Субота, 15 червня 2024

^ Реклама ^
Освіта

Проєкти українських дітей з МАН відправилися у космос на ракеті Ілона Маска Новина з фото

Проєкти українських дітей з МАН відправилися у космос на ракеті Ілона Маска
26 листопада з Космічного центру ім. Кеннеді на мисі Канаверал у США успішно стартував корабель SpaceX Dragon з ракетою-носієм Falcon 9. Вперше в міжнародній місії присутні два шкільні українські проєкти — учнів одеського Рішельєвського наукового ліцею та Харківської гімназії №47.
^ Реклама ^

Програма шкільних космічних експериментів SSEP (Student Spaceflight Experiments Program) Mission 16 працює з 2010 року і вже доставила на міжнародну космічну станцію (МКС) більш ніж 300 шкільних проєктів. Загалом за цей час понад 134 тис. учнів з майже 3 тис. закладів з усього світу працювали над реальними експериментами та подали більш як 27 тис. пропозицій щодо досліджень у космосі.

Минулого року Мала академія наук України (МАН) вперше долучилась до SSEP. У пілотному конкурсі взяли участь сім закладів освіти з шести регіонів України. Велику допомогу МАН в організації та проведенні конкурсу надав київський інноваційний парк UNIT.City та родинна інвестиційна компанія Dovgiy Family Office.

Проєкти українських дітей з МАН відправилися у космос на ракеті Ілона Маска

"Це знакова подія для Малої академії наук, для наших вихованців, для всіх українських школярів. Раніше все це було з області фантастики. А сьогодні наші школярі вже запускають свої космічні експерименти на Міжнародну космічну станцію. Хочу особливо подякувати директору Центру досліджень Землі і Космосу Джеффу Голдштейну та заступнику директора МАН Євгену Кудрявцю, які доклали значних зусиль, щоб цей проєкт відбувся. Також хочу висловити щиру вдячність нашому партнеру — інноваційному парку UNIT.City та особисто Василю Хмельницькому за підтримку цього проєкту", —
наголосив президент МАН Станіслав Довгий.


За право представляти Україну в SSEP змагалися 962 школярі 7-11 класів під керівництвом 34 педагогів. У підсумку до розгляду журі було подано 238 проєктів. Переможцями конкурсу стали проєкти вихованців одеського КЗ "Рішельєвський науковий ліцей" і Харківської гімназії № 47, які досліджували "Вплив мікрогравітації на гексаціаноферат(III) калію" та "Затвердіння стоматологічних матеріалів в умовах мікрогравітації".

Проєкти українських дітей з МАН відправилися у космос на ракеті Ілона Маска

"Попри те, що всі зусилля України спрямовані зараз на перемогу в війні, розвиток наукового потенціалу залишається пріоритетним завданням, котре продовжує виконувати Мала академія наук України. Серед учнів, які мали змогу потрапити на унікальну подію, — представники прифронтових Харкова й Одеси. Команди змогли дистанційно доопрацювати проєкти й відповідати усім інженерним та технологічним вимогам космічних польотів. Команді Харківської гімназії № 47 взагалі довелося збирати та відновлювати свій проєкт після прямого влучання російського снаряду в будівлю навчального закладу", — зазначив президент МАН Станіслав Довгий.


Усі учасники команд-переможців спостерігали за відльотом ракети на мисі Канаверал — історичному майданчику 39A, з якого запускалися всі місії "Аполлон" на Місяць. А паралельно з експериментами на МКС, команди проводитимуть дослідження в лабораторіях на Землі під наглядом експертів з NASA, Національного центру наукової освіти про Землю та космос (США) та приватної американської космічної компанії Nanoracks. Після завершення експерименту на МКС, учасники порівняють отримані результати із дослідженнями в умовах земного тяжіння.

Проєкти українських дітей з МАН відправилися у космос на ракеті Ілона Маска

Учні Рішельєвського наукового ліцею з’ясують, чи впливає відсутність гравітації на процес формування кристалів гексаціаноферату(ІІІ) калію, їхні розміри, кількість і форму. Команда проєкту — це учні 8 класу Андрій Гриб та Микита Скрипник спільно з науковою керівницею Анастасією Маслечко.

Під час експерименту учнів Харківської гімназії №47 буде з’ясовано, чи відрізняються стоматологічні матеріали, що затверділи в космосі, від тих, які формуються в умовах Землі. Будуть вивчені ефекти мікрогравітації на міцність, внутрішню цілісність і твердість пломб. У харківській команді — учні 11-го класу Михайло Гарькавець, Владислав Волков, Софія Давидова та Єлизавета Садчикова разом із науковим керівником Андрієм Самойловим.
Відзначимо, що МАН братиме участь у програмі SSEP і наступного року. Вже розпочався конкурсний відбір проєктів.

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.


Партнери:


Top