Змагалися юні поети. Перемогла — Оля Дашенко


Змагалися юні поети. Перемогла — Оля Дашенко


21 травня 2014
Змагалися юні поети. Перемогла — Оля Дашенко
11 травня у Просвітницькому центрі Свято-Покровського собору відбувся міський конкурс на краще читання власних віршів "Таланти рідної землі". Організатори літературного вечора — Просвітницький центр у співпраці з управлінням освіти та культури міськвиконкому — присвятили його рідному місту. У вступному слові протоієрей Віталій Коваленко, керівник Просвітницького центру, прес-секретар Олександрійської єпархії, сказав:
"Спочатку було слово…" — саме так починається одне з найглибших розділів Святого Писання — Євангеліє від Іоанна. Що ми без слова? Що ми без вміння передати свої почуття і оспівати їх? На мій погляд, поети — це ті люди, які можуть словом створити шедеври у наших серцях і душах. Всі митці торкаються таких струн у нашій душі, про які ми іноді навіть і не здогадуємося..."

Дійсно, виступ кожного з 23 конкурсантів — учнів усіх шкіл міста — зачепив дуже різні струни душі та викликав різні емоції: чийсь вірш був оптимістичним та життєствердним, у когось вийшов ніжний та ліричний, були й віршовані твори, від яких наверталися сльози...

Важко уявити, як журі змогло визначити трьох найкращих учасників! Певно, їм допоміг величезний досвід, адже оцінювати молоді таланти прийшли відомі у Світловодську поети Володимир Сідун, Лідія Лаврик, Руслана Нікітіна, Віктор Довженко. А допомагав їм Віталій Коваленко, який, як зясувалося, також давно пише вірші і має у своєму творчому доробку не одну збірку.

…І ось всі виступи позаду, члени журі довго обговорювали почуте та побачене і нарешті визначилися. Оголошуючи переможців, Лідія Лаврик сказала:
"Я переконана, у кожного з вас — попереду нові перемоги. У ваших творах ми побачили цінність і глибину думки, розуміння слів, уміння римувати. Нам було дуже важко визначити найкращих".

Отож, перше місце посіла Оля Дашенко, учениця 11 класу ЗОШ №1, друге місце — Олександра Гуртова, учениця 9 класу ЗОШ №2, третє місце — Аліна Пономаренко, учениця 8 класу СЗНЗ №7.

Кожен з учасників конкурсу отримав Грамоту, а дівчата-переможиці — призи: за перше місце — мобільний телефон, за друге — планшет, за третє — швидкісний ЗG модем.

"Коли я слухала ці вірші, моя душа переповнювалася гордістю, що у нашому місті є такі талановиті і, що дуже важливо, — небайдужі діти! — сказала Надія Клокар, начальник управління культури та туризму. — Думаю, що наш спільний з Просвітницьким центром мистецький захід — не останній, і ви ще і ще раз нам будете дарувати свій поетичний талант".


Змагалися юні поети. Перемогла — Оля Дашенко

Змагалися юні поети. Перемогла — Оля Дашенко

Змагалися юні поети. Перемогла — Оля Дашенко