Стельові світильники – джерело світла і стильний акцент в обстановці житла


Стельові світильники – джерело світла і стильний акцент в обстановці житла


16 квітня 2019

Стельові світильники – необхідний елемент у кожному домі чи квартирі. До цієї категорії відносяться різні вироби – від вишуканих кришталевих люстр до сучасних LED-світильників і точкових ламп. Крім освітлювальної функції, вони виконують і декоративне завдання.  Придбати світильники на стелю можна на сайті https://www.linija-svitla.ua/catalog/svetilniki-potolochnye або в інших магазинах – головне, відповідально віднестись до вибору. Правильно обраний  світильник (або їх комплекс) розкриває індивідуальність дизайнерського рішення в інтер′єрі,  стає цікавою помітною деталлю, чи, навпаки, грає роль гармонійної частини у загальній атмосфері.

Розмаїття моделей: якими можуть бути світильники для установки на стелі?

 

За способом монтажу такі прилади поділяються на:

  • Вбудовані. Ці варіанти найкомпактніші, оскільки корпус вбудовується у поверхню стін. Зовнішня частина плафона може знаходитись на рівні стелі чи дещо виступати над нею.
  • Накладні – встановлюються на поверхню.
  • Підвісні. Закріплюються на тросах, шнурах живлення чи інших схожих конструкціях.

Також стельові світильники різняться за типом світла: розсіяне, спрямоване чи віддзеркалене. Кожен із цих різновидів виготовляється у різноманітних формах, кольорах і стилістичних варіаціях. Тому можна знайти світильник, який якнайкраще відповідатиме смакам мешканців оселі.

 

Створюємо гармонію: як підібрати стельовий світильник для певної кімнати?

 

Для коридору і передпокою підходять компактні вбудовані або накладні моделі. Якщо коридор довгий, доцільно встановити декілька світильників на такій відстані, щоб вони забезпечили належний ефект.

 

Спальня стане осередком умиротворення, якщо підібрати джерело світла з м′якими променями теплого спектру. Щоб підсвітити столик для макіяжу, шафу чи поличку, можна використати вбудовані точкові лампочки.

 

У вітальні розумним вибором стане світильник з можливістю регулювання яскравості. Тоді можна буде налаштувати яскраве світло для святкувань, і тепле та затишне – для сімейного відпочинку. Також підійде комплекс із люстри і додаткових світильників по периметру стелі.

 

Ванна кімната потребує варіанту, захищеного від вологи. Оптимальним стане люстра чи вбудований світильник із закритим герметичним плафоном.

 

В дитячій головне – це безпека та якість світла. Тому плафони мають бути із міцних матеріалів, а яскравість – по можливості, регульованою. Над робочою зоною, де дитина виконує домашні завдання чи займається творчістю, варто організувати незалежне додаткове підсвічування.