Що думають інші учасники об’єднавчого процесу про ситуацію з Подорожнім?


Що думають інші учасники об’єднавчого процесу про ситуацію з Подорожнім?


11 серпня 2016
Що думають інші учасники об’єднавчого процесу про ситуацію з Подорожнім?
Матеріал "Подорожнє лихоманять об’єднавчі процеси", викликав жваве обговорення на нашому сайті. Тож ми вирішили, що виступ сільського голови Володимира Воропаєва є точкою зору меншості учасників процесу і без коментарів більшості ніяк не можна обійтися. Надаємо слово члену робочої групи м.Світловодська Олександру Возному, депутату і заступнику голови Світловодської райради шостого скликання, жителю села Подорожнє Наталії Прудніковій та ініціативній групі, яка виступає категорично проти об’єднання з Великою Андрусівкою.

Що думають інші учасники об’єднавчого процесу про ситуацію з Подорожнім?

Олександр Возний:

"Місту було передано рішення сесії сільської ради про направлення списку членів робочої групи від Подорожнього, і сам список, який потім чомусь змінився. Я щось не помітив, щоб у переданому рішенні була дана згода на об’єднання.Тому по закону і не може бути спільної робочої групи, на превеликий жаль. Ми втрачаємо час. Але місто не відмовляється від пропозиції, і з понеділка запросимо представників сільської ради для обговорення ситуації, що склалася і розробки плану дій. До речі, існує думка, що об’єднання Подорожнього і Андрусівки може відбутися, але в форматі укрупнення Андрусівської сільської ради. А це зовсім інша ситуація (нагадує укрупнення колгоспів).

На мою думку, створення об’єднаної територіальної громади в межах Світловодська і Світловодського району було б найкращим варіантом, вигідним, як місту, так і сільським громадам. Тому ми і направили свої пропозиції щодо об’єднання у всі сільські ради Світловодського району, попередньо прийнявши рішення міської ради. Але всі сільські ради, без виключення, забарилися з відповіддю. Генерують якісь свої проекти… Тож можна констатувати: ми запізнилися зі створенням ОТГ і грошей на її підтримку вже не отримаємо. Але ще є шанс проаналізувати спроможність кожного проекту і запропонувати єдиний реальний: м.Світловодськ з селищем Власівка і Світловодський район. Впевнений, що такий проект підтримає і Кіровоградська облдержадміністрація, і Кабмін,а ЦВК призначить вибори".


Що думають інші учасники об’єднавчого процесу про ситуацію з Подорожнім?

Наталія Пруднікова:

"Я можу відповісти чому список робочої групи від Подорожнього змінився. Воропаєв, за звичкою, сам вирішив, кому бути в тому списку, швиденько включив всіх Стеценків, Грушку з його юристом, декількох "слухняних" і швиденько відправив у міську раду. А тут Дорожинська ("неслухняний" депутат) в понеділок прийшла поцікавитися – коли будемо створювати робочу групу? "Ми ж уже створювали!" – відповів голова – На 15-ій сесії сільради,14 липня." "Ми за це не голосували!" – нагадала Дорожинська. "Ну тоді завтра знову треба збирати 16 сесію", – вимушений був сказати Воропаєв і зібрав. На сесії запропонували аж 18 чоловік, за кожного голосували окремо, за деяких кілька раз. Отак міська рада і отримала два різних списки.

У кожного з нас є свідоцтво про народження, там написано хто нас народив, де, коли, чийого ми роду. Подібні документи повинні бути в кожної організації, підприємства і т.д. На мій запит до Подорожненської сільської ради про те, коли вона була утворена і ким, і чи має правоустановчі документи – голова тактовно послав мене в архів! Воропаєв відповів, що знав – сільська рада має документ – юридична особа "незрозумілого права"! Тепер стає все на свої місця: якщо слуга не знає, хто його господар – то вибирає сам, кому служити. Як правило – тому, хто більше платить".


Ініціативна група с.Подорожнє:

Територія с.Подорожнього є ласим шматочком для будь-якого партнера по об’єднанню. Тому і пропозицій надійшло зразу від двох громад: с.В.Андрусівки та м.Світловодська. Сільська рада Подорожнього, як справжня кокетка, не відмовила нікому – всім згоду дала!

