Про перші кроки розслідування оборудок з Леніним, теплоходами та нові ініціативи і призначення


Про перші кроки розслідування оборудок з Леніним, теплоходами та нові ініціативи і призначення


3 грудня 2015
Про перші кроки розслідування оборудок з Леніним, теплоходами та нові ініціативи і призначення
Про все це йшлося на першому брифінгу, що провів Валентин Козярчук для місцевих ЗМІ 27 листопада. Приводом для брифінгу стала необхідність висвітлення деяких аспектів поточної діяльності виконавчої влади, особливо про перші кроки роботи новоствореної депутатської комісії з розслідування низки резонансних справ за часів минулої влади — сумнівної оборудки з утилізації теплоходу "Крим" колишнього клубу юних моряків, зникнення пам’ятника Леніну, розтрощення будівель заводу "Калькулятор".

Відкривши брифінг, міський голова одразу передав слово голові тимчасової комісії, депутату міськради Вадиму Степанцю, який подякував попередній комісії, створеній ще Юрієм Котенком за плідну та ефективну роботу з вивчення обставин утилізації теплоходу. Зрозуміло, що та комісія не могла в повному обсязі та на повну потужність провести свою роботу, бо мала постійні перепони від минулої влади, яка однією рукою дозволяла, а іншою забороняла.

"Сьогодні все не так, — зазначив Степанець, — ми маємо повний доступ до всіх документів та сприяння правоохоронних органів, а завдяки клопотанню Валентина Козярчука, в місті два дні працював слідчий з обласного слідчого управління. Така робота дала вже перший результат — виявлено деякі документи, не відомі раніше, які "проливають світло" на нові аспекти цієї справи".


Далі Валентин Козярчук повідомив про свої нові ініціативи — створення контрольно-ревізійної групи для перевірки фінансових обставин бюджетних взаємовідносин в частині надходжень і витрат та групи по впровадженню системи електронного врядування. Щодо контрольно-ревізійної групи, гадаю, тут усе зрозуміло, адже міський голова вже й раніше озвучував, що ним особисто та його помічниками Каличем М. І. та Медведєвим О. І. було виявлено порушень бюджетно-фінансової дисципліни на суму близько 2 млн. грн. Микола Калич, звернувся до мешканців міста з проханням телефонувати йому особисто (067-532-92-10) та повідомляти про будь-які порушення. Всі факти будуть перевірені, анонімність заявника збережена.

Про електронне врядування. Тут ситуація інша, бо це явище нове не тільки для міста, а й для країни взагалі.

"Я, як бізнесмен, — зауважив В. Козярчук, — відразу зрозумів ефективність запровадження такої системи. Адже вона надасть можливість не тільки бачити в режимі он-лайн надходження, а й контролювати видатки, що унеможливить фактор людського втручання. А значить стане передумовою знищення корупційного чинника на місцевому рівні. Крім того, дана система покаже ефективність роботи кожного з працівників виконкому, адже запровадить чіткі критерії роботи з документами. Це дозволить звільнити зайвих, а кошти можна буде спрямувати на матеріальне стимулювання інших."


Від себе додам, що ідею електронного врядування, автором і натхненником якої під час виборів була команда партії "Воля" на чолі з Олегом Рудницьким, міський голова сприйняв як один з кроків виведення Світловодська на новий рівень розвитку і зазначив, що це саме той інструмент, який покаже потенційним інвесторам можливість прозорої співпраці з громадою. Та запропонував нам з Олегом взятися за реалізацію даного проекту. Ми погодились. Тепер розробляємо покрокову програму дій. І першим буде проведення інформаційної кампанії серед депутатів та громадських активістів про зміст та перспективи даного проекту. Адже такий грандіозний проект можна реалізувати тільки спільними зусиллями.

Насамкінець, міський голова представив кандидата на посаду свого заступника з питань ЖКГ Нестеренко Ганну. Окрім ефектної зовнішності, громадський активіст, має досить серйозні наміри щодо перетворення Світловодська на красиве, квітуче місто вже найближчим часом. Ганна зауважила, що хоча в неї і немає профільної освіти та галузевого досвіду, але вона дуже швидко вчиться. Крім того, має ґрунтовну підготовку в роботі з грантовими проектами, добрі контакти з польськими партнерами, які готові надавати всебічну підтримку в реалізації передових технологій на терені Світловодська.