Сучасний погляд на творчість Джона Толкіна


Сучасний погляд на творчість Джона Толкіна


31 січня 2018
Сучасний погляд на творчість Джона Толкіна
Творчість Джона Рональда Толкіна — відомого англійського письменника, філолога, класика світової літератури ХХ ст, який здобув популярність завдяки своїм відомим творам "Володар перстенів", "Хоббіт", "Сильмариліон", обговорювалася на літературній зустрічі студентів Світловодського політехнічного коледжу. Зібралася молодь 29 січня у залі Арт галереї "Наше місто". Ініціатором проведення такого літературного кафе з просвітницькою метою став студент третього курсу Світловодського політехнічного коледжу, голова літературного клубу Сергій Ковальов (на першому фото). Три роки тому юнак познайомився з кандидатом наук з філології, який робив доповідь на тему творчості Джона Толкіна. Потім Сергій переглянув кілька інтерактивних лекцій, що врешті і надихнуло студента на більш глибоке і досконале вивчення романів класика та дослідження особистості самого автора.

"Джон Толкін — це унікальна людина, яка змогла написати твір у жанрі філологічного роману. Усі його твори основані на філології", — говорить студент.


Під час лекції Сергій Ковальов запропонував слухачам подивитися на відомі твори Толкіна не тільки як на захоплююче фентезі, а зовсім під новим кутом. Юнак торкнувся тем філології, історії, культурології та релігії у творах класика; провів аналогії із сучасним світом на прикладі головних героїв "Володара перстенів", "Хоббіта" та "Сильмариліона".

Незважаючи на шикарну екранізацію романів Толкіна, над якою десятки років працювала команда професіоналів, кінематограф дуже далекий від літературного джерела, яке дозволяє краще зрозуміти внутрішній світ головних персонажів, мотивацію їхньої поведінки та вчинків, вважає Сергій Ковальов.

Можливо, ця літературна зустріч також надихне когось з молодих людей на більш осмислене знайомство з історією пригод маленького хоббіта Більбо Беггінса, його племінника Фродо з магічним перснем та інших персонажів у вигаданому світі Середзем’я.