Тільки, от біда – голова сільської ради, мабуть, забув, що він очолює лише виконавчий орган громади і дозвіл на прийняття таких рішень потрібно питати у людей – жителів цієї громади. Коли запахло непереливками, голова дійсно пішов зустрічатися з людьми, організував сходки по різним куткам села, точилася дискусія про переваги об’єднання з тим чи іншим партнером. Переконливих аргументів у вигляді розрахунків так ніхто і не побачив, вирували одні лише емоції. Однозначно прояснилося тільки одне – об’єднуватися з с. В.Андрусівкою Подорожнє не хоче! Про це проголосували люди на сходках, про це письмовими заявами повідомили своїх депутатів ті, хто на сходку не зміг прийти. Та все виявилося марним. Результати голосування на сходках чудом "пропали", депутати знову прийняли схвальне рішення, а громаді Подорожнього вкотре препіднесли урок народної мудрості – "собака гавкає, а караван іде".

Прояснилося зразу декілька речей: по-перше, ніяка ми не громада, а "стадо", тому нас і женуть, куди "пастух" хоче!; по-друге – надіятися на порядність чиновників та тих, хто в цьому об’єднанні зацікалений, не варто і, нарешті, по-третє, досить чекати, що нас почують! Потрібно діяти і діяти так, щоб чиновники будь-якого виконавчого органу, будь-якого рівня, нарешті, усвідомили чию волю вони виконують і чиїм власне органом вони є.
Звернімося до Конституції України: ст. 5 "єдиним джерелом влади в Україні є народ". Так от, цей народ – ми, громадяни Подорожнього, прийняли власне рішення: перед тим, як розглядати пропозиції про об’єднання громад, спочатку цією Громадою треба стати!

Тому ми не просимо, як зазначив пан Воропаєв В.В. у статті газети "Вісті Світловодщини" від 05.08.2016р. "З ким об’єднається Подорожнє?", а повідомляємо, що спочатку ми утворимо Громаду, приймемо свій Статут, отримаємо статус юридичної особи публічного права, проведемо інвентарізацію свого комунального майна, що є на території громади, згідно зі ст.142 Конституції, перетворимо себе із віртуальних на справжніх власників того, що ще залишилося нерозграбованим і, тільки після цього, будемо розгядати пропозиції до об’єднання з іншими Громадами.

Ніякий "перспективний план обласної державної адміністрації", ніякі "роз’яснення районної влади" (дивись статтю "З ким об’єднається Подорожнє?" від 05.08.2016 р.) не можуть бути вищими від Конституції України. Коли об’єднуватися, з ким, на яких умовах, з яким майном і чи об’єднуватися взагалі – може вирішувати тільки Громада, якщо вона дійсно Громада, а не територія на карті України.

Надзвичайно прикро і соромно за нашого сільського голову Воропаєва В.В. Замість того, щоб представляти інтереси своєї громади, захищати її жителів, територію, майно – він протиставляє себе людям, користується службовим становищем і перебирає на себе повноваження, яких громада, до речі, йому не делегувала. Мабуть у нашого голови запаморочилося у голові, якщо він вважає, що рішення сільської ради є законом для громади, а не навпаки, що 850 жителів села повинні запитати у НЬОГО де зібратися, яке рішення і у який спосіб прийняти, щоб ВІН визнав його законним, легітимним.
Тож підсумуємо: Ініціативна група, створена зборами громадян с. Подорожнього, поставлене перед нею завдання виконала.

Підписи жителів села на підтримку рішення зборів "Про створення та узаконення територіальної громади с. Подорожньго шляхом затвердження Статуту" та "Про відмову від об’єднання з іншими територіальними громадами у зв’язку з відсутністю правоустановчих документів, які підтверджують статус територіальної громади, як юридичної особи публічного права" зібрали в кількості 850 громадян (збір підписів за ініціативою самих жителів не припинено).
Форми підписних листів затверджені зборами і не містять інформації про персональні дані підписувача, крім дати народження та місця проживання.
Копії 82-х підписних листів будуть представлені на установчих зборах громади.

Громада села Подорожнє запрошує всіх на установчі збори в Будинок культури с. Подорожнє, у неділю 14 серпня 2016 року о 15:00.

Про законність прийнятих громадою рішень ви зможете судити самостійно, а не з вуст упереджених осіб.
Що думають інші учасники об’єднавчого процесу про ситуацію з Подорожнім?