Спартакіада на візках як взірець нескореного духу


Спартакіада на візках як взірець нескореного духу


5 вересня 2017
Спартакіада на візках як взірець нескореного духу
Понад сорока учасників із Світловодська (ГО "Добрада"), Олександрії, Кременчука та Горішніх Плавнів понад трьох годин у шести спортивних номінаціях "сперечалися", хто з них найкращий на відкритій міській Спартакіаді серед людей з інвалідністю, яка блискуче пройшла передостаннього літнього дня у Парку Шевченка… Виконавчий директор обласного відділення Всеукраїнської організації інвалідів Ельміра Небесна, вітаючи спортсменів, зауважила, що дана Спартакіада — своєрідний місток до Всеукраїнської Спартакіади, яка відбудеться на початку вересня у Затоці, Одеської області. А представник управління молоді та спорту, яке, власне, і взяло на себе всі організаційні турботи, а також головний суддя змагань Василь Мороз розповів учасникам і вболівальникам, у яких ділянках Парку і за якими правилами проходитиме той чи інший різновид змагань.

А різновидів тих було шість: городки, теніс, стрітбол, перегони на візках, дартс, а також така поки що екзотична на наших теренах гра — боча. Порядок і допомогу спортсменам на змаганнях забезпечували волонтери Центру соціальних служб для молоді. Бо ж пристрасті ще ті вирували — спортсмени демонстрували таку вправність, причому, у кількох номінаціях, що нею (вправністю) і волею до перемоги вповні могли позаздрити і люди без особливих потреб. Тож, прискіпливому і неупередженому журі ще довго довелося, підбиваючи підсумки, визначатися з найкращими.

І ось — церемонія нагородження… У своєму слові, голова ГО "Добрада" Олена Шаньґіна, зокрема, нагадала, що захід сей проводиться в рамках Проекту "Ми і спор" за сприяння ГО "Культурний ді@лог" та за фінансової підтримки Програми "Активні громадяни" Британської ради в Україні. Також, окрім підтримки названої Ради, справедливо буде назвати і місцевих благодійників, чия допомога не була аж ніяк зайвою. Це — депутати міськради Андрій Москаленко та Олександр Ода, і приватний підприємець Анна Русавська. Та все ж, основними добродіями Спартакіади цілком заслужено можна вважати ТДВ "Об’єднання "Дніпроенергобудпром" (генеральний директор Іван Марон), адже, окрім Грамот та солодких призів, заступник голови профкому Головного заводу (директор Михайло Бур’янський) Галина Козубенко вручила кожному учасникові, який виборов перше місце у своїй номінації (а їх, нагадаємо, було шість), по грошовому заохоченню. Що було вельми доречно, особливо для тих, хто незабаром поїде представляти наше місто на Всеукраїнській Спартакіаді у Затоці.