Чи бути Молодіжному парку, День довкілля з граблями та віниками і нерестова проблематика


Чи бути Молодіжному парку, День довкілля з граблями та віниками і нерестова проблематика


2 квітня 2016
Чергове засідання Громадської ради при міськвиконкомі 31 березня переймалося саме цими питаннями. Міський голова Валентин Козярчук, який трішечки був присутній на засіданні, додавши ваги і значимості цьому громадському об’єднанню, наголосив на провідній ролі ГР у налагоджені плідної комунікації між міською владою і світловодцями. Після чого коротенько розповів про перебіг поточних справ у місті, запевнивши: влада (міська) і народ (Світловодська) — єдині, поквапився у справах. А зібрання заглибилось до вивчення питання розбудови на бульварі Молодіжному парку"тезки" бульвару. Очкується, що він таки там буде — з лавочками, ліхтарями, зеленими насадженням і тротуарною плиткою та дванадцятьма павільйончиками, де можна перекусити і чогось випити… Ні-ні, не спиртне — запевнили, також, присутні власники нинішніх бульварних яток і які готові взяти активну участь у благоустрої тої місцини, долучившись до розробки відповідного проекту з узгодженням його з головним міським архітектором Сергієм Батяшовим.

Теми благоустрою торкалося і обговорення гідного проведення всесвітнього Дня довкілля, яке відзначатиметься 23 квітня. Представниця ГО "Майбутнє без меж" Оксана Гуцол запропонувала цього дня на 10-ту годину прийти самим до східців пансіонату "Славутич" і привести якомога більше друзів та знайомих, щоб у всіх були граблі, лопати, віники, сміттєві пакети тощо і провести велике прибирання набережної у бік Андрюшкиного яру. Громадські активісти радо пристали на цю пропозицію, пообіцявши сприяння у вигляді інформаційної кампанії до толоки і забезпечення людським ресурсом — під час неї.

А от із забезпеченням спокою і недоторканості риби під час нересту (1 квітня-10 червня), то тут виявилось аж надто багато складнощів — у рибінспекторів немає у наявності плавзасобів та й, взагалі, їх лише три одиниці на все наше навколишнє дніпровське плесо, і поліції в обмаль, щоб активно займатися боротьбою з браконьєрами, особливо, на тлі погіршення криміногенної ситуації у місті та районі. В цьому контексті, повідомив голова ГР Михайло Касьянов, залишається сподіватися на потужну підтримку держави. І сподівання ці мають більш-менш обнадійливі підстави — від нардепа Олеся Довгого, до якого зверталась ГР з проханням на законодавчому рівні забезпечити нашим водним ресурсам упевненість у продовженні свого роду, надійшла відповідь, що у Верховній Раді не так давно було зареєстровано законопроект (а Довгий — один із його ініціаторів), який забороняє вилов риби в українських річках, взагалі, на кілька років. Але це справа, нехай недалекого, але ж — майбутнього. Тому ГР і, зокрема, її члени з ГО "Асоціація рибалок Світловодщини" виказали готовність всіляко сприяти право- та природоохоронцям у забезпеченні дотримання громадянами вимог на період нересту.