Про цікаві можливості для переселенців говорили за «круглим столом»


Про цікаві можливості для переселенців говорили за «круглим столом»


18 квітня 2017
Про цікаві можливості для переселенців говорили за «круглим столом»
Нещодавно у конференц-залі Центральної міської бібліотеки було організовано "круглий стіл" для вимушених переселенців зі сходу, ініційований громадською організацією "Майбутнє без меж". Ініціативу активно підтримали управління соціального захисту населення та центральна міська бібліотека. Таку зустріч вирішили провести, аби згуртувати вимушених переселенців, які зараз мешкають у Світловодську, з’ясувати їх потреби, ознайомити з різними соціальними можливостями, правами та послугами, розповіла голова ГО "Майбутнє без меж" Ганна Курусь, яка також має статус вимушено переселеної особи (ВПО). Раніше дівчина проживала у Донецькій області. Переїхавши до Світловодська, Анна почала активно долучатися до громадських процесів, брала участь у різноманітних тренінгах, і отримала міні-грант від Міжнародної організації з міграції (МОМ). Здобутими досвідом вона вирішила поділитися з іншими і, навіть, готова допомогти написати проект, адже МОМ продовжує хвилю тренінгів для ВПО та місцевих жителів, які постраждали внаслідок військового конфлікту на сході країни. До речі, кожен мешканець Кіровоградської області може долучитися до проекту.

"Можливо, люди думають, що вони нікому не потрібні. Але громада їх готова приймати. Куди б я не зверталася з приводу організації заходу чи вирішення інших питань, скрізь мені допомагали та йшли на зустріч, головне — проявляти ініціативу і не сидіти, склавши руки", — сказала Ганна Курусь.


Присутні на зустрічі дізналися про роботу бібліотечної системи, спрямовану на допомогу інтеграції переселенців в українське суспільство. На сайті бібліотеки створена нова рубрика "Інформація для переселенців", де можна знайти багато корисного: телефони різних служб, гарячої лінії; дорожню карту для людей, внутрішньо переміщених в межах країни; інформацію щодо оформлення та відновлення паспорта громадянина України, закордонного паспорта; як знайти роботу та багато іншого.

Крім того, працівники бібліотек спільно з бюро правової допомоги та громадськими організаціями, соціальними службами допомагають переселенцям у наданні правової допомоги та надають можливість безкоштовно користуватися послугами Інтернет для зв’язку з рідними, пошуку роботи — і це далеко не весь перелік можливостей.

Алла Мирошник, начальник Світловодського бюро правової допомоги більш докладно розповіла про можливість отримання безоплатної правової допомоги як первинної — консультації, складення заяв та скарг, роз’яснення чинного законодавства, так і вторинної — представлення інтересів у суді, складання процесуальних документів. (Бюро правової допомоги знаходиться по вул. Павлівська (колишня Куйбишева), 13а, телефон: 32525). А головний спеціаліст УСЗН Ірина Завадська надала роз’яснення з приводу державної соціальної підтримки.

Оскільки ЦМБ є осередком клубу документального кіно з прав людини Docudays UA, учасникам заходу запропонували переглянути документальний фільм "Коли ми станемо щасливими" та обговорити його за чашкою чаю.

Вихованці недільної школи церкви Архистратига Михаїла виготовили для переселенців невеличкі подарунки — пасхальні яйця з фетру. Майстер-клас для дітлахів провели волонтери ГО "Майбутнє без меж". А Хмельницький Клуб толерантності (керівник Анастасія Чеглакова) надіслав свою міні-фотоколекцію. У них виникла ідея показати всю красу рідної землі, де вони жили раніше, і де проживають зараз, адже усі куточки — це наша спільна Україна. Світлини, зроблені переселенцями, можна буде переглянути у міському Палаці культури, а охочі зможуть додати й свої фото.

Організатори планують проводити такі зустрічі на базі ЦМБС регулярно та сподіваються, що наступного разу відгукнеться більше людей. Якщо переселенці бажають отримати інформацію щодо проходження курсів, профорієнтації, отримання грантів або з’ясувати будь-які інші питання, вони можуть телефонувати Ганні Курусь: 096 951 09 96.