Субота, 04 квітня 2020
ТОП-новини Відео Надзвичайні пригоди

Причини масової загибелі риби і раків у Кременчуцькому водосховищі з’ясовують, а ми продовжуємо пити воду з цього джерела Новина з фото Новина з відео

Причини масової загибелі риби і раків у Кременчуцькому водосховищі з’ясовують, а ми продовжуємо пити воду з цього джерела
Не перший рік світловодці влітку фіксують масову загибель риби, підозрюючи в цьому черкащан. Але кожного разу повідомлялися інші причини загибелі риби. Основна цвітуть, а потім гниють зелені водорості і малий вміст кисню в воді приводить до фатальних для риби наслідків. Днями до мене зателефонувало кілька активістів Громадської організації "Асоціація рибалок Світловодщини" та мешканців міста і повідомили про масовий мор риби.


Так на березі міської бетонної набережної дітвора і дорослі руками сумками збирають напівживих бичків, які буквально лізуть на берег. Така ж інформація надійшла і з села Нагірне.

Дачники, що мають городи на "Правому березі" (це півострів, на якому розміщена Кременчуцька ГЕС), повідомили, що починаючи від турбін і аж до острова "Ерік", що навпроти Лісозаводу, вода буквально біла від дохлої тюльки, яку чайки клюють, як кури зерно. А колір води, яка скидається ГЕС, набула червоного кольору, як це буває від вмісту марганцовки.

Дачники з Лівого берега вчора руками ловили раків, які масово тікали з води, а один навіть порахував свій "улов" — 300 (!) раків.

Дачники, чиї дачі за Довгим озером, помітили, що ракушки-мідії, які зазвичай повзають по дну, всі до єдиної зарилися в пісок, напевне тікають від отрути.

За роз’ясненням я звернувся до керівників ГЕС, Водоканалу, екології та рибоохорони.

Сергій Яременко, директор ГЕС:
— ГЕС нічого в воду не скидала та і немає у нас чого скидати. Але нещодавно лабораторія відмічала перевищення у воді аміаку. Кажуть, що це звичне явище після дощів, які змивають у воду з полів міндобрива.


Людмила Гетьманець, керівник Водоканалу:
— Вода, яка надходить до нас із водозаборів, відповідає всім санітарним вимогам, розхід препаратів для її обеззараження у звичних розмірах. (Від себе додам, що ці водозабори знаходяться на дні, а те, що привело до загибелі риби, може плавати на поверхні).


Костянтин Рибачук, еколог:
— Я в даний час у відрядженні, але за інформацію дякую. Негайно повідомлю про ці факти своєму керівництву в Кіровоград для прийняття заходів.


Ірина Кріпак, керівник санстанції:
— Я уже знаю про ці факти. Ми цікавилися аналізами води водоканалу і гідрометобсерваторії. Вода звичайної якості, ніяких перевищень ні по чому немає. А причину загибелі риби має встановити рибоохорона.


Анатолій Левченко, рибінспектор:
— Чого це ви шум підіймаєте? Ми виїхали на човні на нижній б’єф, немає тут жодної дохлої риби!


Тетяна Ціленко, заступник начальника Кіровоградрибоохорони:
— Дякую за повідомлення. Причину загибелі риби поки-що не встановлено, але з цим розбираються наші фахівці. Пересилаю результати затребуваних нами аналізів води. Тільки щось проясниться — повідомимо негайно.

Причини масової загибелі риби і раків у Кременчуцькому водосховищі з’ясовують, а ми продовжуємо пити воду з цього джерелаПричини масової загибелі риби і раків у Кременчуцькому водосховищі з’ясовують, а ми продовжуємо пити воду з цього джерела

Що ж, тепер слово за фахівцями. Але справа не тільки в рибі, ми ж самі п’ємо дніпровську воду. То щось у ній все-таки було (чи є), раз ніжні організми "живих водних ресурсів" так зреагували? Може, це їх сигнал нам про небезпеку? Бо ми, "загартовані" Чорнобилем, уже нічого не відчуваємо.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

  Група: Користувачі
  Реєстрація: 3.07.2012 | 335 комментарів | 0 публікацій
Анатолий Левченко еще работает?! belay
А хотя кто ж его выгонит - он слишком опытный и прожженный "специалист", протоколы за минуту на колене в одно лицо сочиняет а "Свидетели Александрии" у него всегда с собой. Плюс круговая порука и делов то... все отлажено! Да и подход к людям как у судьи Дрэда - Я ЕСТЬ ЗАКОН ! bully
Что интересно, ни у кого не возникает вопросов - откуда берутся свидетели на воде в запретной зоне?! Купались под турбинами и решили исполнить гражданский долг? lol
 • Нравится
 • 0
  Група: Користувачі
  Реєстрація: 3.07.2012 | 335 комментарів | 0 публікацій
что же это за специалисты такие, что не могут понять от чего рыба дохнет! Это такие же специалисты и людей лечат! Кировоград рыбоохорона только штрафы аматорам может выписывать?!?!?! Или нужно населению сброситься и отправить образцы воды за границу на анализ? Зачем тогда нужны такие специалисты, которые бубыря уберечь не могут?! ПОЗОР ФАХИВЦЯМ - идите картошку садить - больше толку будет!!!
 • Нравится
 • 0


Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top