Зима, кажуть, суворою буде. Чи зігріємось?


Зима, кажуть, суворою буде. Чи зігріємось?


4 листопада 2013
Генеральний директор "Світловодськпобут" Володимир МихайликГенеральний директор "Світловодськпобут" Володимир МихайликЗа часів радянської влади, відправною точкою початку опалювального сезону на наших широтах було 15 жовтня. І дата ця була "залізобетонною". Її аж ніяк не було дозволено зрушувати на більш ранній період — як би там не мерзли у своїх житлах будівельники комунізму. Та це так — ліричний відступ для молоді, якій деякі ностальгуючі старці розповідають про комуністичний "рай"… Цьогорічний опалювальний сезон розпочався у Світловодську за півтори тижні до 15 жовтня — надто вже похолодало у перших числах цього місяця. Але розпочався він якось кволо: чимало будинків "не затопили", а міські вулиці у багатьох місцях були розриті, де теплопостачальники щось лагодили у ямах.

А ще невпевненості додавала кадрова нестабільність на самому "Світловодськпобуті": понад року тут не було "повносправного" генерального директора. Та поширювались чутки про ледь не масове скорочення на цьому підприємстві. І як у такій тривозі не поспілкуватись із нинішнім очільником СП ТОВ "Світловодськпобут" Володимиром Михайликом

— Пане Володимире, давайте на початку з’ясуємо: ви гендиректор, чи також лише в.о. гендиректора?

— З 9 жовтня 2013 року я є генеральним директором цього підприємства. На цій посаді моя кандидатура була узгоджена засновниками, про що є відповідний протокол.

— Цим самим ви погоджуєтесь із тим, що останній рік-півтора "Світловодськпобут" дещо лихоманило від нестабільності.

— Я би не сказав, що його лихоманило. Минулорічний опалювальний сезон "Світловодськпобут" провів і завершив належним чином. У тепле міжсезоння, дійсно, ми працювали не повний робочий тиждень. Але ж так було завжди, а вже спочатку осені підприємство запрацювало у своєму штатному режимі без скорочень та примусових звільнень серед рядових працівників.

Що ж до керівного складу, то тут у нас відбулася лише одна кадрова зміна — головним інженером був призначений Юрій Петрович Раздоба. Тож, повторюю, підприємство наше повністю готове до опалювального сезону 2013-14 років. Решта у забезпеченні його стабільної роботи залежить від споживачів наших послуг.

— Тобто від платіжної дисципліни населення?

— Саме так. Станом на сьогоднішній день заборгованість населення за спожиті послуги "Світловодськпобуту" складає понад шести мільйонів гривень. Відповідно стільки ж винен "Світловодськпобут" "Нафтогазу України" за наданий газ, який, звісно, у борг нам його постачати не збирається. А це означає, що боротьба із злісними неплатниками буде посилена.

— Звучить загрозливо…

— А як же інакше? Чому ми маємо піддавати ризику залишити без тепла громадян, які сумлінно платять за опалення. Тим більше, що для неплатоспроможних громадян існує підтримка у вигляді житлових субсидій. Варто лише не полінитись виконувати нескладні формальності для їхнього отримання. Та й на самому "Світловодськпобуті" готові з розумінням поставитись до громадян-боржників — укласти з ними договір про боргову реструктуризацію.

— І останнє запитання: чи запрацює у цьому році наш плавальний басейн?

— Відповім так: "Світловодськпобут" повністю готовий до технічного обслуговування басейну. Все інше залежить від міської влади.

Віталій Асауленко
Фото автора