Кредитний договір: Увага не зайва


Кредитний договір: Увага не зайва


6 травня 2008
Кредитний договір: Увага не зайваНаразі, за більш-менш стабільної національної валюти, наші банки – один поперед одного – почали пропонувати пересічному нашому народонаселенню не облизуватися, навідуючись до магазинів меблів, побутової техніки, автосалонів тощо, а швидше бігти до них і, навіть без різних там довідок, брати кредит і радіти від придбаної недешевої речі. Причому, конкуруючи, банки пропонують такі привабливі умови кредитування, що гріх було б відмовлятися. Та, коли придбано цінний товар і настає „година” сплачувати відсотки, ще нещодавно такий вигідний і привабливий кредит перетворюються на непосильний тягар. І все тому, що споживач кредиту не зовсім уважно переглянув його умови. Тому, аби ліквідувати цю „прогалину”, за роз’ясненнями ми звернулися до директора мережі світловодських відділень АКБ „Східно-Європейський” Олександра Любарського. -- - Отже, пане Олександре, надумала людина отримати у банку кредит. З чого починати, аби без штанів не лишитися?

- Передовсім давайте визначимось з самим поняттям „кредит”, у даному випадку – банківський. Це – будь-яке зобов’язання банку надати певну суму грошей, будь-яка гарантія, будь-яке зобов’язання придбати право вимоги боргу, будь-яке продовження строку погашення боргу, яке надано в обмін на зобов’язання божника щодо повернення заборгованої суми, а також на зобов’язання на сплату відсотків та інших зборів з такої суми. Тому ми бачимо, що кредит неодмінно передбачає плату у вигляді відсотків за користування чужими грішми протягом певного строку. Отже, всілякі рекламні заклики на кшталт: кредит 0% - не мають під собою жодного підґрунтя. А йдеться насправді або про кредит без першого внеску, або про кредит під дуже низький відсоток. Тому слід уважно читати умови кредитування і не вірити, що хтось задарма дозволить вам користуватися коштами.

- А от з цього місця можна детальніше...

- Кредитний договір має бути обов’язково у письмовій формі. Це дає змогу досконало його вивчити. Варто звернути увагу не лише на розмір відсотків, а й на додаткові платежі, такі як: оплата послуг за відкриття рахунка, за оформлення документів, за обслуговування кредиту тощо. Адже, саме тут можуть причаїтися „підводні камені”, які з часом принесуть позичальникові чимало прикростей й розчарувань.

...Які бувають плати за користування кредитом. Як правильно оформити кредит на житло, авто і таке інше і не „спіймати облизня” – про це ми, сподіваємось, поговоримо з Олександром Любарським у наступних номерах нашої газети.

Віталій АСАУЛЕНКО