Успішне завершення баскетбольного сезону

7 червня 2018
1-3 червня у місті Кривому Розі відбувся традиційний Всеукраїнський турнір з баскетболу серед юнаків 2006 року народження на призи майстра спорту міжнародного класу з баскетболу Ігоря Зайця. Змагалися команди з м. Краматорськ, Кривий Ріг, Вінниця, СК "Прометей" м. Кам'янське (колишній Дніпродзержинськ), СДЮШОР №16 (м. Київ) та команда Світловодська "Комети" МСК ім. А. Тузовського (2007 р.н.). Про перебіг ігор нам розповів тренер світловодської команди, директор МСК ім. А. Тузовського Володимир Лисак:

– Турнір пройшов на високому рівні, ігри були серйозні, а зважаючи на те, що ми – наймолодші, для нас було дуже корисно грати.

Першого дня ми зустрілися з господарями поля. Гра була напружена. Всю гру ми лідирували, але, на жаль, наприкінці не змогли втримати перемогу і програли 3 очки. Наступного дня зранку зустрілися з вінницькою командою. Після першої поразки відступати було нікуди, намагалися виграти щоб потрапити у призову трійку. Діти зіграли добре і виграли 30 очок. Того ж дня ввечері зустрілися з баскетбольною командою Києва і в запеклій боротьбі виграли 11 очок.

Найдраматичнішим і цікавим видався третій день. Справа у тому, що господарі турніру програли команді міста Краматорська. Першу гри з Краматорськом ви виграли з відривом у 39 очок. Діти дуже добре зіграли. І сталося так, що остання гра турніру Світловодськ – Краматорськ була вирішальною і могла розподілити трійку призерів як в один, так і в інший бік. Якби ми програли Краматорську, то були б треті; якби виграли хоча б одне очко – другі, а перемога з різницею у сім очок автоматично зробила б нас (за різницею пропущених м’ячів між трьома командами) чемпіонами. Тож гра була серйозна, але суперники – старші й міцніші, грали чемпіонат України. А початок гри взагалі став для нас "холодним душем" – ми програвали 0:9. Довелося брати тайм-аут. Потім поступово ми зрівняли гру. У фіналі наші хлопці забили 2 триочкових кидки і виграли два очки. За результатами турніру ми посіли 2 місце. Гравці отримали кубки, медалі, грамоти солодкі подарунки.

Усі діти молодці! Кращий гравець турніру – це вся команда! Я дуже задоволений: хлопці проявили характер і виросли як спортсмени. Тим більше приємно, що на такому солідному турнірі вдалося посісти II місце, бо закінчення чемпіонату України у нас не зовсім вдалося.

Ми грали цей чемпіонат проти хлопців на рік старше. Потрапили у півфінал, але стояла задача потрапити у фінал. У першому турі (у Кропивницькому) хлопці зіграли непогано: дві гри виграли, дві – програли.

Другий тур відбувся у Харкові за два тижні до турніру в Кривому Розі. На жаль, все склалося не так вдало (хоча ми були налаштовані на перемогу), але виграли тільки одну гру в одеситів. З харківчанами нам просто не дали змоги виграти. Співвідношення порушень було 36:16. Тобто нам зробили 36 зауважень, а суперникам, які старше і сильніші, – лише 16. Тим не менш, усю гру хлопці наполегливо боролися. Як і з Кропивницьким (до речі, ми – єдина команда, яка дала Кропивницькому бій), але перемога була не на нашому боці. З Дніпром ми вели 15 очок, але потім нам почали робити незрозумілі зауваження, звісно, я почав обурюватися і закінчилося тим, що мене видалили з зали. Залишившись без тренера, діти не змогли виграти. Але тим не менше, хлопці здобули важливий досвід. Нас беруть до уваги, бо у нас хороша бойова команда, і вже наступного року ми плануємо грати чемпіонат України у своєму віці. До речі, чемпіонами у дивізіоні Б стали баскетболісти з Кропивницького.

Від себе особисто, від дітей та батьків дякую власнику ТМ "Королівський смак" Віктору Королю за підтримку, завдяки якій наша баскетбольна команда розвивається, представляє місто на серйозних змаганнях. Також дякую батькам за те, що беруть активну участь у розвитку команди і вихованні дітей.