Сузір'я талантів


Сузір'я талантів


3 червня 2010
Сузір'я талантівСвітловодська земля багата талантами. Але так, щоб усі члени однієї сім'ї були обдарованими людьми, мали хист до мистецтва, трапляється не часто. На початку червня в міському краєзнавчому музеї відкриється виставка робіт членів однієї сім'ї, присвячена черговій річниці нашого міста і сорокарічному ювілею музею.
Подружжя Зуєвських – Антоніну Іванівну та Володимира Івановича – в місті багато хто знає. Жінка тривалий час працювала в живописному цеху керамічного заводу, творила диво-красу, розписуючи порцеляну. Зараз перебуває на заслуженому відпочинку, але продовжує дарувати людям радість. Вже понад десять років Антоніна Іванівна захоплюється досить рідкісним видом мистецтва – витинанкою-аплікацією. У 2009 році кілька панно, виготовлених майстринею, демонструвалися на виставці "Світловодські барви" в міському палаці культури. Перші її роботи були орнаментальними, походили від народної вишивки, часто використовувала майстриня символіку дерева життя. А потім захопилася літературною тематикою, і з'явилися панно на теми творів Шевченка, Лесі Українки. Витинанки-аплікації- річ складна. Робота забирає багато часу, але панно Зуєвської такі безпосередні і щирі, вони так подобаються людям, особливо дітям, що жінка не шкодує ні часу, ні сил. Витинанки-аплікації високо оцінили і знані київські художники, коли побачили це диво на Андріївському узвозі. Є у Антоніни Іванівни і роботи, виконані в стилі клаптикової техніки ("Вечірня в храмі"). На суд глядачів жінка представить і свої нові здобутки, які, безумовно, здобудуть високу оцінку.

Глава сім'ї Володимир Іванович за фахом - художник-оформлювач. Його хоббі – пейзаж. Найбільше любить природу рідного краю, тож дніпровські плавні на його полотнах здаються "живими", сповненими не тільки кольорами, а й звуками та пахощами. Сини подружжя Зуєвських – Роман та Іван – як і батько, закінчили художнє училище. Сподіваються, що настануть кращі часи, і їхня професія художника стане потрібною і гідно оцінюватиметься.

Представлені на виставці і роботи 84-річної мами Антоніни Іванівни – Ганни Миколаївни Хобти. її майстерно вишиті рушники радують око, зігрівають душу. Узори на них – то творіння фантазії і рук доньки.

Шановні світловодці! Завітайте на цю чудову виставку, ознайомтеся з роботами наших талановитих земляків.

Тетяна ТКАЧУК,
працівник міського краєзнавчого музею.