Виконком: нові тарифи на утримання гуртожитків і вивезення сміття не затверджено


Виконком: нові тарифи на утримання гуртожитків і вивезення сміття не затверджено


4 серпня 2017
Виконком: нові тарифи на утримання гуртожитків і вивезення сміття не затверджено
На розгляд резонансних питань порядку денного засідання виконкому міської ради 31 липня прийшло чимало громадських активістів, депутатів, керівників підприємств, щоб висловити свою точку зору. Мова йде про тарифи на послуги з утримання будинків - гуртожитків, підпорядкованих КП "Добробут", на вивезення сміття, що здійснює КП "Комбінат комунальних послуг" та затвердження рішення конкурсного комітету щодо переможців конкурсу з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах. Пропозиції директора КП "Добробут" більшість відхилила

Дійсно, важко збагнути, чому тариф у 2 грн 78 коп., що діяв у гуртожитку по Героїв України, 67, раптом треба збільшити у 2,35 рази і довести його до 6 грн 52 коп. Чому треба встановити тариф на Приморській, 74 у 6,34 грн, а на Приморській, 38 у 6,02 грн? Що змінилося за останні чотири місяці, намагалася дізнатися у директора член виконкому Ірина Козак. Який фонд заробітної плати на підприємстві, скільки штатних одиниць, скільки грошей збираєте від мешканців — цікавився Микола Сопільняк. Олег Долгий доповідав про успіх: якщо раніше платили за послуги 53% мешканців, то тепер аж 65%, 9 працівників "з’їдають" 99% надходжень, а фонд заробітної плати становить 24 тис. грн. Крім того він стверджував, що ніхто з мешканців не постраждає від підвищення тарифів, бо більшість отримує субсидію. Натомість підприємство ретельно підготується до зими і краще буде обслуговувати гуртожитки. Він розповів і про різницю між утриманням житлового будинку і гуртожитку. Вона полягає у тому, що КП "Добробут" "обслуговує" всі кухні, санвузли, всю електрику тощо і ремонтує у разі потреби. У житлових будинках експлуатаційна контора наглядає лише за під’їздами і дворами. Міський голова підтримував соратника як міг, порівнював витрати на більшу платню з витратами на пляшку коньяку (така дрібниця!), говорив про те, що дав завдання перевести гуртожитки на електричне опалення, але чомусь не згадав, що ніхто не замовляв проект цього переведення, не визначив кошторисну вартість робіт, не взяв навіть технічні умови у відповідної служби. Питання поставили на голосування, але для прийняття рішення забракло голосів.

Дорога послуга з вивезення сміття не стала ще дорожчою. Поки що

Під час обговорення питання "Про коригування тарифів на послуги з вивезення, знешкодження побутових відходів Світловодського міського комунального підприємства "Комбінат комунальних послуг" теж було гаряче. Здавалося, що і аргументи підприємства переконливі. Один з них чого вартує! Павлівській сільській раді треба сплатити за сміттєзвалище 600 тис. грн. на рік. Де ж ці гроші брати? Зрозуміло, що треба перекласти ці витрати на мешканців міста, підвищивши тарифи для населення до 9 грн 70 коп. на місяць з однієї людини; для підприємств, установ і організацій, які фінансуються за рахунок бюджету, до 99,90 грн за 1м?; для інших споживачів — 123,97 грн за 1м?. Проти цього знову активно виступив Микола Сопільняк, наголошуючи, що незамінних людей немає і якщо керівник не справляється з роботою, його треба міняти. Міський голова намагався активного урядовця ставити на місце, навіть віршика прочитав про різницю між маразмом і оргазмом, натякаючи на поважний вік Сопільняка. Додали свого "негативу" і громадські активісти на чолі з помічником народного депутата України Дерев’янка Олегом Рудницьким, на боці якого виступив і депутат міськради Андрій Малицький. Один з них — Сергій Шемель — виступив з добре підготовленою заявою на адресу міського голови про бездіяльність влади щодо перевірки КП КПП (у відповідь на запит нардепа) фіскальною службою і купи виявлених фінансових порушень; про необґрунтованість діючих тарифів на вивезення сміття. Міський голова намагався перекласти відповідальність за порушення, про які йдеться в акті перевірки, на колишнього директора Володимира Білана, як завжди звинувачуючи попередників у всіх "гріхах", зокрема у тому, що в КПП немає жодної снігоприбиральної автомашини тощо. Перекреслив усі аргументи "за" підвищення тарифів, на мій погляд, один — за підсумками 2016 року КП сплатило 40 тис. грн. податку на прибуток, тобто воно може і має бути прибутковим. У такому разі і тарифи не доведеться підвищувати. Тож рішення затвердити не вдалося, голосів "за" не вистачило.

Рішення конкурсного комітету затвердили

Переможці конкурсу залишилися незмінними, незважаючи на те, що це питання виконком відправляв на доопрацювання через звинувачення одного з урядовців Володимира Хорольського у некомпетентності членів конкурсного комітету: ТОВ "Світ-Автолегіон" на міському автобусному маршруті № 2а "вул. Дмитра Яворницького — вул. Чайковського" в режимі маршрутного таксі та в звичайному режимі руху; ТОВ "Світ-Автолегіон" на міському автобусному маршруті № 11 "С/т "Аромат" — вул. Чайковського" в режимі маршрутного таксі та в звичайному режимі руху; ПрАТ "Світловодське АТП-13507" на міському автобусному маршруті №12 "вул. Чайковського — З-д Буддеталь" в режимі маршрутного таксі та в звичайному режимі руху; ПрАТ "Світловодське АТП-13507" на міському автобусному маршруті №23 "Автостанція — Орбіта" в режимі маршрутного таксі та в звичайному режимі руху; Виконком також вирішив включити маршрут №14 "Завод "Скло" — вул. 8 Березня (маг. "Рагу") завод "Скло" в звичайному режимі руху та в режимі маршрутного таксі до об’єктів чергового конкурсу у зв’язку з відсутністю претендентів на участь у конкурсі.

Управлінню економіки, ресурсів та розвитку міста доручено підготувати документи для укладання договорів, які виконком повинен затвердити до 15 серпня.