Не звинувачуйте у своїй безвідповідальності міліцію


Не звинувачуйте у своїй безвідповідальності міліцію


18 травня 2006
Говорити про міліцію завжди важко. Особливо важко довести, що не міліція винна у всіх смертних гріхах - вона виконує тільки свою, регламентовану законами України, роботу. Виконує в рамках своїх повноважень. Але ми хочемо знати, що саме зроблено правоохоронцями. Хоча б з початку року. Про це, та про деякі інші аспекти, розповідає начальник Світловодського міськрайвідділу УМВС Сергій Васильович Костенко. - Сергію Васильовичу, перше запитання традиційне: що вже встигли напрацювати правоохоронці цього року?
- Всі цифри я надаватиму за чотири місяці цього року у порівнянні із відповідним періодом минулого (2005) року. А офіційні показники такі: у 2006 році за січень-квітень місяці ми отримали 899 заяв різного характеру від мешканців міста (у 2005 році - 658). Працівниками міліції порушено 188 кримінальних справ, минулого року їх було 226 - на 16% менше. Це пов'язано з тим, що у нас іде "декриміналізація" - для порушення кримінальної справи сьогодні треба, щоб сума нанесених збитків чи втрат була більшою як 525 грн.
Рівень злочинності на 10 тисяч населення у нас складає 26,2%, по області цей показник становить 20,7%. У нас, як бачите, він більший. Кількість вбивств зросла від 2-х у минулому році до 4-х. Всі вбивства розкриті. Матеріали направлено до прокуратури. Розбоїв же по місту зареєстровано менше на 40%, проте показник пограбувань зріс (в основному, це крадіжки мобільних телефонів, гаманців тощо).
Щодо злочинів по лінії наркоманії, то на сьогодні нами зареєстровано 39 таких фактів (27 - минулого року). Цих злочинів побільшало на 44%, тоді як по Україні цей показник на 0,3% зменшився. Задокументовано 16 фактів незаконного збуту наркотичних речовин, виявлено 2 притони (минулий рік: 2 збути і 1 притон). На мою думку, тут міліція спрацювала краще, ніж минулого року. До того ж ми викрили одну злочинну групу із 4-х осіб по лінії наркоманії, яка наприкінці минулого ті на початку цього року займалася збутом наркотиків. Вони затримані. Ведеться слідство. Більш детально про них я зможу вам розповісти по завершенню слідства.
- Не можу не торкнутися питань, які нещодавно викликали чималий резонанс в місті: це вбивства, скоєні психічно хворими людьми. Розкажіть, будь ласка, про останній - вбивство бабусею онуки.
- Цей випадок є очевидним і доводити фактично нічого. Бабка, психічно хвора жінка, побила семирічну внучку до смерті. В той час батько дитини був на роботі, мама пішла в магазин. На мою думку, відповідальність у цьому випадку лежить саме на батьках, адже залишити сам на сам небезпечну хвору людину з дитиною, це знаєте… Відлучилася на кілька хвилин, а горе - на все життя.
- Які, взагалі, дії міліції у таких випадках?
- Міліція виїжджає на місце пригоди і реєструє факт порушення закону. По цим фактам порушено кримінальні справи, ведеться слідство. На цих осіб матеріали будуть направлені до суду. Це і все, що ми можемо. Ми лише реєструємо, досліджуємо і передаємо матеріали до суду. З приводу покарання рішення прийматиме безпосередньо суд.
- Щодо Більчича. Є чутки, ніби він знову ходить містом. Чи таке може бути?
- Ні. Цього бути не може, бо зараз він перебуває в психіатричній клініці в Олександрії. Проти нього також порушено кримінальну справу. Його долю теж вирішуватиме суд. Але ж коли людина "невміняєма", то ніякої кримінальної відповідальності вона не несе. Суд може застосувати хіба що примусове лікування.
(Отже, суд виносить вирок, його, чи їх, лікують, а далі…скоріше за все, знову випускають у світ білий. От тоді ми і зможемо побачити Більчича. Але міліція тут, знову ж таки, не причому. Такий вже закон. - Авт.)
- А нещодавній випадок із хлопчиною, якого вбило струмом?
- Там кримінального немає нічого. Нема криміналу - немає роботи для нас.
А наприкінці нашої розмови Сергій Васильович попросив:
- Ще напишіть, будь ласка, щоб люди замикали свої квартири, якщо виходять, навіть, не надовго. Бо повертаються, а в них зник телевізор чи відеомагнітофон тощо. Міліція ж не може поставити вартового біля кожних дверей. Не звинувачуйте, шановні, у своїй безвідповідальності правоохоронців.
Також дивіться за своїми дітьми: не випускайте вночі на вулицю. Знову ж про мобілки - я розумію, що хочеться її продемонструвати, але ж і подумати треба. З огляду на те, що почастішали випадки крадіжок мобільних телефонів прямо серед білого дня, не варто носити їх на шиї. Особливо дітям. Зриватимуть мобілку… (відірвуть голову - Авт.).

Микола ШВЕРНЕНКО.