Африканська чума свиней впевнено крокує Європою


Африканська чума свиней впевнено крокує Європою


28 серпня 2018
Африканська чума свиней впевнено крокує Європою
Епізоотична ситуація щодо поширення африканської чуми свиней (АЧС) залишається складною не лише в Україні, а й у Європі вцілому. 2018 рік підтримує тенденцію до її погіршення, а особливо – за результатами липня. Як інформує Європейська система нотифікації про хвороби тварин (ADNS) — лідером за випадками АЧС серед домашніх тварин впродовж року є Румунія та Польща.

Так, наприклад, у Польщі з 1 січня по 31 липня 2018 року було виявлено 78 випадків АЧС серед домашніх свиней із загальною кількістю ураженого поголів’я понад 20 тис. Лише у липні було зафіксовано 36 випадків з майже 6,9 тис. ураженого поголів’я. У дикій фауні за цей же період часу зафіксовано 1 712 випадків із понад 3 тис. ураженого поголів’я. У липні ця цифра становила 210 випадків та 267 поголів’я відповідно.

У Румунії з 1 січня по 31 липня було зафіксовано 544 випадки цього захворювання серед домашніх тварин (понад 70,8 тис. – уражене поголів’я), і переважна більшість припадає саме на липень: так, серед домашніх тварин минулого місяця у цій країні було 341 випадок АЧС із майже 69 тис. уражених свиней.

В Україні за період з 1 січня по 31 липня зареєстровано 60 випадків АЧС серед домашніх тварин (10,6 тис. – уражене поголів’я), з них у липні – 12 випадків з понад 1,6 тис. ураженого поголів’я. За цей же період було зареєстровано 35 випадків в дикій фауні з загальною кількістю ураженого поголів’я – 338. При цьому у липні в нашій країні відзначалась динаміка до зменшення кількості випадків АЧС.

У Росії з 1 січня по 31 липня 2018 року було 38 випадків АЧС серед домашніх тварин (майже 172 тис – уражене поголів’я), у липні поточного року – 19 випадків 1 161 тис – уражене поголів’я.

Загалом з початку року по кінець липня в Європі було зареєстровано 4 406 випадків АЧС серед домашніх та диких свиней. Більше того, з початку серпня було зареєстрований перший спалах АЧС і в Китайській Народній Республіці.

Враховуючи таку епізоотичну ситуацію, нагадаємо основні методи профілактики виникнення та розповсюдження АЧС серед домашніх тварин:
  1. Звертайте увагу на стан тварин аби вчасно виявити прояви захворювання;
  2. Для годування свиней використовуйте термічнооброблені корми; не згодовуйте тваринам харчові відходи і відходи, отримані після забою свиней;
  3. Не купуйте корми і кормові добавки невідомого походження у невстановлених торгових місцях (обов’язкові наявність документів, що підтверджують походження та безпеку кормів, наявність дозволу на торгівлю і т.і.);
  4. Не купуйте живих свиней, м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених торгових точках, без супровідних ветеринарних документів;
  5. Не допускайте відвідування особистих подвір'їв сторонніми особами;
  6. Постійно ведіть боротьбу з гризунами;
  7. Не завозьте свиней без узгодження з Державною ветеринарною службою міста з інших регіонів.

Пам’ятайте: виконання цих рекомендацій – це попередження заносу АЧС на територію Ваших подвір’їв та запобігання Ваших економічних збитків через втрату тварин.

В разі підозри на захворювання свиней африканською чумою негайно телефонуйте до міської ветеринарної служби за номером: 2-49-59.

Головний спеціаліст
відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини
Світловодського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби