Страшна інфекція поширюється. Не варто забувати про це


Страшна інфекція поширюється. Не варто забувати про це


20 травня 2010
Страшна інфекція поширюється. Не варто забувати про цеТетяна ГОРОДИСЬКА, завполіклінікою ЦРЛ, надаючи членам виконкому на одному з чергових засідань інформацію про виконання Міської програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки за І квартал 2010 року, зокрема, зауважила: епідемія ВІЛ-інфекції на території міста та району продовжує поширюватись.
Зростає кількість нових випадків інфікування ВІЛ та захворювання на СНІД. Збільшується число дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками. Цифри і факти
Станом на 1 квітня п.р. на обліку по місту та району перебуває 52 ВІЛ-інфіковані особи, в т.ч. 10 дітей; 10 осіб, хворих на СНІД, серед них одна – дитина. У місті – 43 ВІЛ-інфікованих, з них 9 дітей та 8 хворих на СНІД. Темпи приросту ВІЛ-інфекції серед населення Світловодська в І кварталі 2010 року підвищилися порівняно з 2009 роком: за І квартал 2009 року взято на диспансерний облік 3 нових випадків ВІЛ-інфекції (1 по місту та 2 в районі, в т.ч. 1 дитина, народжена від ВІЛ-інфікованої матері), а у 2010 році – 5 нових випадків (3 по місту – діти, народжені ВІЛ-інфікованими матерями та 2 жителів району, з яких 1 – хворий на СНІД).

За І квартал 2010 року, як і 2009, з обліку знято 2 ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД (вони померли, причини смерті – фіброзно-кавернозний туберкульоз та цироз печінки).

Згідно з планом Міської програми 2010 року має бути обстежено 5% населення (3462 осіб). За перший квартал 2010 року на ВІЛ-інфекцію обстежено 344 особи (в т.ч. вагітних – 276, донорів – 124, призовників – 34, дітей – 1, за клінічними показаннями – 6, за епідпоказниками – 5, з профілактичною метою – 21, осіб, які мали гетеросексуальні контакти з ВІЛ інфікованими – 1). Обстежено на опортуністичні інфекції хворих на ВІЛ/СНІД – 3.

Через відсутність тест-систем навіть уразливі групи населення не можуть обстежитися у повному обсязі
Слід відзначити, що можливість добровільного безкоштовного тестування на ВІЛ-інфекцію уразливих груп населення не забезпечена у повному обсязі внаслідок відсутності тест-систем у Олександрійській регіональній лабораторії для тестування усіх контингентів, крім вагітних та донорів, що в свою чергу впливає на зменшення кількості виявлених ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД серед споживачів ін'єкційних наркотиків та інших уразливих категорій.

Спеціаліст інформує
Як зауважила Тетяна Михайлівна, аби виконати міські заходи обласної програми "Про забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-201Зр.р." кабінет "Довіра" (на базі поліклініки Світловодської ЦРЛ) укомплектовано посадою лікаря-інфекціоніста, а також, починаючи з травня минулого року, впроваджено програму замісної підтримуючої терапії наркозалежних, в т.ч. ВІЛ-інфікованих з метою зменшення ризику інфікування споживачів ін'єкційних наркотиків ВІЛ та збудниками інших інфекцій (на програмі перебувають 2 ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД).

Станом на 1 квітня 2010 року 2 дорослих хворих на СНІД лікуються антиретровірусними препаратами, які отримують безкоштовно у обласному центрі профілактики СНІДу.

Вживаються заходи для забезпечення інфекційної безпеки донорської крові відділення переливання крові (забезпечене сучасною одноразовою пластиковою тарою "Гемакон"; тестування кровоздач проводиться на 100%. Випадків переливання нетестованої крові не зареєстровано).

Здійснюється нагляд за дітьми, які народили ВІЛ-інфіковані матері. Жінкам під час вагітності та їх новонародженим дітям своєчасно проводиться патронаж з лабораторними обстеженнями, профілактична антиретровірусна терапія, огляд профільних спеціалістів.

Діти, народжені ВІЛ-інфікованими матерями, забезпечуються адаптованими сумішами за рахунок обласного центру з профілактики СНІДу та за рахунок соціальної допомоги, яку отримують батьки. Проводиться систематичне своєчасне лабораторне обстеження дітей, народжених ВІЛ-позитивним матерями.

Випадків внутрішньолікарняного та професійного ВІЛ-інфікування не зареєстровано.

Підготувала Тетяна ЗИМА.