Відключення електроенергії здійснюється по команді диспетчера Дніпровської Енергетичної Системи


Відключення електроенергії здійснюється по команді диспетчера Дніпровської Енергетичної Системи


3 грудня 2014
Департамент інфраструктури та промисловості Кіровоградської облдержадміністрації повідомляє, що відключення електроенергії по області з 1 грудня 2014 року здійснюються по команді диспетчера ДнЕС (Дніпровська Енергетична Система) згідно з графіком аварійних відключень (далі ГАВ) на 2014-2015 рік в звязку із зупинкою Блоку №3 (1000 МВт) на Запорізькій АЕС і виникненням аварійного дефіциту потужності, нестачі гідроресурсів на ГЕС та з метою недопущення відділення об’єднаної енергетичної системи України від енергооб’єднання країн СНД та Балтії. Згідно з інструкцією про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання (із змінами та доповненнями), затвердженої Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 12 лютого 2014 року №142) ГАВ застосовуються: у разі несподіваного виникнення аварійного дефіциту потужності та порушення узгоджених графіків перетоків електроенергії з країнами СНД та Балтії в режимі паралельної роботи ОЕС України; для запобігання порушення граничнодопустимих режимів роботи гідроелектростанцій та водосховищ України.

Величину навантаження ГАВ, час відключення та кількість черг визначає черговий диспетчер Національної енергетичної компанії України (далі ЧД НЕК) та диспетчер ДнЕС. Термін реалізації графіків аварійних відключень становить 10-15 хвилин.

Враховуючи вищевикладене, величини та терміни відключення визначає ЧД НЕК та диспетчер ДнЕС в залежності від ситуації в ОЕС України.

В. Слінченко,
заступник директора департаменту