Неділя, 09 серпня 2020
Лев Брагинський Здоров'я

У вас підвищився тиск? Негайно до лікаря!

Лев БрагинськийЛев БрагинськийЗрозуміло, що більшість навіть хронічно хворих на гіпертонію, цей заклик проігнорує з цілком зрозумілої причини: обмаль грошей. Адже кожен візит до лікарні супроводжується певними "благодійними" внесками, а рекомендовані лікарем препарати теж коштують недешево. Тому і лікуємося самостійно, як підказує телевізійна реклама, радить сусідка тощо. А лікаря викликаємо, коли стався інфаркт чи інсульт. От тоді знаходяться час і кошти на дороге тривале лікування…
Як же заохотити гіпертоніків регулярно відвідувати лікаря і врешті виправити страшну українську статистику? Щороку в наслідок серцево-судинних захворювань у нашій країні вимирає населення одного обласного центру — 250 тисяч людей!


Постановою Кабінету Міністрів №340 ще 25 квітня минулого року запроваджено державне регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою за допомогою пілотного проекту. Ви про таке чули? Я також ні. З лютого 2013 року дія проекту продовжена до 31 грудня поточного року і, оскільки активним учасником його з 25 липня стала фірма "Ескулап", ми маємо можливість отримати не тільки достовірну інформацію про урядовий проект, а й суттєві знижки при купівлі гіпотензивних препаратів.

Сподіваюся, що моя розмова на тему дня з директором фірми "Ескулап" Левом Брагінським буде цікавою для багатьох світловодців.

— Леве! Я знаю тебе, як людину небайдужу до проблем оточуючих. Думаю, що і участь у пілотному проекті Кабінету Міністрів — однозначно ризикованому з точки зору фінансування — викликана саме прагненням змінити сумну картину смертності від серцево-судинних хвороб у нашому місті.

— Так, щоб там не говорили мої недоброзичливці, я не розраховую на прибутки у рамках цього проекту. Відшкодування вартості ліків (реімбурсація) буде відбуватися за рахунок коштів державного бюджету, а тут можливі варіанти… Але мене обурили 2 цифри. Кіровоградській області виділено 350 тисяч гривень з держбюджету, а освоєно аж 9! Ми на останньому місці в державі! Я вирішив долучитися до реалізації цього проекту і змінити ситуацію на краще.

— З чого розпочав свою роботу?

— Наша аптечна мережа повністю комп’ютеризована, тому спочатку розробили додаткову програму, визначили аптеки, які будуть відпускати ліки за знижками. Це 3 аптеки за адресами:
- вул.Павлова, 16 (приміщення поліклініки ЦРЛ);
- вул. Леніна 110 (приміщення хірургічного корпусу ЦРЛ)
- с.Андрусівка Світловодського району.


Я особисто розпочав роз’яснювальну роботу серед лікарів. Так, я не помилився. Розпочинати роботу довелося серед лікарів. Адже тільки за рецептом лікаря ми зможемо відпускати препарати для гіпертоніків з суттєвими знижками. Важливо, щоб кожен лікар прагнув допомогти своїм пацієнтам отримати ліки за найвигіднішою ціною. Це ми і обговорювали на спільних зустрічах.

— На які ліки розповсюджуються знижки?

— Дія механізму часткового відшкодування вартості ліків поширюється на генеричні лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою та розповсюджується на сім міжнародних непатентованих назв лікарських засобів у вигляді таблеток та капсул: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін. Поясню, що генерики — це ліки, які продаються під міжнародною непатентованою назвою або під патентованою назвою, відмінної від фірмової назви розробника препарату.

— Яку суму сплачує хворий, а яку відшкодовує держава?

— До сплати належить різниця між фактичною роздрібною ціною, встановленою на момент придбання лікарського засобу, та референтною ціною, затвердженою МОЗ. Нагадаю, що препарати пілотного проекту, вартість яких підлягає відшкодуванню, відпускаються за рецептом лікаря. Рецепт виписується на рецептурному бланку форми №1 (ф-1) із зазначенням міжнародної непатентованої назви, визначенням дози. Додатково завіряється печаткою червоного кольору "Вартість підлягає відшкодуванню". Рецепт є дійсним протягом одного місяця з моменту видачі та залишається в аптечному закладі. Щоб не бути голослівним наведу кілька прикладів.

Бісопрол 2,5мг №20 (виробник "Фармак" Україна) коштує 9,40 грн. За рецептом його можна придбати за 3,90 грн. Біпролол 5мг №30 (Борщагівський завод, Україна) вартістю 15,20 грн., ми відпустимо за 7,55 грн. Ціна біпрололу, 5мг №30 (Борщагівський завод, Україна) знизиться з 15,20 грн. до 7,55 грн. Німецький препарат Лізі Сандоз 10мг №30 власнику спеціального рецепта буде коштувати 14,10 грн. замість 25,00 грн. Семлопін 2,5мг №28 (Україна) замість 28,05, грн., коштує 10,35 грн. На амлодипін 5мг №30 (Україна) ціна знизиться з 4,20 грн. до 2,25 грн. Діротон 2,5мг №28 ("Гедеон Ріхтер", Угорщина) ми відпускаємо всього за 4,50 грн. замість 20,10 грн.

— Цифри вражають, Леве! Черга вже вишикувалась до аптек фірми "Ескулап"?

— Ти не повіриш, люди вже почали користуватися знижками. Про цифри говорити зарано, але процес пішов! Попереду ще багато роботи. Треба довести до відома якомога більшої кількості зацікавлених людей цю корисну інформацію. Сподіваюся, що і сьогоднішнє інтерв’ю буде сприяти розвитку пілотного проекту. У разі успіху, ми залучимо ще кілька аптек до цієї справи.

— Зізнаюся, що я на собі перевірила, як це працює. Отримавши першу інформацію, про пілотний проект і участь у ньому фірми "Ескулап", я того ж дня записалася до терапевта Соколенко Н.В., без будь-якої черги о 14:00 потрапила на прийом, отримала кваліфіковану консультацію з приводу підвищення артеріального тиску і рецепт на ліки. Відразу ж звернулася до аптеки фірми "Ескулап" і придбала 2 препарати. Зекономила купу грошей!

— Приємно чути. Відтепер ти можеш кожного місяця відвідувати лікаря, отримувати нові рецепти і звертатися до нашої аптечної мережі! До кінця року заощадиш чимало коштів! Закликаю до регулярного відвідування лікарні усіх гіпертоніків! Держава нарешті вирішала допомогти 13 мільйонам пацієнтів з діагнозом "артеріальна гіпертензія", у тому числі 7 мільйонам пенсіонерів! Не скористатися такою можливістю щонайменше нерозумно!

— Згодна з тобою! Давай звернемося до тих людей, які не зважають на високий тиск і ніколи не лікуються! Один мій добрий знайомий, виявляючи тиск 200 на 140, на поради співробітників негайно викликати "швидку допомогу" зухвало відповідав: "Це мій робочий тиск!" і бігав далі у справах… На сьогодні у свої 56 він переніс 3 інсульти! Бурхливе життя закінчилося, залишилося лише існування…

— Яскравий приклад і дуже сумний. Думаю такий результат недбалого ставлення до власного здоров’я жодній розумній людині не потрібен! Тож закликаю усіх наших читачів: У ВАС ПІДВИЩИВСЯ ТИСК? НЕГАЙНО ДО ЛІКАРЯ!!!

— Дякую за розмову!

У вас підвищився тиск? Негайно до лікаря!Тетяна ДРОЗДОВАДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top