Четвер, 13 травня 2021
Сергій Тишко Події

З охороною стратегічно-важливого об’єкту — Кременчуцької ГЕС — все гаразд? Новина з фото

З охороною стратегічно-важливого об’єкту — Кременчуцької ГЕС — все гаразд?
Несподіване продовження 6 липня мало засідання Громадської ради при Світловодському міськвиконкомі, коли нас, кількох членів ГР, запросив на Кременчуцьку ГЕС її директор і депутат обласної ради Сергій Яременко.


На зустрічі були присутні тепер уже колишній начальник Світловодської міліції Дмитро Ткачонок та начальник Світловодської дільниці "Кіровоградрибоохорони" Дмитро Барабаш. Чекали і на представника СБУ, але він не з‘явився.

Нагадаю, що ГР вирішила Звернутися до Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова з рекомендацією посилення заходів з охорони акваторії Кременчуцької ГЕС, де процвітає браконьєрство майже під самими турбінами ГЕС, що при терористичному акті може привести до непередбачуваних наслідків". Тому метою зустрічі було переконати нас, що з охороною стратегічно-важливого об’єкту — Кременчуцької ГЕС — все гаразд. Що в 500-метрову заборонену зону перед ГЕС і "миша не проскочить". Щодо "кришування" браконьєрів (до речі, ними для зручності на "лівому березі" виготовлено навіть два стаціонарні спуски, щоб за пару хвилин спускати та витягувати човни із сітками), то це все в минулому. А в боротьбі з браконьєрами Сергій Яременко запропонував рибоохороні та громадськості скористатися швидкохідним катером, що перебуває на балансі ГЕС.

Тож ми переконалися, що з безпекою ГЕС все гаразд. Своїми очими бачили і "ГЕСівську" охорону, і міліцейські блокпости при в’їзді на міст, і озброєного вартового "у повній бойовій викладці" на вишці біля шлюзу, і катер.

Потім для нас провели невелику, але дуже цікаву екскурсію. Ми побачили як працюючі турбіни, так і ті, що на ремонті чи реконструкції, машинний зал та "серце і мозок ГЕС" — пульт управління.

А вже виходячи з приміщення машинного залу на своєрідний оглядовий майданчик, що розташований над самими турбінами, помилувалися міццю працюючого Дніпра, захопившись красунею ГЕС, геніальним витвором людських рук.

Правда, позитивне враження зіпсували кілька човнів, з яких перед турбінами хтось рибалив майже впритул до 500-метрової зони. Їх можна розгледіти на фото, зроблених навіть моєю "мильницею". І це серед "білого дня". То що тут на воді може діятися вночі, можна тільки здогадуватися…

А вже за територією ГЕС до мене підійшов якийсь чолов’яга напідпитку і сказав:

"Ви — комісія, ми про вас знаємо вже три дні, тому не рибалимо. А щодо сіток вночі у "запретній" зоні, то тут такі "бабки крутяться"! І директор тут не головний, вам краще б запитати у СБУшників…"


От тобі і на! Напевне, ГР звертатися до РНБО все-таки доведеться. Адже після побаченого безпека ГЕС з боку води, принаймні для мене, непереконлива. Можливо, я і перебільшую, але маю у Кременчуці чимало родичів і хвилююся за них…
З охороною стратегічно-важливого об’єкту — Кременчуцької ГЕС — все гаразд?
З охороною стратегічно-важливого об’єкту — Кременчуцької ГЕС — все гаразд?
З охороною стратегічно-важливого об’єкту — Кременчуцької ГЕС — все гаразд?
З охороною стратегічно-важливого об’єкту — Кременчуцької ГЕС — все гаразд?
З охороною стратегічно-важливого об’єкту — Кременчуцької ГЕС — все гаразд?Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

 • llarus Користувач offline

 • 10 липня 2015 23:32
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 16.05.2015 | 57 комментарів | 0 публікацій
А Вы дорогой Админ проедьте по дамбе часиков так в 3 , 4 и 5 ночи, не увидите ни ОДНОГО "работника блокпоста". Сам ездил, видел фуру с номерами АН которая спокойненько пролетела эти два блок-поста, даже не остановившись на "Стоп-контроль", ибо уже наверное дальнобои знают когда ездить надо через блок посты. Может это и совпадение, но я недели две езжу около 4 часов утра на Власовку и видел это своими глазами. Вот это и есть безопасность?
 • Нравится
 • 7
 • Tyler Користувач offline

 • 13 липня 2015 22:50
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 4.03.2010 | 563 комментарів | 0 публікацій
На днях ехал через ГЭС в 6 утра, то на блокпосту со стороны города ГАИ были. Правда спали в машине и не видели ничего.
 • Нравится
 • 4


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
Booking.com

Top