«Справа» Юрія Сапянова переноситься на наступну сесію, робота Олега Долгого визнана незадовільною


«Справа» Юрія Сапянова переноситься на наступну сесію, робота Олега Долгого визнана незадовільною


6 жовтня 2017
«Справа» Юрія Сапянова переноситься на наступну сесію, робота Олега Долгого визнана незадовільною
Сорокова сесія Світловодської міської ради сьомого скликання розпочалася 19 вересня під головуванням секретаря ради Юрія Сапянова, не продовжилася 28 вересня і, нарешті, відбулася 3 жовтня під головуванням Валентина Козярчука. Останнім часом це вже досягнення, адже попередня, 39-та – тривала з липня по вересень. Початок останнього пленарного засідання ще раз продемонстрував, що злагодженості у роботі депутатів і міського голови немає. На початку засідання представники більшості запропонували зняти з порядку денного звіт секретаря міської ради Юрія Сапянова, мотивуючи це тим, що він перебуває на лікарняному і як посадова особа не може брати участь у сесії. Міський голова заперечив, оголосив перерву для роботи постійної депутатської комісії з питань законності. За півгодини Ярослав Чаричанський доповів, що до якогось конкретного висновку комісія не дійшла. Пропозиція – "звіт взяти до відома" набрала 14 голосів, "перенести розгляд звіту" –15, ще півгодини тривали сварки і взаємні звинувачення. Крапку поставило голосування "в цілому" за пропозицією Олександра Молчанова – 11 голосів "за". Рішення не прийнято, тож питання переноситься на наступну сесію. Хто заважав міському голові вчасно поставити на голосування усі пропозиції і в цілому проект рішення, не зрозуміло.

Далі один за одним депутати Марк Сіромаха та Анатолій Кучугурний зняли з порядку денного свої проекти рішень: "Про посилення кадрової роботи у виконавчих органах Світловодської міської ради" та "Про хід виконання рішень Світловодської міської ради", розгляд яких був би, скоріше за все, "гарячим". Тут вже ніхто не заперечував, депутати мають право.

Проте звіт директора КП "Житлосервіс 2012" Романа Шумейка відбувся, не зважаючи на те, що міський голова напередодні сесії розірвав з ним контракт.

"Ви ж звітуєте за попередній період," – зауважив Валентин Козярчук.


Пропозиції щодо оцінки його роботи були діаметрально протилежними – від "незадовільно" (Тетяна Веремієнко) до "відмінно" (Сергій Волохов). Не обійшлося без звинувачень. Доповідач спитав у Тетяни Веремієнко де вона працювала і скільки податків сплатила, а жінка, у свою чергу, спитала Романа Шумейка:

"А ти був на Майдані?"


Тож згоди не дійшли, за рішення "в цілому" проголосували 11 депутатів. Чи є сенс переносити розгляд звіту на наступну сесію, не зрозуміло, адже міський голова поспішив позбавити неконтрольованого депутата роботи.

Під час звіту директора комунального підприємства "Добробут" Олега Долгого депутати були більш згуртованими. За пропозицію Олександра Молчанова проголосували "за основу" усі присутні 29 депутатів. Далі він запропонував визнати роботу директора незадовільною, ліквідувати підприємство, перевести гуртожитки і працівників (окрім Долгого) до КП "Житлосервіс 2012". Цілком закономірні претензії до доповідача висловили депутати Андрій Маліцький, Сергій Волохов. У відповідь ще раз прозвучала цифра – 99% усіх зборів спрямовується на заробітну плату, борги за теплопостачання сягнули межі у 2 мільйона гривень, руху вперед – ніякого, тільки розмови і … премії керівнику. Логічне завершення обговорення – робота директора визнана незадовільною, контракт – розірвати. За це рішення проголосувало 20 депутатів. Також протокольно дали доручення виконкому розпочати підготовку до ліквідації КП "Добробут".

Далі депутати розглянули понад 30 питань соціально-економічного розвитку, місцевого господарства, соціального захисту, врегулювання архітектурно-земельних відносин. З переважної більшості – прийняті рішення.