У Світловодському районі, забруднюючи повітря, димить старе сміттєзвалище
Читачі нашого видання хвилюються: на виїзді з міста, по дорозі на Білецьківку, приблизно в районі заводу силікатної цегли, впродовж кількох тижнів розповсюджується їдкий дим.
"Пару тижнів тому близько 6-ї ранку там стояла біла стіна, гірше туману, дихати було просто неможливо. Там щось ночами палять, однозначно! Сьогодні вранці теж стоїть димова завіса…" — обурюється наш читач. — Питання, на яке нам повинні дати відповідь: хто і що палить, наскільки це "корисно" для мешканців міста?"
З проханням прояснити ситуацію ми звернулися до Держлісгоспу. Лісничій Крилівського лісництва Андрій Ткаченко виїхав на місце задимлення і пересвідчився, що ліс не горить. Димить старе сміттєзвалище, яке функціонувало до 1983 року.
"Листя, гілки та інше сміття з міста вивезли туди цієї осені, а хтось підпалив. Воно буде тліти ще місяць, аж доки не прийде головний пожежний — дощ, або сміттєзвалище не засипле снігом," — коментує ситуацію Андрій Васильович. — Це не наша територія, звертайтеся до Павлівської сільської ради, або до того, хто дозволив висипати сміття на закрите сміттєзвалище."
Начальник Комбінату комунальних послуг Володимир Білан категорично заперечив думку лісничого:
"Гілки, зібрані після буревію, ми вивезли на територію колишнього зеленого господарства підприємцю Костенку на переробку."
З іншого джерела ми дізналися, що на сміттєзвалищі були відстійники з відходами мазуту, глибина їх до 2-х метрів і якщо вони загорілися, то ніякою кількістю води їх не можна буде погасити.
Два тижні тому сміттєзвалище дійсно горіло і ДПРЧ-17 пожежу ліквідувало, хоча тліти воно продовжує і до цього часу.
Два тижні тому
ЗА ТЕМОЮ: Фотофакт: Нулевая видимость на дороге
Секретар Павлівської сільської ради, на території якої знаходиться сміттєзвалище, Галина Кузнець навіть не чула про таку проблему:
"До нас ніхто не звертався, ніхто не жалівся, можливо, дим не в наш бік іде…"
Екологічна інспекція мала б підняти галас: "Забруднюється повітря!" і відшукати винного. Але інспекцію наразі знищують на державному рівні. Грошей на її утримання немає.
Тетяна Дроздова
Фото: читачів