Талова Балка — місце де оздоровиться душа і тіло


Талова Балка — місце де оздоровиться душа і тіло


17 липня 2017
Талова Балка — місце де оздоровиться душа і тіло
Ісус же сказав: "Пустіть діток, і не бороніть їм приходити до Мене, бо Царство Небесне належить таким". (Від Матвія 19:14) Влітку 2016 року у с. Талова Балка, на базі чоловічого скита, вперше запрацював дитячій православний табір "Светлячок". У таборі відпочили близько 30 дітей з м. Світловодська.

У розпорядок дня входило — щоденне купання, заняття з рукоділля, спортивні змагання, творчі конкурси та програми, спілкування з живою природою. Діти отримали яскраві враження, душевне та тілесне оздоровлення. Вони залишились у захваті від відпочинку, спілкування, отриманих вражень. Тож цього року виникло питання про продовження започаткованого діла. Організатори поїздки до табору це православні громади при храмах Архистратига Михаїла та храму Петра і Павла. Зважаючи на подорожчання яке ми спостерігаємо, вирахували, щоб організувати табір потрібно щонайменше 10 000 грн. Це 300 грн. з дитини. Багато з сімей були не в змозі заплатити таку суму. Тож довелося громаді рушати з простягненою рукою до меценатів. Принижувались, вмовляли, переконували… Аби наші діти мали змогу відпочити. Дійсно важко, коли тобі вказують на купу листів зі словами "У мене знаєте скільки таких прохачів?" Тому особливо гріло серце коли з порогу меценати переймалися та робили вагомий вклад. Ми вдячні благодійному фонду народного депутата Олеся Довгого "Фонд Розвитку Громад" за виділені 3000 грн., які склали основний бюджет дитячого табору. А також Тартікяну Айкараму Рашидовичу керівнику ПП "Ефект", за надані продукти харчування.

Цього літа табір працював з 17 по 25 червня. У таборі було 28 діток різного віку від 4 до 15 років. Відпочивали вони в ІІ зміну. Першими хто відвідав Талову Балку були діти храму прп. Варсонофія Херсонського м. Олександрії. Обов'язковою частиною програми табору було щоденне відвідування богослужінь і послух в монастирі.

Як і минулого року найбільше діти любили години послуху. Дорослим хлопцям довірили допомагати на господарчому дворі — вантажити гній, складати дрова і сіно, поливати капусту, приводити і відводити бичків та корів і навіть копати пісок. Молодші збирали запашну липу, для смачного чаювання у монастирі. Спілкування з природою - запорука нормального психічного розвитку в дитинстві і здоров'я психіки в зрілі роки. На жаль, багато сучасних людей не знають або забувають про це, а також про те, що спілкування з природою це найкращий спосіб розслабитися і відчути повноту життя.

Творчі уроки рукоділля з дітками проводила викладач недільної школи Архистратига Михаїла — Наталія Барадуля. Вишивали закладинки для книжок, щоб їх подарувати ченцям скиту.

Кожен день з дітьми проводив заняття настоятель храму святого апостола Фоми с. Червоне ієрей Максим Крилач. З дітками він спілкувався з легкістю, адже, не дивлячись на свій молодий вік (26 років), він вже виховує своїх чотирьох діток. Це були не уроки, а розмови, розповіді, жарти, спілкування на галявині у післяобідній час. Отець Максим розповідав про любов до Бога і ближніх, про гріх, покаяння і дотримання заповідей, про сім'ю і подяки Богу. Спілкувались на тему смертного гріха і протилежних чеснот, виховування в собі характеру, подолання пристрастей. В останній день кожен розповідав про свої враження від перебування у таборі. Отець Максим зізнався що усі діти стали йому як рідні, та запросив приїздити до нього у гості восени.

Кожен день у таборі був присвячений якійсь темі, наприклад, 21 червня проходив еко-захід "чисте озеро" — прибирали прилеглу територію озера. Озброївшись рукавичками діти та вихователі вийшли на боротьбу зі сміттям. Організувались дві команди, які йшли на зустріч по різних сторонах озера. А при зустрічі домовились визначити хто зібрав більше. Не зважаючи на чималий обсяг роботи, учасники з великим ентузіазмом поставились до цього важливого завдання і зробили свій вклад в покращення стану навколишнього середовища. Звісно у цих змаганнях перемогла дружба та чистота — обидві команди зібрали по два велетенських мішка сміття. Завдяки плідній праці, яка тривала близько двох годин, діти очистили весь берег озера. А пізніше на табірних заняттях провели обговорення, щодо належного ставлення до збереження природи та чистоти навколишнього середовища.

22 червня, з нагоди дня вшанування пам'яті жертв Другої світової війни, діти й вихователі зібралися для спільної молитви біля пам’ятника Невідомому солдату. Відправив Панахиду священик — о. Максим. Після молитви з дітьми провели бесіду "Ми пам'ятаємо подвиг наших дідів".

Щорічно 23 червня у всьому світі відзначають Міжнародний Олімпійський день. Наш табір не зостався осторонь цього свята. Перетягування канату, різні конкурси з м’ячем, естафети у воді, та інші цікаві змагання проводив громадський активіст Олександр Форостяний. Він створивши для дітей справжнє свято спорту.

У таборі було ще багато заходів, ходили до приватного зоопарку "Ахрика". Купання два рази на день, катання на човні. Проводили вечір біля вогнища — де діти разом з дорослими співали духовні й українські народні пісні. Було проведено Фестиваль православної моди. Кожного дня проводились ігри та конкурси.

Перед "відбоєм" перегляд цікавого повчального мультфільму на великому екрані. З проектором для табору допомогла Ганна Курусь, голова ГО "Майбутнє без меж". За що їй велика вдячність.

Останній день був "Батьківський". До табору приїхали батьки і для них, та для вихованців з храму св. мученика Онуфрія м. Кривий ріг, які проїхали на наступну зміну, діти провели Фестиваль духовної пісні, до якого готувались на протязі всього табору.

Табір росте і розвивається. Діти зробили ще більше духовних подвигів. Виросли морально, зміцнились тілом, придбали нові позитивні емоцій та враження.

Ми вдячні настоятелеві монастиря о. Серафіму та настоятелю храму святого апостола Фоми с. Червоне о. Максиму, батькам і родичам дітей. Дуже вдячні директору ДП "Завод залізобетонних виробів" Литвиненко М. В., директору ПАТ “Світловодський завод” “Спецзалізобетон” Халінбаджах В. І., директору Кременчуцької ГЕС Яременко С. О.. Також вдячні, ТОВ Світловодський Виробничий Центр "Хлібодар", "Світловодська паляниця", Сіромасі М.А., р.б. Аліні та ін. Спасибі Вам, що в наш непростий час, Ви знаходите можливість підтримати недільні школи. Ваша підтримка послужить подальшому морально-духовному розвитку у нашій державі.