Реформа ЖКГ у Світловодську забуксувала


Реформа ЖКГ у Світловодську забуксувала


31 серпня 2014
29 серпня у міськвиконкомі під головуванням заступника мера Сергія Філоненка відбулося чергове засідання робочої групи по реформуванню міського комунального господарства. За місяць, що минув з останнього засідання, справа суттєво зрушилася з місця. Майже всі багатоповерхівки передано з балансів ліквідованих ЖЕКів на баланс одного комунального підприємства, "Житлосвіт-2012", де, до речі, працює новий, молодий керівник Михайло Костін.

Але реформа, на думку більшості присутніх, все-таки забуксувала. Причин декілька. Так приватні підприємства ТОВ "Сервіспромексперт" і ТОВ "ЯРК-Комфорт", створені замість ліквідованих ЖЕКів, не поспішають добровільно розривати договори, незаконно укладені з ними звільненими керівниками Микитою Письменним та Євгеном Кармалітою. (Як висловилася одна із членів робочої групи: "надіються на рішення суду щодо поновлення їх на роботі"). Чому незаконно? Бо ці підприємства, названі кимось із присутніх "присосками", не були визначені міськвиконкомом, як надавачі послуг. Тому тепер розірвання вищеназваних договорів буде проходити тільки через Господарчий суд, який такі справи може розглядати як не роками, то місяцями. Але рішення може бути прийняте значно швидше. І це залежить тепер тільки від самих мешканців.

Справа в тім, що ТОВ "Сервіспромексперт" та ТОВ "ЯРК-Комфорт" теж незаконно уклали (а з багатьма так і не уклали) угоди на надання послуг із власниками квартир. І тепер мешканці повинні розірвати з ними ці незаконні договори і укласти нові договори, тільки тепер лише з одним легітимним підприємством, КП "Житлосвіт-2012". В цьому випадку, не одержуючи квартплати від населення, ТОВ "Сервіспромексперт" і ТОВ "ЯРК-Комфорт" тихо "спочинуть у бозі". Тому найближчими днями такі повідомлення, типу не платіть тим-то, а укладіть договір із "Житлосвітом" і платіть квартплату тільки йому, з’являться у ЗМІ.

І ще одна новина. Міська влада цього разу все-таки перейняла досвід реформування ЖКГ у сусідів — олександрійців. Так що незабаром КП "Житлосвіт-2012", вірогідно, стане прообразом Олександрійської "Служби єдиного замовника". І працюватимуть тут теж лише кілька керівників та диспетчерів, які прийматимуть замовлення від мешканців.

Але перед цим "Житлосвіт-2012" укладе угоди із спеціалізованими приватними чи комунальними структурами, які, вигравши конкурс, виконуватимуть ці послуги.

Як я зрозумів, в місті будуть фірма двірників, фірма сантехніків, фірма електриків і т.п. Ці фірми будуть надавати нам необхідні послуги, а плату за них отримають лише після того, як старшими по будинках будуть підписані Акти виконаних робіт. На моє запитання, чи братимуть участь у цих конкурсах "неслухняні" "Сервіспромексперт" та "ЯРК-Комфорт", відповідь була однозначною: на загальних підставах.

І ще дві новини. Найближчими днями міськвиконком затвердить "Положення про старших по будинках" і тоді мешканці самі визначатимуть "господаря" свого будинку. І друга. Кожен будинок матиме власний, правда, віртуальний рахунок. Тоді мешканці будуть самі розпоряджатися своїми коштами. А як це буде на практиці сподіваємося побачити ще в цьому році.