Особливості тестування-2010


Особливості тестування-2010


4 лютого 2010
Особливості тестування-2010Нинішнього року процедура реєстрації на проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) дещо відрізняється від минулорічної. Головна відмінність: зареєструватися можна лише індивідуально (раніше це можна було зробити класом або групою). Кожен абітурієнт повинен самостійно здати документи до пункту реєстрації. У виняткових випадках це може зробити довірена особа (для людей з обмеженими фізичними можливостями, або ж коли людина перебуває у закордонному відрядженні чи в місцях позбавлення волі).
У Світловодську пункт реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання розташований у політехнічному коледжі за адресою вул. Єгорова, 17. Відповідальний реєстратор пункту Ірина Передерій розповідає про його роботу та деякі особливості ЗНО 2010 року. – У функції пункту реєстрації входить реєстрація учасників на ЗНО та пасивне інформування. Ми працюємо з 10.00 до 17.00 щодня, крім суботи та неділі. Отож, прийом документів розпочався 15 грудня 2009 року і триватиме до 31 березня 2010 року. Йдучи до пункту, при собі треба мати паспорт (або свідоцтво про народження), атестат про середню освіту та його копії (для випускників минулих років), а також довідку зі школи (для випускників 2010 р.), 2 фото, 2 файли. Станом на 25 січня у нас зареєструвалися 142 особи.

Нові умови проведення ЗНО затверджено наказом міністра освіти і науки від 26 червня 2009 року №570 «Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2010 році». Згідно із зазначеним наказом, тестування буде проводитись у червні-липні 2010 року (2009 – у травні-червні), обов’язкових предметів буде два: українська мова та література та на вибір математика чи історія України (минулого – обов’язковим предметом була тільки українська мова та література).

Тестування буде проводитись тільки українськюю мовою, а учасники тестування, які навчались мовами національних меншин, будуть забезпечені словниками з перекладом основних термінів. Перелік предметів, з яких абітурієнти проходитимуть тестування, залишився незмінним. Оцінювання буде проводитись з української мови та літератури, історії України, математики, біології, фізики, хімії, географії, однієї з іноземних мов (за вибором) – англійської, німецької, французької, іспанської.

Майбутні абітурієнти також повинні знати, що під час вступу до вишу буде враховуватися сумарний середній бал атестата, отож навіть оцінки з музики і фізкультури можуть вплинути на вступ.

За інформацією Ігоря Лікарчука, директора Українського центру оцінювання якості освіти, нововведеннням є і те, що результати тестів не будуть зараховуватись як результати державної підсумкової атестації. «Ми роз’єднали ЗНО і державну підсумкову атестацію у школах. Тобто одинадцятикласники спершу отримають атестати, а вже тоді складатимуть тести». Будуть зміни і у технології проведення ЗНО. «Насамперед ми різко зменшимо кількість пунктів тестування – переважно воно відбуватиметься у «вишівських» центрах, тобто в обласних містах. Обов’язково внесемо суттєві зміни і в технології проведення ЗНО, але випускники дізнаються про них лише в червні, коли прийдуть на пункти тестування».

До пунктів тестування іногороднім абітурієнтам-випускникам шкіл доведеться добиратися власним коштом, тому що на час проведення зовнішнього оцінювання вони уже не будуть вважатися учнями. Організоване підвезення їх до місць складання тестів органами управління освітою організовуватися не буде.

Інформацію про адресу пункту тестування з кожного предмета абітурієнти дізнаються з персонального запрошення-перепустки, яке вони отримають поштою у травні. Запрошення-перепустку можна буде роздрукувати із власної персональної сторінки абітурієнта після розміщення оголошення про можливість такої операції на сайті УЦОЯО.

2010 року змінилися правила вступу абітуриєнтів пільгової категорії у вищі навчальні заклади. Тепер пільговики зможуть подати документи лише в один університет і всього на одну спеціальність. Пільговвика зможуть зарахувати тільки до того вишу, де знаходиться оригінал його документів. Всього пільги при вступу до вишів мають 8 категорій абітуриєнтів. Решта – можуть подавати документи у кілька вишів одночасно.Зовнішнє незалежне оцінювання 2010 розпочнеться 2 червня.

Зовнішнє незалежне оцінювання 2010 проводитиметься за таким графіком:
українська мова та література - 2,3,4 червня; іноземна мова - 7 червня; біологія - 9 червня; географія - 11 червня; математика - 14-15 червня; історія України - 17-18 червня; хімія - 21 червня; фізика - 23 червня.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання Український центр оцінювання якості освіти оприлюднить до 14 липня 2010 р.

Підготувала Тетяна ЗИМА.
Фото з сайту tsn.ua.