До уваги споживачів природного газу — фізичних осіб


До уваги споживачів природного газу — фізичних осіб


26 листопада 2014
До уваги споживачів природного газу — фізичних осіб

Світловодське управління по експлуатації газового господарства є відокремленим структурним підрозділом ВАТ "Кіровоградгаз". Юридична служба Світловодського УЕГГ забезпечує додержання законності в роботі з абонентами — споживачами природного газу, проводить роботу по стягненню заборгованості з боржників, надає відповіді на звернення громадян, усні та письмові роз’яснення норм законодавства України. Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами (населенням) споживачами природного газу регулюються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999 р. № 2246 (надалі — Правила).

Найбільш частішими питаннями, з якими звертаються громадяни є переоформлення особового рахунку та укладання договору про надання послуг з газопостачання.

Відповідно до пункту 4 Правил послуги з газопостачання надаються споживачеві на підставі договору, що укладається між ним та газопостачальним підприємством.

У разі зміни власника об’єкта споживача (житловий будинок, квартира) укладається новий договір.

Для укладення договору або внесення змін до нього споживач на вимогу газопостачального підприємства повинен пред’явити:

- документ, що посвідчує особу споживача (для громадян України - паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); для іноземців та осіб без громадянства - національний паспорт або документ, що його замінює);

- технічний паспорт на будівлю або домову книгу;

- документ, що підтверджує право власності на квартиру, приватний будинок або користування ними.

У разі коли об’єкт споживача перебуває у власності (користуванні) кількох осіб, укладається один договір з одним із співвласників (користувачів) за умови письмової згоди всіх інших співвласників (користувачів), про що робиться відмітка в договорі.

Згідно п. 29 Правил споживач зобов’язаний не пізніше ніж за сім днів до звільнення приміщення або повного припинення газопостачання письмово повідомити газопостачальне (газорозподільне) підприємство про розірвання договору та розрахуватися за послуги з газопостачання.

Непоодинокими випадками звернень громадян є зміна складу сім’ї.

Відповідно до п. 29 Правил споживач зобов’язаний у разі відсутності лічильника газу письмово повідомляти не пізніше ніж у місячний строк газопостачальне підприємство про всі зміни, що стосуються видів споживання природного газу. Тобто, в разі зміни кількості мешканців квартири або житлового будинку абонент, який користується послугами з газопостачання повинен надати довідку про склад сім’ї з чітким переліком зареєстрованих мешканців житла.

Крім того, інколи абоненти проводять оплату не в встановлені терміни.

Згідно п. 17 Правил розрахунковим періодом для визначення розміру оплати послуг з газопостачання є календарний місяць. Плата за надані протягом розрахункового періоду послуги з газопостачання вноситься не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено інший строк.

Зняття показань лічильників газу проводиться споживачем щомісяця станом на 1 число місяця, що настає за розрахунковим.

Відповідно до п. 29 Правил споживач зобов’язується своєчасно та в повному розмірі вносити плату за надані послуги з газопостачання.

Споживач несе відповідальність за несвоєчасне та не в повному розмірі внесення плати за надані послуги з газопостачання.

Згідно п. 19 Правил якщо споживач не оплатив надані послуги з газопостачання протягом 10 днів після строку, зазначеного в договорі чи платіжному документі, а газопостачальне підприємство протягом наступних пяти днів не отримало повідомлення про оплату, споживачеві надсилається письмове попередження про припинення газопостачання.

У разі неоплати наданих послуг з газопостачання протягом 10 днів після отримання споживачем письмового попередження (з позначкою про його вручення) газопостачальне підприємство має право відключити споживача від газопостачання.

Припинення газопостачання не звільняє споживача від обовязку сплатити заборгованість за фактично отримані послуги з газопостачання.

Юридична служба Світловодського УЕГГ повідомляє, що припинення газопостачання на оселі та звернення до суду є крайнім заходом стягнення заборгованості за спожитий природний газ.

Детальнішу інформацію про свої права та обов’язки споживач може дізнатись, ознайомившись з Постановою КМУ від 9 грудня 1999 р. № 2246 "Про затвердження Правил надання населенню послуг з газопостачання" або зі змісту укладеного Договору про надання послуг з газопостачання.

Заступник начальника Світловодського УЕГГ з правових питань
Т.С.Гореленко