Команда для діла готова


Команда для діла готова


3 червня 2006
У понеділок відбулася перша прес-конференція новітнього виконавчого комітету міста. Поспілкуватися з місцевими ЗМІ до кабінету міського голови завітали Олена Макковій, відповідальна за гуманітарний сектор, Володимир Дем'янюк - за комунальний, Ігор Петров - за економічний, а також секретар міськради Геннадій Френкель та керуюча справами міськвиконкому Надія Мальцева.
Мас-медійники окреслили широке коло питань - від економіки і до туалетів на міських пляжах. Чи не найнагальнішою темою виявилася проблема водоканалу. На що Павло Солодов зазначив, що новий тариф у 4-ри гривні з копійками за куб води - таки занадто, та все одно, вихід шукати треба. Тут, наголосив він, у його пошуках важливо не створити чергового монополіста, непідконтрольного ані владі, ані громаді. Міського голову доповнив Володимир Дем'янюк. На його переконання, комунальні підприємства не мають бути приватизованими - вони мають залишатися у власності територіальної громади. Відповідаючи на запитання щодо критеріїв запрошення на свого першого заступника мешканку Комсомольська Ірину Ковру (на жаль, її на пресовій конференції не було), голова сказав, що одним з головних чинників запрошення був її досвід у економічній царині. А також те, що пані Ковра поділяє переконання як голови, так і його команди, що керувати економікою не має сенсу, просто треба сприяти її розвиткові. Щодо цього Ігор Петров доповнив - в цьому питанні є чималий резерв. Адже через те, що протягом останніх 2-3 років у тодішнього міського голови не було заступника з питань економіки - лише виконуючі обов'язки, накопичилося чимало проблем.
Відповідаючи на запитання про розвиток співпраці влади з громадськими організаціями міста, Павло Солодов сказав, що така співпраця - запорука "здоров'я" громади. На його переконання, при виконкомі має бути створена дорадча рада, що дасть можливість співпрацювати у цій царині глибше і конструктивніше. Але й громадські організації, зазначив він, мають брати на себе певну відповідальність за стан справ у місті, а не лише огульно критикувати дії влади...
На запитання, адресоване Олені Макковій, як вона почувається на посаді головного гуманітарія міста, вона відповіла, що в питаннях освіти, культури та спорту вона не новачок. А от медичний сегмент їй - у нинішній іпостасі - не вельми знайомий. Задля розуміння цього питання пані Олена наразі "моніторить" результати перевірок медичних закладів міста, які були зроблені за попередньої адміністрації. В цьому, за її словами, головлікар ЦРЛ Юрій Котенко надає їй значну допомогу... І бесіда "плавно" перетекла до багатостраждального пологового будинку. На що пан Солодов зазначив - справа за "дрібницею": на завершення всіх робіт потрібно принаймні ще 340 тисяч гривень, з цієї суми у міському бюджеті вже закумульовано 120 тисяч, і у разі узгодження з Кіровоградом (в чім голова не сумнівається), роботи поновляться вже цього тижня і за 40-45 днів пологовий будинок стане до ладу.
Було запитання і до нового секретаря міської ради: чи не жаль йому поривати з освітньою галуззю, і кого він вбачає своїм наступником? На що пан Френкель відповів у притаманній йому красномовній лаконічності: у кожної людини - своя доля, його ж - так розпорядилася, але це не говорить за те, що він полишить перейматися освітнім та виховним процесами у навчальних закладах міста. Тому, висловив він переконання, його досвід у цій сфері стане у нагоді його наступникові. А хто ним буде - вирішувати виконкомові...
Потім слово взяв міський голова. Він сказав, що перед Світловодськом стоять чималі труднощі і проблеми - бюджет нинішній дефіцитний. Його виконання за 4 місяці у доходній частині склало лише 80%. Та завершив він зустріч таки на оптимістичній ноті. За його словами, місто ось-ось залучиться до Всеукраїнського проекту "Реформування місцевих бюджетів", який здійснюється за фінансової підтримки американо-української фундації USAID, і до якого долучилися вже 140 міст України. Ідея проекту полягає у тому, що громада сама визначатиме, які їй потрібні результати від діяльності муніципальних управлінь (медицини, освіти тощо). Громада сама буде ставити перед ними завдання, під які залучатимуться необхідні кошти. Адже, зазначив мер, коли громада матиме вільний доступ до формування бюджету - для неї цей процес перестане бути малозрозумілим, а відтак 90% бюджетних і навколобюджетних питань буде знято. "Будемо привчатися господарювати з відкритими очима", - сказав на завершення зустрічі міський голова.

Віталій АСАУЛЕНКО.