Турнір з більярду у «Бренді»: щільність і концентрація чемпіонів та майстрів спорту зашкалювала


Турнір з більярду у «Бренді»: щільність і концентрація чемпіонів та майстрів спорту зашкалювала


18 жовтня 2019
Турнір з більярду у «Бренді»: щільність і концентрація чемпіонів та майстрів спорту зашкалювала
12-13 жовтня у розважальному комплексі "Brand" відбувся всеукраїнський комерційний турнір з більярду, на який прибули 32 учасники, щоб визначити найкращого. Турнір відбувався за правилами комбінованої піраміди. У перший день визначали вісім півфіналістів, наступного дня відбулися півфінал і фінал. Призовий фонд складав 31 тисячу гривень.

Головним суддею турніру був голова відокремленого підрозділу федерації спортивного більярду України в Кіровоградській області Олександр Сінякевич, який зокрема сказав:

"У Світловодську я буваю часто — приїжджаю до родичів. А у "Бренді" я вдруге, уперше разом зі своїми спортсменами був на його відкритті. У закладі надзвичайно приємна атмосфера і приязні люди. Сьогодні у Чернівцях відбувається чемпіонат України, але ми туди не поїхали, а приїхали сюди. Тож ви розумієте, яка цінність цього клубу для нас?"


Зі святом більярдного спорту присутніх привітав організатор турніру В’ячеслав Брижатий:

"Я дуже люблю більярд — і цим усе сказано. Багато хто мене запитував: навіщо ти будуєш такий великий клуб у маленькому місті? А я це робив для душі. І дуже радий, що робив для себе, а приїздять сюди люди, які люблять цю гру і підходять до неї професійно. А раз так, то, я вважаю, кожна праця має гідно винагороджуватися, тому подбав про гідний призовий фонд. Хочу, щоб такі турніри стали у світловодському клубі постійними. Тож я працюватиму над тим, щоб зростав призовий фонд, а у вас зростала цікавість до гри, яку ви любите, і до клубу, в якому ви зараз знаходитеся".


Від федерації спортивного більярду України в Кіровоградській області Олександр Сінякевич вручив подяки за внесок у популяризацію більярду на території Кіровоградської області батькові і сину — В’ячеславу і Тимофію Брижатим та висловив сподівання, що невдовзі у Світловодську відкриється підрозділ федерації. А також того дня у залі стало на один більярдний стіл більше. Це гості привітали В’ячеслава Брижатого з нещодавнім днем народження і подарували торт у вигляді ігрового столу.

За результатами напруженої і — без перебільшення — тривалої гри, адже у перший день поєдинки закінчилися о 4-й ранку, визначилися переможці. Ними стали: Богдан Рибалко (Кривий Ріг) — І місце, Віталій Матвєєв (Миколаїв) — ІІ місце, Артем Даценко (Кременчук Полтавської області) — ІІІ місце.

Поки відбувалися ці змагання, організатори вже серйозно замислилися над новорічним турніром. Цією ідеєю на церемонії нагородження вони поділилися зі своїми гостями. Тож варто слідкувати за новинами. Вхід для глядачів безкоштовний. А щільність і концентрація чемпіонів та майстрів спорту у "Бренді" під час турнірів надзвичайно висока. І, можливо, завітавши сюди на декілька хвилин, ви згодом станете одним з них.

А поки тривала гра, ми поспілкувалися з кількома її учасниками, щоб дізнатися: а) чому варто грати у більярд і б) чому варто грати у більярд у розважальному комплексі "Brand" у Світловодську.

Анастасія Ковальчук (Кременчук), майстер спорту міжнародного класу. Грає в більярд вже майже 16 років. Більярд на сьогодні — її робота: вона постійно бере участь у турнірах, зокрема й міжнародних, тренує спортсменів та очолює відокремлений підрозділ федерації спортивного більярду України в Полтавській області.

