11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів


11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів


10 квітня 2008
11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів11 квітня 1945-го в’язні Бухенвальда на чолі з інтернаціональним політичним центром підняли повстання, в результаті якого табір було ліквідовано. Того дня останній в’язень Бухенвальду вийшов з воріт «табору смерті».
У день визволення в’язнів фашистських таборів ми згадуємо усіх жертв нацизму, які загинули у розташованих на території України концтаборах – „Сирецький”, „Дарницький” та „Бабин Яр”. Підраховано, що у фашистських концтаборах за роки війни загинуло 12 мільйонів людей із 30 країн світу. Серед жертв – і жителі нашого краю.

Цього дня Україна разом із усім світом низько вклоняється людям, що пройшли через фашистське пекло. Ми віддаємо данину скорботної пам’яті мільйонам мучеників, для яких нацистські концтабори стали дорогою в небуття.

Ми вшановуємо тих, хто, витримавши найстрашніші випробування, зумів вижити і перемогти. Ми ніколи не забудемо подвигу тих, хто не скорився фашистській агресії, і будемо вічно вдячні їм за подароване життя.

«СВ».
На фото: Ворота Бухенвальда з написом «Jedem das Seine» («Кожному своє»)