Четвер, 21 січня 2021
Події

Рибними місцями Новина з фото

Мальцева вітає присутніх з Днем рибалкиМальцева вітає присутніх з Днем рибалкиНа своє чергове засідання 25 липня Громадська рада при міськвиконкомі, а також члени ГО "Асоціація рибалок Світловодщини", запросили представників Кіровоградрибоохорони. Адже основною темою зборів були підсумки виконання заходів по збереженню живих рибних ресурсів під час нересту цього року.
І тільки-но голова ГР Надія Мальцева привітала присутніх з нещодавнім Днем рибалки, на виступ було запрошено начальника дільниці Кіровоградрибоохорони по Світловодську й району Олега Пшеченка, який розповів про перебіг цьогорічного нересту та ознайомив присутніх із деякими "нерестовими" цифрами.


Так, згідно офіційної рибоохоронної статистики, під час нерестового періоду на водоймах Світловодщини викрито 178 порушень законодавства про охорону рибних запасів і притягнуто до адміністративної відповідальності 149 порушників Правил любительського та спортивного рибальства. Окрім цього у слідчі органи для порушення кримінальних проваджень було передано 5 справ відносно 9-тьох осіб. Сукупно на "рибних" порушників нараховано збитків на суму 76,7 тисяч гривень.

На завершення доповіді Пшеченка, Мальцева дорікнула інспекторам за те, що ті на початку нересту пообіцяли активно залучати до охорони водойм і членів "Асоціації рибалок Світловодщини". Але так і не виконали обіцянку. А це тому, пояснив начальник відділу оперативної роботи Кіровоградрибоохорони Анатолій Левченко, що… стріляють. Браконьєри стріляють по інспекторах, які "посягають" на їхні сітки, електровудки та інші знаряддя варварського промислу. І по ньому стріляли, сказав Левченко і розповів про те, як він у Цибульниківській затоці виявив браконьєрську сітку. І тільки-но він почав її складати до свого катеру, як із берегової хащі пролунав постіл. Чи-то промазали, чи-то просто налякали — начальникові невідомо. Тому-то цивільних осіб-добровольців він би не ризикував залучати у таку небезпечну справу, як боротьба з браконьєрством.

Рибними місцями
Левченко розповів про небезпечність рибоохоронної справи

Не оминули присутні поцікавитись резонансним "уловом" рибінспекторів в районі Лісозаводу… Ми тоді писали (СІ №29, від 18 липня 13-го року), що там пильні рибінспектори вловили двійко мужичків з сітками загальною довжиною понад 600 метрів, а у їхньому човникові, оснащеному корейським движком "Tohatsu-30", ціна якого коливається від 10-ти до 43-х тисяч гривень, виявлено гори риби. Її вартість, з урахуванням усіх каральних "надбавок" рибоохоронці оцінили майже у 300 тисяч гривень… Суд, відповіли гості, вже відбувся. Браконьєри, яким присудили 120 тисяч гривень штрафу, вже на волі. Їм повернуто знаряддя злочинного промислу — автомобіль і катер з отим самим двигуном. Добре, що хоч конфісковані сітки не повернули, пожартував хтось із присутніх.

Рибними місцями

А ще голова Асоціації Сергій Тишко поцікавився, коли ж нарешті для рибалок-любителів будуть визначені відповідні місця для риболовлі — як того обіцяв особисто один із столичних начальників кіровоградських рибоохоронців на одному із засідань їхньої ГО. Левченко пояснив, що таких звернень з усієї України накопичилось чимало. Тому наразі в Агентстві рибного господарства України розробляється Проект, у якому будуть чітко прописані місця любительського лову по всій Україні. Виняток не складуть і наші терени.

Ще пара-трійко запитань, відповівши на які, доблесні інспектори відкланялись із засідання, яке продовжились звітом Мальцевої про виконану ГР роботу за перше півріччя поточного року. Звіт затвердили. І почали формувати план діяльності на друге півріччя. Тут і боротьба з амброзією, і контроль за реформуванням медичної галузі, і робота з ветеранами тощо.

Член ГР Вадим Степанець, у контексті ліквідації ЖЕКів, запропонував через три місяці розглянути питання про хід реформування ЖКГ. Зокрема його бентежить те, як буде передаватися від ЖЕКів до їхніх правонаступників інформація про мешканців. Адже вона вважається конфіденційною, сказав він.

Рибними місцями
Степанець хоче знати, що буде після ЖЕКів

Інший член ГР Лідія Таран привернула увагу до невтішного стану на заводі "Чистих металів", який оголошено банкрутом з усіма відповідними наслідками. Її непокоїть ставлення до проблеми місцевої влади. Так, зокрема, один член виконкому, який колись керував цим заводом, нещодавно привселюдно заявив, що заборгованість перед колишніми працівниками ЗЧМ по зарплаті повністю погашено. Натомість за висновками вищого Господарського суду України, ця заборгованість складає 149 тисяч гривень. Відтак Таран наполягає, щоб ГР звернулася до виконкому з вимогою заслухати осіб, що мають пряму причетність до процедури банкрутства ЗЧМ. І спитати їх, куди і за скільки розпродуються заводські фонди й активи і куди потрапляють ці гроші. Така ж ситуація, сказала вона, і по заводу "Олімп" (у якого один і той же власник). До пропозиції Таран зібрання прислухалось — запропоноване нею також внесено у план роботи ГР.

Рибними місцями
Таран непокоїть доля її рідного заводу

А на завершення Мальцева вручила Грамоти від міськвиконкому найбільш активним членам ГР. Сама ж влада не віднайшла можливості це зробити, делегувавши якогось чиновника на це засідання. Ну от ніколи їй із громадськістю теревенити.

Рибними місцями
Грамоти — найдостойнішим

Віталій Асауленко
Фото автораДля того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top