Середа, 22 травня 2024

^ Реклама ^
Освіта

Завдяки спільному проекту Олеся Довгого та МАН, школярі відчули себе дослідниками природи Новина з фото

Завдяки спільному проекту Олеся Довгого та МАН,  школярі відчули себе дослідниками природи
30 травня на березі Кременчуцького водосховища у селах Подорожне та Нагірне працювала експедиційна виїзна лабораторія у рамках проекту "Всеукраїнської мобільної студії популярної науки і техніки", організованого Національним Центром "Мала академія наук України", який реалізується на території Світловодщини за підтримки народного депутата України Олеся Довгого. Понад 30 школярів зі Світловодська та Світловодського району мали можливість відчути себе дослідниками природи і проводити дослідження разом із науковцями з Києва.
^ Реклама ^

Це вже другий проект, який реалізується на території Світловодщини за ініціативи Олеся Довгого спільно з НЦ "Мала академія наук". Перший проводився у лютому. Тоді під час лекторіїв школярі знайомилися з нанотехнологіями, хімічними та фізичними властивостями матеріалів. Цього разу дітей знайомлять з природничими науками через проводження археологічної діяльності та досліджень у рамках проекту під назвою "Моя аксіома нескінченності".

"У своїй діяльності ми акцентуємо увагу на навчанні через певні наукові надбання, тому наш девіз: "Навчання - через дослідження". Сьогодні ми дали можливість дітям попрацювати з тим устаткуванням, яке є в лабораторії НЦ - найбільшій у Східній Європі. Це устаткування дає можливість робити велику кількість аналізів. Використовуючи обладнання, діти подивилися склад водосховища, зробили аналізи води. Також ми привезли мікроскоп, пошукові прилади, дрон, який дозволив зробити панораму об’єкту, а ще діти збирали каміння, рештки кераміки", - розповів Ігор Чернецький, завідувач відділу створення навчально-тематичних систем знань НЦ МАНУ, кандидат педагогічних наук, голова асоціації учителів фізики України.


За словами науковця, цей проект проводиться вже третій рік поспіль. Загалом було здійснено 25 виїздів по всій території України, зараз настала черга Світловодщини. Разом з Ігорем Чернецьким на березі Дніпра працювала професійна команда: Євгеній Пащенко, кандидат економічних наук, Віктор Шаповалов, співробітник лабораторії, який займається інформаційними технологіями; співробітники відділу Людмила Шеховцева та Тетяна Чернецька.

До речі, на березі Кременчуцького водосховища учасники проекту знайшли надзвичайно цікаві і унікальні речі. Уявляєте, просто під ногами підібрали звичайний камінь, який розвалився, а всередині нього був дорогоцінний гранат. І це лише одна із знахідок. "На березі Дніпра ми знайшли рештки трака від танка періоду Другої світової війни; підкову, яка лежала багато років. Діти зібрали чимало зразків кераміки, навіть, епохи бронзи, але усі ці рештки потрібно вміти розрізнити", - наголосив І. Чернецький.

Начальник відділу культури і туризму Світловодської РДА Микола Середенко вважає, що такі виїзні лабораторії сприяють вивченню історичних і природних особливостей нашого краю: "Діти мали можливість дослідити історію краю за рештками матеріальної культури та життєдіяльності людей. Колеги із Києва продемонстрували кращим учням міста і району як можна практично здобувати рештки, як їх класифікувати, і завдяки ним досліджувати давню історію нашого краю".

Від цікавих досліджень та знахідок діти були у захваті і охоче поділилися своїми враженнями.

Данило Стецунов:
"Мені дуже сподобалося як ми добували мінерали. Мені вдалося знайти два мінерали, один з яких виявився доволі рідкісний – гірський кришталь. Також сподобалися досліди з неньютонівською рідиною, що виглядає як пластилін і може змінювати форму та стан: з рідкого у твердий і навпаки".


Анастасія Колесник:
"Хочу подякувати організаторам за чудову можливість для молоді брати участь у таких проектах. Адже це дуже пізнавально: ми змогли збагатити свої знання. Також дякую вченим, усі вони з гумором і під час лекцій не було жодної хвилини, коли було сумно чи не цікаво. Раджу усім школярам, якщо буде така можливість, долучатися до таких заходів".
Завдяки спільному проекту Олеся Довгого та МАН,  школярі відчули себе дослідниками природи
Завдяки спільному проекту Олеся Довгого та МАН,  школярі відчули себе дослідниками природи
Завдяки спільному проекту Олеся Довгого та МАН,  школярі відчули себе дослідниками природи
Завдяки спільному проекту Олеся Довгого та МАН,  школярі відчули себе дослідниками природи

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
^ Реклама ^
^ Реклама ^
^ Соціальна реклама ^

Партнери:


Top