П’ятниця, 15 листопада 2024

^ Реклама ^
Свято

Місто в ювілей Незалежності Новина з фото

Місто в ювілей Незалежності
Козацька варта

Відкриття пам’ятника запорозьким козакам, героям Куруківської битви 1625 року стало найпомітнішим заходом міських урочистостей присвячених 20-й річниці Незалежності України.
^ Реклама ^

Світловодськ, вулиця Бойка (біля Центру зайнятості), 24 серпня. На 9-ту ранку тут було затісно від людей і прапорів. Перші особи міста, партійні, громадські і козацькі місцеві діячі урочисто відкривали тут невеличкий пам’ятник на честь героїв грандіозної битви запорожців під проводом гетьмана Марка Жмайла проти польського війська на чолі з магнатом Станіславом Конєцпольським, яка відбулася на наших землях 386 років тому і отримала назву Куруківська битва. Малочисельне за кількістю українське військо завдало тоді таких втрат 30-тисячному війську польському, що змусило їхнього короля піти на підписання вигідного Україні Куруківського договору…

Щоправда, в око впадала якась не перша "свіжість" пам’ятника славетним нашим воякам. Як вдалося з’ясувати, дійсно, цей пам’ятник кілька років простояв на околиці села Чечелеве, Кременчуцького району. А коли там якийсь бізнесмен надумав будувати собі торгашеський будинок, підвернулися світловодці. І за сприяння тодішньої заступниці міського голови з гуманітарних питань Олени Макковій його було доставлено до Світловодська з метою встановити десь у місті до 19-річчя Незалежності або до якоїсь іншої пам’ятної дати. Та влада у Світловодську, як завжди, різко помінялася…

І ось напередодні про бідний пам’ятник згадав хранитель краєзнавчого музею Віктор Сергєєв… А між тим, гранітний монумент вже більше року перебував просто неба на подвір’ї однієї з контор з надання ритуальних послуг на Новому Городі. І краєзнавець запропонував місцевим козакам перебрати до своїх рук питання увічнення подвигу своїх попередників. Ті радо відгукнулися.

…І ось тепер він, освячений, нагадуватиме городянам про славне воєнне минуле наших предків.

До речі, щодо освячення. Присутні на церемонії члени ВО "Свобода", представники інших націонал-патріотичних партій висловили своє крайнє невдоволення, що цей обряд здійснив священик московського патріархату отець Василій. Цей батюшка, говорять "свободівці", навіть у своїх проповідях допускає крайню зневагу до інших українських Церков, зокрема, до УПЦ Київського патріархату та засуджує відхід України від московської залежності та від впливу московського православ’я. Тому в освяченні отцем Василем монументу козакам, які за великим рахунком виборювали тоді незалежність України, "свободівці" вбачають наругу над їхньою пам’яттю…

А потім була хода до Парку ім. Шевченка, де і пройшли основні гуляння з шашликом, горілкою та виступами місцевих творчих колективів на сцені "Зеленого" театру. Крім того на тамтешньому танцмайданчику вже згадуваний неодноразово Віктор Сергєєв (з повагою дивуємось його кипучій енергії. Прим. ред.) зорганізував вернісаж місцевих художників та майстринь декоративно-ужиткового мистецтва, на який завітали мер Котенко та секретарка міськради Климчук з виконкомівцями та багато інших громадян. Між іншим, виставку талановитої і самобутньої художниці Людмили Попруженко, малярство якої також було присутнє на парковому вернісажі, можна ще встигнути переглянути, завітавши до міського краєзнавчого музею.

Місто в ювілей Незалежності
Отець Василій освячує

Місто в ювілей Незалежності
Велелюдно

Місто в ювілей Незалежності
"Дозор" Людмили Попруженко
  • Нравится
  • 5

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top