Півфінал Кубку області з футболу: Олександрія-Світловодськ. Матч другий

13 травня 2009
5-го травня у Світловодську пройшла футбольна зустріч-відповідь команд півфіналістів Кубку Кіровоградської області. Нагадаємо, що її учасники «Авангард» (Світловодськ), вихованці тренера С.Лисицького та «Аметист» (Олександрія) першу зустріч відіграли у нічию 0:0. Тому доля фіналу вирішувалася саме у Світловодську.

«Гарний 50-ти тисячний Світловодськ зустрів гостей сонячною погодою. Слід відмітити чисто прибрані неширокі вулички, доброзичливий настрій мешканців і багато гарних дівчат…», – напише після матчу офсайт ПФК «Олексанрія», фармклубом якої є «Аметист».
Олександрійці прибули до нашого міста у «повній бойовій», прихопивши з собою близько 25 активних представників фан-клубу. Забігаючи наперед, хочу зазначити, що для світловодців то було диво-дивне («…що за цирк?»), але вболівальники «Аметисту» відпрацювали на всі сто відсотків – від першої і до останньої хвилини. Принаймні їм вдалося привернути до себе увагу світловодських дівчат (згаданих вище) та… міліції, якій таки довелося попотіти, як то кажуть, «во избежание». Прихильники ж «Авангарду» лише наприкінці першого тайму спромоглися на слабеньке «Світловодськ!!!», яке повторили ще декілька разів протягом матчу.

Отже, «пам-пам-па-па-ра…» і сигнал судді сповіщає про початок матчу. З перших хвилин ініціативою заволоділи впевнені у своїх силах олександрійці. Трохи згодом боротьба вирівнялася і точилася в основному у центрі поля. До середини першого тайму небезпечних моментів фактично не було. І лише на 20-й хвилині глядачі побачили 1-й гол. На жаль, не на нашу користь. Після навісу з лівого флангу у напрямку воротарського майданчику світловодців спритнішим виявився 19-й номер «Аметисту», направивши м’яч у сітку воріт «Авангарда». Світловодці кинулися відіграватися, але бойового запалу на довго не вистачило і через п’ятнадцять хвилин рахунок подвоївся.

І тут здавалося менш іменитим гравцям «Авангарду» час «скиснути»… Аж ні. На 42-й хвилині першого тайму глядачі зірвалися з місць із вигуком «Г-О-Л!!!». Автором першого голу у ворота олександрійців став Сергій Федотьєв (№5).

На перерву команди пішли за рахунку 1:2. Але, не зважаючи на рахунок, світловодці були у більш піднесеному настрої ніж їхні суперники – у нас з’явилася надія.

І навіть третій пропущений гол у сітку наших воріт на 16-й хвилині другого тайму не вирішував всі питання стосовно фіналіста. Боротьба і далі точилася запекла, іноді на грані фолу. До речі, дві жовті протягом матчу таки засвітилися, і одна з них у наш бік (12-а хвилина ІІ тайму).

Одним з кращих моментів матчу став гол 12-ки світловодців в середині другого тайму. Удар з-за меж карного майданчика, здавалося, пішов набагато вище воріт, і коли стадіон видмухнув довге «у-у-у!», м’яч фантастичним парашутиком гулькнув у ліву дев’ятку воріт – «за комірець» голкіперу олександрійців. Якщо у Кубку Кіровоградщини є конкурс на кращий гол, то це був саме він!

Останні хвилини матчу запам’яталися тим, що футболісти «Аметисту» виглядали не досить впевненими, затягуючи час і просто вибиваючи м’яча подалі від воріт. На 38-й хвилині стрімка атака світловодської команди у три дотики (голкіпер-центр поля-карний майданчик) ледь не стала результативною. Але у футболі «ледь» не враховується – м’яч пройшов мимо воріт.
Отже, рахунок 2:3, і до фіналу потрапили олександрійці. Та назвати цей матч поразкою, відверто кажучи, язик не повертається. Ми поступилися рахунком, але не програли матч. І я впевнений, що невдовзі ми станемо свідками нових яскравих футбольних баталій, обов’язково на нашу користь.