«Ні проколів, ні поломок!»


«Ні проколів, ні поломок!»


18 жовтня 2019
«Ні проколів, ні поломок!»
12-13 жовтня у Світловодську, у парку Гната Новікова стартували велосипедисти, які змагаються за звання кращого в Україні у велосипедному спорті. У перший день визначали лідерів Всеукраїнських змагань у парних естафетних гонках, у другий — переможців ІІ етапу Кубку України з велокросу (групової гонки). До Світловодська приїхали 144 учасники, які представляють 12 команд: Новгородківська ДЮСШ "Колос" (велоклуб "МЮННТ-Агро"), Знам’янська районна КДЮСШ (велоклуб "Рос Агро"), Знам’янська КДЮСШ, КЗ "ДЮСШ №2" м.Олександрія, Світловодська КДЮСШ №1, КДЮСШ "Авангард" м.Кременчука Полтавської області, команди Донецької, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської та Черкаської областей і міста Києва. Проводила змагання федерація велосипедного спорту України.

Погода сприяла у проведенні. На відміну від дощової Знам’янки минулих вихідних (І етап Кубку), Світловодськ зустрічав сонечком. Спортсмени вишикувалися на урочистий парад відкриття, де їх привітали з початком змагань, побажавши ні проколів, ні поломок, та дали організаторські настанови. Головний суддя змагань Віктор Дементьєв подякував Світловодську, організаторам змагань та особисто — організатору гонки Антону Пустовіту за добре підготоване спортивне свято. О 14:00 дали старт перегонів.

Віктор Дементьєв коротко прокоментував подію для нашого видання.

"У Світловодську сьогодні працює головна суддівська колегія з 6 осіб — з Кременчука, Кропивницького і Києва. Загалом змагання обслуговують 20 суддів, кожен з яких знаходиться на відповідній ділянці і слідкує за тим, аби не було нечесних моментів. Світловодська траса — цікава. Вона дасть навички учасникам гальмувати, повертати, спускатися, виїжджати на пагорби або швидко їх долати бігом.

Такі змагання дають змогу потренуватися у вправлянні велосипедом. Це і є основна задача велокросу. Зазвичай велосипедисти-шосейники беруть участь у, як зараз його стали називати, циклокросі, щоб добре володіти велосипедом, долаючи спуски, підйоми, перешкоди, — це їм допомагатиме на шосе і треку. Це не олімпійський вид змагань, але з велокросу проводять чемпіонат Європи і чемпіонат світу.

Загалом у Кубку України п’ять етапів (на другому з яких ми зараз присутні), пройшовши які, за сумою очок визначаться переможці у категоріях. Найсильніші в Кубку України мають шанси позмагатися на топових змаганнях Європи та світу".


Довідкові факти. Віктор Дементьєв — з міста Кременчука Полтавської області, 10 років змагався у складі збірної України з велокросу, а зараз є старшим тренером збірної команди України з велосипедного спорту, неодноразово отримував відзнаки і визнання від керівництва держави, зокрема і цього року. Є тренером свого сина — велогонщика-паралімпійця Єгора Дементьєва.

Після змагань оголошували результати і вітали найсильніших.

Всеукраїнські змагання у парних естафетних гонках
Молодші дівчата: ІІ — Софія Гуцаленко/Ганна Позднякова (Світловодська КДЮСШ №1).
Юніори: І — Андрій Довганюк (Світловодська КДЮСШ №1).
Чоловіки: ІІ — Антон Пустовіт (Світловодська КДЮСШ №1).

Другий етап Кубку України з велокросу
Молодші юнаки: І — Антон Душенко (Світловодська КДЮСШ №1).
Юніори: І — Андрій Довганюк (Світловодська КДЮСШ №1).
Чоловіки: І — Антон Пустовіт (Світловодська КДЮСШ №1).

З детальними результатами можна ознайомитися на сайті vk.kr.ua

Було безліч призів, також нагородження мало ще й приємні фішки: переможці змагань отримали символічні відзнаки, так, Антон Пустовіт — булаву, а Софія Шевченко із с.Мошориного Знам’янського району — віночок. А нагородні майки за лідерство у загальному заліку Кубку України з велокросу отримали Антон Пустовіт і Ангеліна Філева з Кропивницького, які за традицією салютували відкорковуванням пляшок з шампанським.

Для Світловодська це була чудова нагода поспостерігати за емоційним видовищем загальноукраїнського рівня, поспілкуватися із зірками та зірочками українського велоспорту і зробити яскраві фото.