«Світловодськпобут» підготується до зими, не зважаючи на погану спадщину


«Світловодськпобут» підготується до зими, не зважаючи на погану спадщину


19 серпня 2015
Добрий господар знає, що готувати до зими помешкання, треба з покрівлі, щоб ні сніг, ні дощ не заважали жити і працювати в холодну пору року. Але цієї народної мудрості не дотримувалися наші попередники, тож більшість покрівель котелень перебувають у аварійному стані. Найгірший стан покрівель котелень №2 і №3. Дощова вода потрапляє в котли і не дає можливості експлуатувати агрегати у нормальному режимі, до того ж призводить до корозії металу і погіршенню стану труб котла, а це значно зменшує ресурс котлоагрегатів. Крім цього, вода потрапляє на прилади обліку газу — лічильники. Дороге електронне обладнання може вийти з ладу і котельні залишаться без обліку споживання аж занадто дорогого газу. Потребують заміни вікна на котельні №2.

Така ж ситуація і на котельні №1. Під час дощу вода проникає у побутові приміщення та на підстанцію.

На котельні №6 вода затікає в приміщення підстанції, котра живить діючі електроустановки — насоси, димососи, теплові лічильники, прилади освітлення.

Котельня №7, що розташована на даху будинку №18 по вулиці Павлова теж потребує уваги. Ділянка покрівлі, яку обслуговує наше підприємство, довго не ремонтувалася, в наслідок чого вода потрапляє в квартири мешканців 9-го поверху. Вікна котельні потрібно замінити.

Немає проблем з покрівлею чи не на єдиній котельні №5.

Впродовж багатьох років ремонт покрівель не проводився, хоча гроші на ці цілі витрачалися. Куди вони поділися, невідомо. Але достеменно відомо, що, не звертаючи увагу на кричущі проблеми з ремонтом котелень, наші попередники закуповували обладнання, яке абсолютно не пов’язано з покращенням технічного стану підприємства, а саме: смартфони вартістю від 3600 грн. до 8400 грн., мобільні телефони; Ноутбук НР 655 — 3400 грн.; Ноутбук НР 4740 — 5550 грн.; Планшет Аррle — 8440 грн., Ноутбук НР 255 — 6332,60 грн.; Монопод SP REMOT POLE — 3588 грн.; Кавомашина PHILIPS SAECO — 12624 грн. та інше. При проведенні інвентаризації, цього обладнання не було в наявності і місцезнаходження його не відоме.

Також було закуплено обладнання, яке має значну вартість, але ніяким чином не може бути задіяне в технологічному процесі теплопостачання: Установка "Етма суховій 5У" — 150 000 грн.; Установка "Етма суховій 4,1М" — 75 000 грн.; Установка для обробки трансформаторного масла УВМ 10-10 У1" — 150 000 грн.; пристрій для підрисовування обмоток трансформатора РГМС-300 ГД-10" — 35 000 грн. Все це обладнання на час зміни керівництва також, м’яко кажучи, не виявлено на СП ТОВ "Світловодськпобут", а якщо називати речі своїми іменами, вкрадено тими правдолюбами, які і досі не можуть заспокоїтися через те, що їх усунули від керівництва підприємством і волають про допомогу, звертаючись до людей, яких вони ж і ошукали.

Зважаючи на все вищевикладене, дуже легко зрозуміти, що минуле керівництво не цікавили проблеми будівель, споруд, механізмів, трубопроводів, транспортних засобів підприємства та впровадження нових технологій, які сприяли б безпеці виробництва та зменшенню витрат енергоресурсів, що могло би вплинути на зменшення тарифів теплопостачання.

Ще одна проблема дуже негативно впливає на стан підготовки до зими — багатомільйонна заборгованість міських установ і населення за спожите тепло. Тож керівництвом підприємства, з метою запобігання зриву опалювального сезону 2016 року, поставлено завдання перед юридичним відділом — підготувати цивільні позови до суду щодо стягнення заборгованості у примусовому порядку. Боржникам слід розуміти, що після ухвалення судових рішень за виконавчими листами буде накладено арешт на їхнє майно. Краще до цього справу не доводити і погасити борги добровільно.

Отже, готуватися до опалювального періоду 2015-2016 років вкрай складно, але ми планомірно виконуємо свою роботу і з упевненістю можемо сказати: наступної зими місто Світловодськ без тепла не залишиться.