Шаховий турнір на призи НСНУ

12 січня 2006
altНа базі міського спортивного комплексу з 5-го по 8-е січня проходили змагання з шахів серед дітей та спортсменів старшого покоління, присвячені річниці президентства Віктора Ющенка. Після досить напруженої боротьби на полях із 64 клітин, отримавши 8 перемог і програвши лише одну партію, переможцем серед юних шахістів став учень 8-го класу ЗОШ №3 Павло Козубенко. Друге місце посів восьмикласник із 9-ї школи Денис Гажава, який, в свою чергу, виграв 7 партій і 2 програв. Третє місце здобув Максим Гуцуляк - теж учень 8-го класу, але ЗОШ №10.
До речі, окрім хлопчиків у змаганнях брала участь і дівчинка - Настя Боцман. Набравши 4,5 очок, вона виконала норматив третього спортивного розряду.
Ще одна приємність - із 20 учасників турніру журі виділило досить потужну гру 6-річного Рустама Сайдама, який теж набрав 4,5 очок із 9 можливих(!), виконавши таким чином норматив того ж таки 3-го розряду. Коли організатори турніру запитали у хлопчика, яка у нього найзаповітніша мрія, він не вагаючись відповів: "Бути чемпіоном світу із шахів!". Беручи до уваги майстерність і наполегливість 6-річного шахіста, чомусь відразу віриш - таки буде. Що ж, удачі тобі, Рустаме.
А переможців змагань (в тому числі і майбутнього чемпіона світу) було нагороджено цінними дарунками від міської організації "Народний Союз Наша Україна", грамотами від управління молоді та споту та всіх учасників - солодкими призами. Голова шахового клубу, 35-разовий чемпіон міста Микола Мартиненко особисто подарував Насті Боцман книгу про життєвий і спортивний шлях багаторазової чемпіонки світу з шахів Майї Чебурданідзе.
В той же час відбувалися і змагання серед дорослих шахістів міста, де перше та друге місця поділили між собою кандидати в майстри спорту Олександр Сушко та Микола Мартиненко - вони набрали по 9,5 очок із 10 можливих. Третє місце посів Олександр Кучеренко з 6,5 очками.
Також було проведено бліц-турнір (швидка гра) з шахів, де переможцем став Олександр Бендюк (9,5 очок).
Переможці теж були нагороджені призами від "Нашої України" та грамотами від УМС.
"Ми щиро вдячні голові міської організації НСНУ Павлу Солодову, - говорить Микола Мартиненко, - за допомогу в організації та проведенні турніру. Адже це дійсно чудово, коли змагання перетворюється на спортивне свято". А наступний етап змагань - турнір з 64-клітинкових шашок - відбудеться 12 січня об 11.40.