Сесія: ЖЕКівці тримають оборону


Сесія: ЖЕКівці тримають оборону


24 листопада 2011
Пленарне засідання XVIII сесії міськради ще більше поглибило розкол між мером Котенком і працівниками ЖЕКівПленарне засідання XVIII сесії міськради ще більше поглибило розкол між мером Котенком і працівниками ЖЕКівПленарне засідання XVIII сесії міськради ще більше поглибило розкол між мером Котенком і працівниками ЖЕКів.
З трьох годин тривалості чергової сесії, що відбулася 22 листопада, понад третини часу було витрачено на дискусію з одного-єдиного питання під назвою "Про розгляд резолюції громадських слухань", яке фігурувало ближче до кінця порядку денного означеної сесії… Нагадаємо, 8 листопада, з ініціативи міського голови Юрія Котенка, у Світловодську відбулися громадські слухання, на яких близько чотирьох сотень світловодців схвалили резолюцію, що, по суті, дає карт-бланш міським властям на ліквідацію житлово-експлуатаційних контор як збиткового та неефективного сегменту тутешньої "комуналки" з паралельним впровадженням замість чогось більш прогресивного. От саме по цій резолюції обранці мали прийняти якесь рішення…

А на площі навпроти "білого дому", на час початку сесії вже зібралось близько двох сотень ЖЕКівців аби висловити свою незгоду як і з резолюцією слухань, так із мерським курсом, як вони вважають, на їхнє подальше зубожінняА на площі навпроти "білого дому", на час початку сесії вже зібралось близько двох сотень ЖЕКівців аби висловити свою незгоду як і з резолюцією слухань, так із мерським курсом, як вони вважають, на їхнє подальше зубожінняА на площі навпроти "білого дому", на час початку сесії вже зібралось близько двох сотень ЖЕКівців аби висловити свою незгоду як і з резолюцією слухань, так із мерським курсом, як вони вважають, на їхнє подальше зубожіння. Тому, щойно сесія розпочалася, міськдеп (фракція Партії регіонів), він же начальник одного з ЖЕКів Євген Кармаліта запропонував зглянутись на протестуючих — розглянути їхнє питання поза чергою. Та його пропозиція не набрала необхідної кількості голосів…


Сесія: ЖЕКівці тримають оборонуСесія: ЖЕКівці тримають оборонуСесія: ЖЕКівці тримають оборону

Як і очікувалось, дане питання виявилось на сесії найбільш резонансним і гострим. І хоча першим з цього приводу поривався виступити Кармаліта, слово було надано ЖЕКівським опонентам — на прохання Володимира Помазана (фракція "За Світловодськ"), говорила представниця громадськості, знаний у місті знавець комунальної сфери, пенсіонерка Тамара Рева. Своїм командним голосом вона нагадала, що на слуханнях світловодці одностайно підтримали поступ мера на ліквідацію ЖЕКів як підприємств, що не справляються із своїми функціями. А на їхньому місці має постати щось інше, але — тільки не приватні контори, бо тоді, наголосила вона, взагалі буде гаплик бідним городянам, яким вже й без того несила платити за квартиру. Водночас, ораторка заявила, що платить вона за неї чомусь рублями. Рева так і сказала — "83 рублі", що в перерахунку буде десь гривень зо 20 (як на пенсіонера — не так вже й погано, прим. авт.). Але на ці "скажені" гроші кляті ЖЕКівці навіть водопровідний кран у її квартирі не відремонтували, кажуть: все, що до крану — лагодимо, а далі — ваші проблеми. Досить, заявила Рева, жирувати ЖЕКам за рахунок простого люду! І взагалі, запитала вона, хто дав право виводити ЖЕКівців на пікет збурювати громадськість? І на останок закликала обранців підтримати резолюцію громадських слухань…

Євген КармалітаЄвген КармалітаНарешті за сесійну трибуну заступив Кармаліта. Говорив він довго — головуючий Котенко йому кілька разів нагадував за регламент. Зокрема, він спростував ствердження міського голови та виконкому, що ЖЕКівці всіляко пручаються реформуванню своїх підприємств. Адже, сказав обранець, ще за попередньої каденції він тричі закликав колег реорганізувати КП "Господарник-1" у ТОВ (на той час начальницею цього підприємства була нинішня заступниця мера з питань ЖКГ Людмила Гетманець, прим. авт.).

"Пройшовся" оратор і по ОСББ — вони, за його словами, створені і функціонують з порушенням норм чинного законодавства. Та власне, сказав він, це право споживачів обирати для себе надавача комунальних послуг, і ЖЕКівці жодним чином не протидіють ані створенню ОСББ, ані чогось іншого. Тож навіщо, запитав він Котенка, чинити на ЖЕКи адміністративний тиск?