"У дитинстві займалася бальними танцями. Коли мені було 12, мій партнер запросив мене у більярдну школу, і там я й залишилася. Для цієї гри надзвичайно важливо знати і застосовувати знання з психології. Більшість учасників грає на однаковому рівні, але перемагає найбільш стійкий. Тут необхідне терпіння, щоб кожен удар відточити до ідеалу, а також треба вміти справлятися зі своїми емоціями. У 2015 році я виграла Кубок світу. Після цього виборювала срібло і бронзу на чемпіонатах світу, але перше місце на чемпіонаті світу поки не підкорюється. Тому на сьогодні — це моя ціль. Зараз на змагання їжджу не так часто — обираю ті, які мені найбільше подобаються, — це здебільшого чемпіонати України і, звісно, Кубки та чемпіонати світу. У "Бренді" я була на турнірах уже декілька разів, завжди сюди приїжджаю із задоволенням. Тут приємна атмосфера, ігрові столи у відмінному стані. У Кременчуку є більярдні клуби, але такого красивого — немає".


Нікіта Гоменюк (Кропивницький), майстер спорту, чемпіон України серед чоловіків (2019 рік). Професійно займається більярдним спортом шість років.

"Займався футболом шість років — не сподобалося. Після футболу перейшов на більярд, куди вперше привів батько. Люблю грати в шашки, шахи. А більярд — це своєрідні шахи на сукні. Я навчаюся у 9 класі. Мої однокласники та вчителі ставляться до мого заняття та перемог з повагою, коли виграю, повідомляють про це у шкільних новинах та вітають. Звісно, мені це дуже приємно. Зупинятися не збираюся в жодному разі, лише вперед! Моя мета — виграти дитячий та чоловічий чемпіонати світу. Для цього тренуюся щодня по 3-4 години".


Ігор Гаврилюк (Олександрія Кіровоградської області). Близько двох років тренується у Кропивницькому в Олександра Сінякевича. На турнір у Світловодськ прибув разом із середнім сином Андрієм, з яким почали тренуватися одночасно.

"В Олександрії є клуби, але в них нема таких умов, як у Кропивницькому. Та й тренера такого немає, адже якщо вчитися, то вчитися у кращих. Поки ще значних досягнень у більярді не маю. Минулого року на чемпіонаті України у категорії синьйори тричі був п’ятим. У Світловодську я вдруге, вперше був на відкритті цього клубу. "Бренд" — шикарний. Можу запевнити, що подібного клубу в Україні нема. Видно, що сюди вклали душу і від того сюди приємно приїздити".


Андрій Яковлєв (Світловодськ, на даний час проживає у Києві) у більярд грає понад 15 років. У Кубках українського виробника входив у вісімку кращих гравців, у 2009 році був ІХ у рейтингу України.

"Сьогоднішній турнір просто супер: майже усі гравці — кандидати у майстри спорту та майстри спорту. З усіма ними я знайомий, а з багатьма ми друзі. Турніри такого формату — це гарантовано душевна атмосфера. Я висловлюю вдячність В’ячеславу Брижатому за те, що він підтримує цей вид спорту".


(Інтерв’ю з Андрієм Яковлєвим читайте незабаром).

Артем Даценко (Кременчук) займається більярдом з 9 років, має звання майстер спорту.

"Більярд — це корисна гра. І фізично: спортсмен за гру навколо столу може пройти близько 5 км, й інтелектуально: у позиційній грі ви думаєте, як не підставити кулю, як забити, як зробити вихід, аби мати продовження партії, а також розвиваєте пам'ять. Зараз, на жаль, професійно я вже не займаюся, бо працюю, але більярд залишився як хобі: далеко на змагання не їжджу, але якщо турнір десь поблизу, то охоче відвідую. У "Бренді" вже бував, клуб доволі зручний, столи приємні, усе організовано на найвищому рівні. Це один з найкращих клубів в Україні".