Кількість світловодців, покусаних бродячими тваринами, останнім часом зростає


Кількість світловодців, покусаних бродячими тваринами, останнім часом зростає


20 травня 2011
Кількість світловодців, покусаних бродячими тваринами, останнім часом зростаєЗ приводу бродячих тварин суспільство завжди ділитиметься на дві категорії: одна вважатиме, що ці тварини несуть загрозу життю та здоров’ю людини і їхню кількість треба регулювати у будь-який спосіб, інша — тварини ні у чому не винні, їх треба підгодовувати, не дратувати і тоді вони не будуть агресивними.
Звісно, найкращий варіант — наявність спеціальних прийомників, де б жили бездомні тварини, та їхня обов’язкова стерилізація. Але таке задоволення потребує коштів, і чималих. Медики занепокоєні: і не лише тим, що кількість покусаних людей бродячими тваринами зростає, а ще й через те, що вони є основними носіями і джерелом збудників багатьох інфекційних захворювань (сказ, лептоспіроз, туляремія, псевдотуберкульоз, іерсиніоз).

Радміла Перепеляк, завепідвід-ділом Світловодської райСЕС:
— З початку 2011 року за медичною допомогою з приводу покусів звернулось 38 осіб, з них 16 осіб (47,04%) потерпілих від укусів бродячими тваринами. Викликає занепокоєння, що 12 осіб були покусані бродячими тваринами за останні 3-4 тижні поточного періоду року. Тільки за квітень 2011 року зареєстровано 16 звернень громадян за меддопомогою з приводу покусів тваринами (6 — домашніми, 10 — бродячими тваринами), в т.ч. отримують щеплення проти сказу 10 осіб (62,5 %), серед них 4 дітей, покусаних однією бродячою собакою на території ЗНЗ №5. В квітні 2010 року за антирабічною допомогою звернулось 6 осіб (5 покусів — домашніми тваринами, 1 — бродячою твариною), в т.ч. вакциновано проти сказу — 1 особу (20,0%). Тобто в квітні 2011 року через покуси тваринами за меддопомогою звернулось в 3,5 рази більше жителів міста, ніж за відповідний період минулого року, серед них кількість потерпілих від укусів бродячими тваринами збільшилась в 10 раз.

— Які райони є найбільш небезпечні у цьому плані? І яка ситуація на Власівці?

— Найбільше випадків покусів людей бродячими тваринами зареєстровано в районі ринку "Світанок", Нового міста, Табурища, Площі. Звертає на себе увагу і збільшення скарг від населення з приводу великої кількості тварин (собак, котів), що вільно знаходяться на вулицях, ринках міста.

Щодо Власівки. За поточний період 2011 року серед жителів селища також спостерігається ріст звернень за меддопомогою з приводу покусів в 2,5 рази (5 потерпілих осіб проти 2 за відповідний період 2010 року).

— Бродячі тварини — це спільна проблема: і людей, і влади. На що і тим, і іншим треба звернути увагу?

— Загальними причинами погіршення епідемічної ситуації по зоонозним інфекціям є: зростання популяції диких м'ясоїдних тварин; зростання кількості безпритульних тварин (собак, котів) та випадків покусів ними людей; збільшення кількості мишовидних гризунів; недотримання власниками правил утримання домашніх тварин. Залишаються проблемними питання відсутності скотомогильника на території міста і смт. Власівка, не проведення суцільної дератизації, необхідність ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, відсутність належного контролю за дотриманням правил утримання домашніх тварин, які установлюються органами місцевого самоврядування. У місті відсутні облаштовані місця для вигулювання домашніх тварин, не проводиться належним чином відлов, а отже не регулюється чисельність бродячих тварин, на що неодноразово звертали увагу органів місцевої влади фахівці райСЕС.

Володимир Семенов, начальник управління житлово-комунального господарства:
— Наше управління регулює чисельність бродячих тварин у межах коштів, виділених на ці потреби міським бюджетом: з початку року — більше 5 тисяч гривень. Роботи триватимуть і надалі. Сьогодні відлов, згідно із законодавством, проводиться шляхом тимчасового знерухомлення снодійним.

Всі розуміють: створення спеціального прийомника для бродячих тварин уже давно на часі, але найбільша проблема — відсутність коштів. Але рано чи пізно ми прийдемо до цього, іншого виходу — немає.

Р.S. Від редакції хотілося б додати: люди мають зважити свої можливості і добряче подумати перед тим, як заводити хвостатого друга, аби потім не викидати тварин на вулицю чи не виносити у людні місця чисельне потомство котів та собак у надії: добрі люди підберуть. Кількість бродячих тварин збільшується не лише, через те, що бродячі тварини мають потомство, а й через нашу з вами безвідповідальність.

Тетяна ЗИМА.

Щоб запобігти захворюванню на зоонозні інфекції, необхідно:
— не контактувати з бездомними та дикими тваринами, постійно пояснювати дітям небезпечність таких контактів;
— якщо покусала або ослинила підозріла тварина, потрібно промити рану теплою кип'яченою водою (бажано з милом), потім обробити 70% розчином спиртового настою йоду;
— якомога швидше звернутися до медичної установи для проведення антирабічного щеплення та серотерапії, що проводяться за затвердженою схемою;
— своєчасно, щороку робити щеплення проти сказу домашнім тваринам та дотримуватись правил по їх утриманню;
— мисливцям треба за 2-3 тижні до початку полювання на хутряних звірів зробити з метою профілактики щеплення проти сказу.
Пам'ятайте! Сказ не можна вилікувати, його можна тільки попередити, якщо щеплення зробити своєчасно. Кожний пропущений день — загроза життя! Щорічно в Україні від сказу помирає 1-3 особи.