П’ятниця, 22 листопада 2024

^ Реклама ^
Влада

Заборгував за газ — оформляй розстрочку і плати Новина з фото

Заборгував за газ — оформляй розстрочку і плати
Нарада, яку 5 серпня провів міський голова Юрій Котенко за ініціативи депутата міської ради Таїси Гончаренко, стосувалася великої кількості звернень мешканців міста до громадської приймальні міської організації ВО "Батьківщина" та міськвиконкому з приводу "несподіваних" боргів перед управлінням газового господарства.
^ Реклама ^

На нараду запросили Таїсу Гончаренко, заступника начальника управління газового господарства з правових питань Тетяну Гореленко, секретаря міської ради Зінаїди Климчук, керуючого справами Вадима Туманова, юриста Тетяну Торубару.

— Назріває бунт, — констатувала Таїса Гончаренко. — До мене, як керівника міського осередку великої політичної сили не припиняється потік людей. Поясніть, будь-ласка, як утворилися борги у тих людей, котрі регулярно сплачують за газ. Яким чином пенсіонер може сплатити на вашу вимогу за використаний газ до 10 числа поточного місяця, якщо він отримує пенсію, скажімо, 24-го? — з такими запитаннями звернулася депутат до представника УЕГГ.

Підтримав Таїсу Гончаренко Вадим Туманов і навів власний приклад непорозуміння з УЕГГ щодо розрахунків за газ.

— Ви ж не маєте права нараховувати борги, коли не укладено договір між споживачем і УЕГГ! Нас цікавить перехід зі старого тарифу на новий березень-квітень і вересень-жовтень поточного року. Як ви фіксували і будете фіксувати кількість спожитого газу у перехідний період?

Зінаїда Климчук також висловила занепокоєння ситуацією з підвищенням тарифів і підкреслила, що інформаційний голод з приводу оплати за газ відчувають всі світловодці. Потрібно керівництву УЕГГ провести роз’яснювальну роботу через газету "Світловодськ вечірній", ТРК "Веселка", популярні Інтернет-видання.

Тетяна Гореленко надали чіткі відповіді на всі запитання, які коротко можна узагальнити таким чином:

З 1 квітня введено в дію нові роздрібні ціни на природний газ, що використовується для потреб населення: для приготування їжі та/або підігріву води незалежно від обсягу споживання в опалювальний і міжопалювальний період 7,188 грн. за 1 куб.м. при наявності лічильника. Для комплексного споживання (індивідуального опалення, приготування їжі та/або підігріву води за обсяг, спожитий до 200 куб.м. (включно) — 3,600 грн; за обсяг, спожитий понад 200 куб.м — 7,188 грн в опалювальний період та 7,188 грн. за 1 куб. м в міжопалювальний період.

Розрахунковим періодом для визначення розміру оплати послуг з газопостачання є календарний місяць. Плата за надані протягом розрахункового періоду послуги з газопостачання вноситься не пізніше 10-го числа кожного наступного місяця. Іншого терміну оплати не передбачено Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 року № 2246.

Зняття показань лічильників газу проводиться споживачем щомісяця станом на 1 число місяця, що настає за розрахунковим. Газопостачальне підприємство має право контролювати правильність зняття показань та оформлення споживачем платіжних документів.

Проведення перерахунку за наявності лічильника газу в разі порушення термінів оплати Правилами не передбачено. Плата за надані послуги з газопостачання вноситься згідно діючих тарифів та цін на газ. Контрольні показання вважаються фактичними показаннями лічильника природного газу станом на те число місяця, в якому проводиться таке контрольне зняття.

Відповідно до п. 29 Правил споживач зобов’язаний знімати фактичні показники лічильника газу, своєчасно вносити плату за надані послуги з газопостачання, він же несе відповідальність згідно із законодавством за порушення цих вимог.

Звідки взялися "несподівані" борги? Ціна на газ змінилася з 1 квітня 2015 року і чимала кількість абонентів сплатила наперед більше грошей, не вказуючи фактичну кількість спожитих кубів газу або взагалі не вказуючи обсяг спожитого газу. Тож газовим господарством зроблено перерахунок за новими тарифами при знятті контролерами фактичних показників лічильника газу у абонентів. Другий варіант — абонент порушив терміни оплати та не розрахувався до 10 квітня за спожитий газ у березні. Нарахування проводиться за цінами поточного місяця, що потягло за собою утворення боргів. Третій варіант — деякі споживачі здійснювали оплату за спожитий газ, не зазначивши в квитанціях показники лічильника газу (поточний — попередній).

Переплата, яка утворилася, залишилася на особових рахунках споживачів виключно в грошовому еквіваленті і зарахувалася в рахунок майбутніх платежів. Тобто, на момент зняття контрольних показників лічильника газу переплата зарахувалася в рахунок оплати за надані послуги з газопостачання, нараховані за діючими цінами. Тож попереджаємо абонентів — при оплаті за газ слідкуйте, щоб працівники пошти чи банку вписували до квитанції показники лічильника газу, а саме поточний показник і попередній.

Якщо у абонента виник борг і він не має можливості своєчасно оплатити його в повному обсязі, УЕГГ пропонує споживачам укласти угоду про розстрочення платежів строком на 3 місяці за умови оплати 30% від суми боргу. При цьому абонент не повинен порушувати строки оплати поточних платежів за газ. У разі несплати боргу за використаний газ, ми маємо право позиватися до суду.


Оскільки, Тетяна Гореленко не пообіцяла ніяких поступок "боржникам" і тим пенсіонерам, котрі отримують свою пенсію після 10 числа поточного місяця, Таїса Гончаренко підбила підсумок:

— Нарахування проведено дійсно в межах діючого законодавства, але це викликає нестабільність у суспільстві. Люди стали заручниками непродуманої політики Уряду країни. Ми зібрали 3 тисячі підписів мешканців міста проти необґрунтованих тарифів на комунальні послуги. Треба провести народне віче і знову звертатися до Президента і Уряду.
Вадим Туманов
Зінаїда Климчук
Таїса Гончаренко, Тетяна Гореленко
  • Нравится
  • 1

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top