Вівторок, 26 січня 2021
Сергій Гайдук Культура

"Нехай мова театру стане мовою нашого єднання" Новина з фото

"Нехай мова театру стане мовою нашого єднання"
Зрозуміло, що життєві мета й завдання просвітян і освітян (особливо філологів та істориків) багато в чому подібні (інакше й не повинно бути) - це прищеплення оточуючим любові й поваги до української мови, історії й культури. Але спільна діяльність цих двох категорій світловодців (розділення умовне) не обмежується тільки реалізацією міських заходів, а й полягає в спільному культурному відпочинку.


Так, група світловодських освітян і просвітян 26 вересня відвідала ювілейний 45-ий Всеукраїнський фестиваль "Вересневі самоцвіти", що традиційно відбувається на хуторі Надія неподалік Кіровограда – в родинному гнізді Тобілевичів, зокрема І. Карпенка-Карого, де він особисто показав приклад не тільки писання чудових творів, а й приклад копання ставка щастя у формі підкови. Саме там ростуть іменні дуби. Як це не дивно, але цим дубам приблизно стільки ж років, як і театральному мистецтву на Кіровоградщині (тоді ще Єлисаветградщині).

Але 2015 рік став знаменним ще однією подією — 175-річчям від дня народження одного з корифеїв українського театру, чиє ім’я носить академічний обласний український музично-драматичний театр — Марка Кропивницького. З цієї нагоди було презентовано іменну монету номіналом у 2 гривні. Але на святі був присутні наживо ще місцеві ювіляри: поет, публіцист, журналіст, голова обласної спілки письменників "Степ" 80-літній Віктор Погрібний і письменник, кінематограф 55-річний Олександр Жовна. Сам же фестиваль тривав не один день і не тільки на хуторі Надія. На сцені театру корифеїв у Кіровограді з 23 по 27 вересня можна було побачити вистави не тільки Кіровоградського, а й Київського, Полтавського та Сумського театрів, на сцені ж Кіровоградського театру ляльок можна було побачити вистави Київського, Черкаського, Криворізького, Чернігівського, Хмельницького, Запорізького та Батумського (Грузія), Паневежиського (Литва) театрів ляльок.

Почесною гостею свята була істинно народна артистка України, неперевершено талановита Ада Роговцева, яка своєю присутністю символізувала красу, неповторність і невмирущість українського театрального мистецтва.

Серед офіційних делегацій із усіх районів Кіровоградської області й майже всіх областей України, на жаль, не було представників міста Світловодська, хоча Світловодський район було представлено родиною першого заступника голови РДА С. Орленка і переможцем четвертого Центрально-українського музейно-туристичного фестивалю в Кіровограді начальником відділу культури М. Середенком.

То ж, як було сказано в одній із промов: "Нехай мова театру стане мовою нашого єднання".

Голова Світловодського міського об’єднання
Всеукраїнського Товариства "Просвіта" ім. Тараса Шевченка
Сергій Гайдук
Ада Роговцева
Родина Орленків
Микола Середенко
Світловодці (просвітяни й освітяни)Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top