Сесія: ЖЕКівці тримають оборонуОкрім іншого, промова Кармаліти була рясно замішана на цифрах, які, звісно, були на ЖЕКівську користь. Він сказав наступне:
"… форма реформування як перехід до єдиного податку призведе до ще більших адмінвитрат. Рахуйте самі: в житловому фонді міста більше 600 тисяч квадратних метрів, при тарифі, який застосовується сьогодні, потрібно буде створити, як мінімум, 14 дочірніх підприємств (річний обсяг до 500 тисяч гривень), а це — 14 директорів, бухгалтерів тощо… З кожним підвищенням тарифів — а вони, у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати, вартості енергоносіїв і матеріалів, будуть зростати однозначно — кількість дочірніх підприємств, що працюють на єдиному податку, буде невблаганно рости".

Спростував Кармаліта і закиди у бік ЖЕКів, що це такі собі закриті від контролю утаємничені "ордени" — за кількістю звітів про свою роботу ЖЕКи є безумовними лідерами серед інших комунальних підприємств. Не оминув він також відкрити й особисту таємницю, пов’язану із власною зарплатою: на сьогодні вона дорівнює 3223 гривні плюс 10% — надбавка і 22% премія, але виплату останньої Котенко припинив…

Дуже прикро, вів далі Кармаліта, що в потоках бруду і наклепів стає непомітною важка повсякденна робота ЖЕКівців, це аварійні і поточні ремонти під’їздів, вентиляцій, каналізації тощо.

Не міг він не нагадати і про те, що Котенко і Гетманець весь час ставлять у приклад досвід таких міст, як Кременчук, Комсомольськ… Але, заявив він, вони чомусь не кажуть, що в тому ж Комсомольську за рахунок міського бюджету було капітально відремонтовано дахи усіх багатоквартирних будинків і передано на обслуговування ЖЕКам, так само, як і в Знам’янці, де за 10 років влада спромоглася покрити шифером дахи всіх тамтешніх будинків.
"Ось — справжній приклад дбайливого господарювання", — заявив оратор…

Що ж до згадуваних громадських слухань, то присутні на них, наголосив Кармаліта, не мали права висловлюватися від імені усіх світловодців…

В цій частині його підтримала Любов Чекаленко (фракція ПР). Слухання вона охарактеризувала як поспішно проведені, бо не було попередніх обговорень в кожному будинку. Відтак, заявила вона, чотири сотні "слухачів" у Палаці культури аж ніяк не можуть репрезентувати 50 тисяч городян. Також вона дорікнула Реві за її слова про жирування ЖЕКів, бо рядові ЖЕКівці на свої більш, ніж скромні зарплати, аж ніяк не пожирують. А ще з вуст обраниці пролунав заклик не поспішати, бо, як сказано в газеті "Урядовий кур’єр", у держбюджеті на наступний рік очікується виділення значних коштів на комплексне реформування ЖКГ всієї країни…

Дмитро ПисьменнийДмитро ПисьменнийДмитро Письменний (фракція ПР), начальник іще одного ЖЕКу, заступаючись за пікетників на площі, закинув голові, що той не знайшов за потрібне вийти до них і поспілкуватись аби якось заспокоїти людей, які, також, є частиною територіальної громади. І більш того, за словами Письменного, коли він прийшов погукати мера на вулицю — той ледь не виставив його із свого кабінету…

Юрій Котенко, Зінаїда КлимчукЮрій Котенко, Зінаїда КлимчукКотенко на се відповів, що Письменний своєю брехнею вводить колег в оману. А стосовно бідних двірників та інших рядових ЖЕКівців, він нагадав, як у вересні начальники ЖЕКів (крім першого) звернулись до нього з клопотанням про збільшення їм зарплати.
"Тож, чого ви тоді за себе клопотали, а не за своїх двірників, яких ви так зараз жалієте, що я ледь сльози стримую?", — запитав головуючий.

Його підтримала Людмила Безрукава (фракція "Батьківщина") — намагання мера реорганізувати ЖЕКи вона двічі назвала мужністю, бо те, що він робить зараз, у 2002 році намагався було робити тодішній міський очільник Володимир Волков. Та потужне комунальне лоббі у міськраді, яке тоді налічувало аж сім начальників ЖЕКів, попросту "зарубало" цей поступ. Одночасно вона висловила впевненість, що рядові ЖЕКівці аж ніяк не постраждають матеріально через ліквідацію своїх контор. Навпроти, коли їх ліквідують — вивільняться кошти, які зараз йдуть на зарплату управлінцям восьми ЖЕКів, що наразі функціонують у місті. І їх ці кошти, висловила припущення Безрукава, буде направлено ЖЕКівським двірникам, сантехнікам, електрикам тощо. І стане їм від того жити веселіше…

Сесія: ЖЕКівці тримають оборонуПідбиваючи підсумок цього обговорення, головуючий запевнив, що поспіхом діяти ніхто не збирається.
"Але, — звернувся він до начальників ЖЕКів, — подобається вам, чи ні, але від реформи вам не втекти, як від своєї долі"…

Більшістю голосів резолюцію громадських слухань було прийнято до відому.

Ян ДРОБОВИК
Фото автора і Ігоря Котлярова