Ще трішки і Світловодськ може залишитись без води


Ще трішки і Світловодськ може залишитись без води


21 лютого 2006
Путінці відмовилась від нашого сиру, світловодський маслосиркомбінат, у свою чергу, - від водоканальської води – а це 50 відсотків її сукупного споживання у місті... Минулого року, аби позбутися банкрутства, Світловодське виробниче управління водо-каналізаційного господарства було реорганізовано у комунальне підприємство „Світловодський міськводоканал”. Але „історія з чистого листа”, все одно, не дала позитиву – далися ознаки сучасні реалії. ВАТ „Світловодський маслосиркомбінат” – провідне підприємство міста та головний донор міського бюджету – через заборону РФ на ввезення на її територію тваринницької продукції з України і який споживав 50% води у Світловодську, наразі на межі зупинки. Воду, говорить директорка КП „Світловодський міськводоканал” Любов Осіпчук, комбінат майже не бере, борги підприємства ростуть (300 тисяч гривень – по зарплаті та 200 тисяч – за спожиту електроенергію). Як іще один дестабілізуючий фактор пані Осіпчук назвала нинішні тарифи на водопостачання та водовідведення (1,51 грн. за м куб.) для населення, які не переглядалися з 2002 року і які за сьогоднішніх умов не відповідають реальним витратам її підприємства. „Ситуацію на короткий час, говорить вона, - може полегшити  термінове виділення нам на перший квартал поточного року дотації на суму 485 тисяч гривень. А також підняття тарифів для населення до 4 гривень за кубометр води. З цією пропозицією ми вже звернулися до міської влади – це питання буде обговорюватися на найближчій сесії міськради, яка відбудеться у середині березня”.
Судячи з усього, на останній сесії міського парламенту нинішнього скликання буде про що поговорити. Вже зараз світловодці, обговорюючи ймовірне зростання тарифів на водопостачання та водовідведення майже утричі, гуртуються довкола громадської організації „Координаційна рада захисту конституційних прав територіальної громади м. Світловодська” – основного виразника своїх сподівань та інтересів. В цьому зв’язку, ми не могли не поцікавитися думкою на те, що відбувається з водою, голови цієї громадської організації Анатолія Войтенка. „У Світловодську, як і в світі у цілому завжди щось відбувається. Але це не говорить про те, що розраховуватися за все має населення. Якщо наш водоканал охопила криза через те, що хтось бере менше у нього води, то варто подумати: чи варто фінансувати підприємство, коли це фінансового не вигідно? Може доцільніше перетворити його на ремонтну організацію, а воду купувати з водогону „Дніпро-Кіровоград”, який постачає воду найбільшим містам області, по 44 копійки за куб”, - наголосив пан Войтенко.
Отже, „вкидання шайби” щодо цін на воду у Світловодську відбулося. Березень має бути гарячим. І не тільки через вибори... 

Марко Буй