Злочинність і діти


Злочинність і діти


22 квітня 2009
Злочинність і дітиСвітловодською міжрайпрокуратурою проаналізовано стан додержання законодавства про попередження бездоглядності та злочинності серед неповнолітніх, захисту їх прав за 2008 рік.
На території м. Світловодська 2008 року відбувся ріст злочинності серед неповнолітніх. Так, скоєно 32 злочини проти 20 злочинів у 2007 році, до яких причетний 21 неповнолітній проти 18 неповнолітніх 2007 року. Спостерігається ріст злочинності по таких видах злочинів як крадіжки, хуліганство, розбій. Ще досить великий відсоток вчинення неповнолітніми грабежів. Відкрите викрадення чужого майна (грабіж) 2008 року вчинили З неповнолітніх, з них двоє – непрацюючі, один неповнолітній – учень Світловодського ПТУ №5. Спостерігається збільшення рівня злочинності серед учнів шкіл міста у порівнянні з 2007 роком на 5 злочинів. Так, протягом 2008 року 6 учнями шкіл міста скоєно 13 злочинів, проти 8 злочинів 2007 року.

Як приклад, учень загальноосвітньої школи №8 Б., раніше судимий, протягом січня-березня 2008 року повторно скоїв 9 корисливих злочинів, передбачених ст. 185 ч. 2, З КК України (викрадення чужого майна), 2 злочини, передбачені ст. 289 КК України (незаконне заволодіння транспортним засобом).

Спостерігається ріст злочинності серед учнів Світловодського ПТУ №5 – 6 злочинів та неповнолітніх, які ніде не працюють і не навчаються.

Ріст злочинності серед неповнолітніх за 2008 рік, насамперед серед учнів шкіл міста, учнів ПТУ №5 свідчить про неналежну виховну роботу закладів освіти з попередження правопорушень серед учнів, не досить ефективну роботу служби у справах дітей міськвиконкому, кримінальної міліції у справах дітей Світловодського МВ УМВС з попередження правопорушень серед неповнолітніх. Як встановлено в ході перевірок, спеціалісти кримінальної міліцієї у справах дітей не своєчасно ставлять на профілактичний облік неповнолітніх, яким пред’явлено обвинувачення у вчиненні злочинів, не належним чином проводять профілактичні роботи з підобліковими неповнолітніми щодо запобігання вчинення ними повторних злочинів. Підлітками, які перебувають на обліку в КМСД, повторно скоєно 14 злочинів.

Світловодською міжрайпрокуратурою у лютому поточного року, з метою попередження злочинності серед неповнолітніх, проведено міжвідомчу нараду за участю всіх органів, на які покладено ці обов’язки. На нараді узгоджені спільні заходи, спрямовані на попередження правопорушень серед неповнолітніх, в т.ч. спільні перевірки дотримання в школах міста, училищі, вимог законодавства про освіту та попередження правопорушень, рейди з виявлення бездоглядних дітей, перевірки умов проживання неповнолітніх в неблагополучних сім’ях тощо.

За результатами узагальнення стану злочинності серед неповнолітніх міжрайпрокуратурою внесені подання про усунення порушень вимог законодавства щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх начальникам Світловодського МВ УМВС, управлінню освіти Світловодського міськвиконкому, директору ПТУ № 5, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 13 посадових осіб.

Слід зазначити, що ріст підліткової злочинності свідчить про неналежне виховання дітей батьками, за що протягом 2008 року судом притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП 48 осіб.

Любов ПЕТРЕНКО,
Світловодський міжрайпрокурор,
старший радник юстиції.