Середа, 29 травня 2024

^ Реклама ^
Культура

"Білих плям" стало менше

В.СергєєвВ.СергєєвДнями вийшла друком збірка нарисів В.Сергєєва "На зламі". Автор, лауреат обласної премії ім. Ястребова, директор міського краєзнавчого музею, присвятив свою книгу двадцятій річниці Незалежності.
Якщо раніше краєзнавчі інтереси В.Сергєєва були окреслені, в основному, подіями Другої Світової війни, то в новій збірці автор висвітлює соціально-економічні та суспільно-політичні процеси, що мали місце на придніпровських територіях Херсонської та Кременчуцької губерній протягом 1917-1922 рр.
^ Реклама ^

"Ця цікава тема раніше майже ніким не досліджувалася, а якщо хтось і брався за неї, то погляд на події тих часів був, на мою думку, дещо заполітизованим", – зауважує краєзнавець.

Робота над книгою тривала майже півтора роки, протягом цього періоду авторові вдалося опрацювати відповідні фонди Кіровоградського, Миколаївського, Полтавського та Херсонського обласних архівів, а також Кременчуцького, Олександрійського та Світловодського краєзнавчих музеїв. Отже, читачі – а це всі, хто цікавиться історією рідного краю – матимуть чудову нагоду ознайомитися з унікальними архівними матеріалами, як-от резолюціями виконавчого комітету Ради солдатських, робітничих і селянських депутатів і наказами військового комісаріату м.Новогеоргіївська, універсалом отамана Григор’єва та ін. У книзі наводяться цікаві дані про земські та церковно-приходські навчальні заклади Новогеоргіївської, Глинської, Миронівської та ряду інших волостей Олександрійського повіту Херсонської губернії станом на 1908 рік; вміщено «Список населенных мест Херсонской губернии. По данным Всероссийской переписи 1916 года». Окрема увага приділяється фактам селянського руху в деяких повітах.

Передмову до книги написав В.Яворівський, який назвав автора істориком нового українського покоління. Примірники збірки нарисів «На зламі» краєзнавець має намір передати, крім музею, до ЦМБ та її філій, а також до районних та шкільних бібліотек.

Тетяна ТКАЧУК,
працівник міського краєзнавчого музею.

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top