Їх називали народними месниками


Їх називали народними месниками


23 вересня 2010
Їх називали народними месникамиДо Дня партизанської слави у міському краєзнавчому музеї експонується виставка "Шляхами партизанської слави". Неоціненний внесок у здобуття перемоги над ненависним ворогом зробили партизани, або. як їх називали, народні месники, які з перших днів війни вели непримиренну боротьбу з німецько-фашистськими загарбниками. Табурищанин Андрій Калинович Цимбал, потрапивши в оточення в перші дні війни, приєднався до партизанського загону під командуванням Сидора Артемовича Ковпака. Наш земляк брав участь у 97 бойових операціях, лише під час Львівсько-Варшавського рейду його батальйон знищив понад тисячу гітлерівців. За героїзм І мужність, виявлені у боротьбі з ворогом, А.К.Цимбалу було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. На виставці представлені фото із сімейного архіву героя, газетні публікації, художні та документальні книги, у яких згадується наш земляк.

Увагу відвідувачів музею привернуть ексклюзивні фото і документи, що розповідають про подвиг Іллі Даниловича Діброви, уродженця с.Захарівки Світловодського району, організатора та керівника партизанського руху в нашій місцевості у роки громадянської та Великої Вітчизняної війни. Його життя обірвалося в Словаччині, де він загинув в одному з боїв. І. Діброва був нагороджений найвищою відзнакою Словаччини – "Воїнським хрестом", йому було присвоєно звання генерала Чехословацької народної армії. У 1945 році прах героя було перевезено в Україну, похований він у м.Олександрії.

Матеріали виставки розповідають і про життєвий шлях героїв-партизанів. уродженців Глинська, Костянтина Скрипника та Олександра Воловика, про бій біля с.Андрусівки. під час якого народні месники з партизанського загону Михайла Наумова розгромили каральний загін гітлерівців, що прибув з Новогеоргіївська.

Шановні світловодці! Завітайте до музею, згадайте імена героїв і віддайте данину світлій пам'яті наших земляків.

Тетяна ТКАЧУК,
працівник міського краєзнавчого музею