Повернеш наліво — у печеру потрапиш, соляну. Направо — удар отримаєш, хвильовий. От таке воно — «Цілюще повітря»…


Повернеш наліво — у печеру потрапиш, соляну. Направо — удар отримаєш, хвильовий. От таке воно — «Цілюще повітря»…


6 лютого 2018
Повернеш наліво — у печеру потрапиш, соляну. Направо — удар отримаєш, хвильовий. От таке воно — «Цілюще повітря»…
Цій методі лікування захворювань, пов’язаних з опорно-рухомим апаратом людини, яку розробили у Європі, якихось 10 років. В Україні вона почала застосовуватись, як завжди, значно пізніше. А у Світловодську — й поготів… Метод сей прогресивний й ефективний називається Ударно-хвильова терапія (УХТ). І з’явився він у нашому місті завдяки молодому й амбітному лікувально-профілактичному центрові "Цілюще повітря", що розмістився на Павлова, 11. Все тут почалося із появи такої собі Соляної кімнати, у якій штучно відтворений цілющий мікроклімат природних соляних печер. Різниця лиш у тім, що до таких (справжніх) печер "заказано" вхід людям, які зокрема, страждають на стрибки артеріального тиску або вагітним жінкам. А от до Соляної кімнати і їм можна, бо немає потреби спускатися на сотні метрів під землю. Втім, ми про це вже розповідали. Наразі ж — про УХТ (і не тільки) про яку ми поговорили з Русланом Куликом, завідувачем травматологічним відділенням Світловодської ЦРЛ, який у вільний від основної роботи час лікує пацієнтів цією УХТ у "Цілющому повітрі".

— Коли, з півроку тому, – говорить пан Руслан, — засновник Центру Олексій Данилович Усенко запросив мене практикувати лікування пацієнтів за методом УХТ, я погодився відразу. Адже ж найближче до нас місто, де застосовується цей, відносно новий, один із методів лікування опорно-рухомого апарату — Кременчук^

— Знаєте, слово "удар", як не мене, дещо відлякує…


— Однак ті, хто щодня отримує "удари" від болю і незручностей у вигляді артрозу, артриту, остеохондрозу, від захворювань м’язів, хребта і таке інше, так не вважають. Бо "удар", передовсім, наноситься цим самим захворюванням. І він, повірте, ефективний.

— А для пацієнтів не болячий?

— А для пацієнтів — абсолютно.

А ще, додав лікар, за півроку у "Цілющому повітрі" він прийняв кілька сотень "ортопедичних" пацієнтів, від 70 до 80 відсотків з яких позбулися своїх хвороб саме завдячуючи Ударно-хвильовій терапії.

…А поліпшити ефект лікування УХТ покликана ще одна новація, яка почала застосовуватись у цьому Центрі дещо пізніше. Вона, до слова, "поставила на ноги", тобто, повернула функціональність плечового суглобу засновникові "Цілющого повітря" безпосередньо... Плазмопунктура або плазмоліфтинґ — так зветься ця новація.

"Так, — підтверджує пан Олексій, — ще у 1997 році я травмував ліве плече. Травма загоїлась. А от плечовій суглоб — ні. Що час-від-часу позначалося болем і на працездатності лівої руки. І от щойно ми придбали для нашого Центру необхідне обладнання, я став "піддослідним кроликом" (посміхається), який випробував його на собі. Ефект перевершив всі мої найсміливіші очікування. І це — лиш за дві процедури з чотирьох необхідних! Жодного разу — а минуло вже три місяці — ані плечовий суглоб, ані ліва рука мені не дошкуляють. Як новенькі!".


Метод, як пояснив засновник "Цілющого повітря", базується на такій унікальній технології (подейкують, вона є неабияк популярною серед так званих "сильних світу сього"), як лікування чи омолодження за допомогою стовбурових клітин. Але у застосуванні такої методи є певний ризик, адже ж стовбурові клітини для ін’єкцій "видобуваються" з крові донора — існує загроза "конфлікту", тобто, взаємного відторгнення одна від одної між рідними і донорськими клітинами. Але — тільки не в плазмопунктурі! Адже тут і пацієнт, і донор — одна і та ж особа.

І що відбувається у процесі лікування цією самою плазмопунктурою? Якщо без застосування малозрозумілих для обивателя медико-технологічних термінів, з вени пацієнта "викачується" 10 грамів крові. Потім її поміщують у спеціальний приборчик, де з неї, шляхом сепарації, видобувається 5 грамів збагаченої тромбоцитами плазми, яка ін’єкційно вводиться у страждаючий суглоб. І завдячуючи оцим самим чудодійним тромбоцитам активізуються білки — колаген, еластин і гіалуронова кислота, які складають основу з’єднувальної тканини, відповідальної у ссавців за пружність суглобів і хрящів. У буквальному сенсі вони починають молодшати. І без жодного ризику відторгнення.

"Маю чудовий результат лиш після двох процедур. Для щоб отримати 100% ефект обов'язково пройду повний курс. Сподіваюсь , що в результаті цього якість життя значно покращиться і приводу згадувати про цю проблему більше не буде", — підсумував Олексій Усенко.