"Щільність" претендентів - шість до одного


"Щільність" претендентів - шість до одного


9 березня 2006
21 лютого відбулося останнє засідання територіально-виборчої комісії, на якому вже остаточно було розглянуто документи бажаючих взяти участь у виборчому процесі 2006 року. Також на засіданні відбулося жеребкування з приводу почерговості розміщення у виборчих бюлетенях кандидатів на посаду світловодського міського голови та партій і блоків, члени яких балотуються до Світловодської міської ради. Ця ж сама нумерація стосується порядку висвітлення програм у засобах масової інформації та виступів на ТРК "Веселка". Отже, мера міста ми обиратимемо із вже названих у попередньому номері шести претендентів. Це Наталя Гаврилюк, Альона Гуртова,  Віктор Макаров, Павло Солодов, Федір Чорний та Сергій Яременко (саме в такій послідовності ці прізвища будуть розставлені в бюлетенях).
28 партій та політичних блоків братимуть участь у перегонах за місця в міській раді.
4 партії відмовилися від участі у виборах за власним бажанням - блок "Олійника і Сироти", партія "Зелена планета" (не плутайте з партією Зелених України), КУН і УНА. Трьом партіям було відмовлено у реєстрації через невідповідне оформлення документів чи то недостатню кількість зібраних підписів - блок Є.Марчука "За справедливість", партія Патріотичних сил та Християнський блок (останнім навіть суд не допоміг).
Щодо кількості претендентів на депутатські мандати, то кожна партія має право внести до свого списку кандидатів стільки осіб, скільки місць у міській раді, тобто - 50. Найбільше претендентів зареєструвала партія Регіонів - 47. Мінімальна цифра - 2 (партія Пенсіонерів та Ліберальна партія України). 29 кандидатів від виборчого блоку "Наша Україна", 24 - БЮТ, 23 - блоку Литвина "Ми", 14 - КПУ та 9 кандидатів від громадянської партії "Пора". Всього - 293 кандидати (трохи менше 6 претендентів на кожне місце в раді).
Проте, кожен із учасників виборчого процесу має повне право відмовитися або може бути знятим за рішенням суду через порушення своєю діяльністю закону про вибори.
Щодо жеребкування, то першим в списку йде Блок Ю.Кармазіна. Також у першій десятці МО "Вперед, Україно!", Чорнобильська народна партія, БЮТ, КПУ, ПРП, соціалістична партія, "Відродження", "Не ТАК" та ліберальна партія України.
Партія регіонів займає 12 рядок, "Наша Україна" - 20-й, "Пора" - 22-й, блок Литвина - 24-й. Останніми в списку - Партія промисловців та підприємців.
Микола ШВЕРНЕНКО.