Понеділок, 26 червня 2017
Культура

За тишею і спокоєм — до «Соломії»!

За тишею і спокоєм — до «Соломії»!
У Світловодському районі 19 серпня цього року відкрилася перша зелена садиба. Піонерами цієї туристичної справи стали жительки села Яремівки, мати й донька Ліна Тимофіївна Кошулька й Наталія Юріївна Саламашенко. Про вибір справи, особливості "Соломії" та про людей ми спілкуємося сьогодні з цими рішучими жінками.
— Ліно Тимофіївно, чому, власне, зелений туризм? Як виникла така ідея?

— Розпочалося все з того, що ми дізналися, що продається будинок на околиці села, у місці, яке нам дуже подобалося. На той час про зелену садибу наша сім’я зовсім не думала. Ми самі захотіли мати певний оазис, куди можна прийти відпочити, насолодитися красою краєвидів. А це місце якраз відповідало нашим бажанням і уявленням. Подвір’я і хату слід було приводити до ладу. Ми зробили чималу роботу, і ось коли вирішили, що на цьому етапі досить і можна вже влаштовувати собі відпочинок… нас пограбували. Випадок дуже неприємний, який викликає емоції, розголос та спонукає до дій. Обговорюючи ситуацію з односельчанами, ми розговорилися із завідуючою районним будинком культури Оленою Коваленко, яка висловила думку, що коли і відновлювати інтер’єр, то вже в абсолютно новій якості, створюючи відпочинок не тільки собі, а й іншим. Це було несподівано, проте ідея нас захопила і достатньо швидко була реалізована.

— Скільки пройшло часу від ідеї до відкриття садиби?

— Півроку.

— Це досить короткий строк для нової справи.

— Роботи вистачало усім. У першу чергу нашій родині, але нам допомагало багато людей. Особлива подяка односельчанину Володимиру Кошульку за збудовану бесідку, а також нашим місцевим фермерам Айкараму Тартикяну і його синам, які допомагали технікою для демонтажних робіт.

— Наталіє Юріївно, садиба носить дуже милозвучну та незвичайну назву. Як вона з’явилася? Це на честь когось?

— Назва дуже важлива, це обличчя будь-якого закладу. І ми дуже ретельно її добирали. Хотілося чогось небуденного. У нашій родині немає жінок з таким іменем. А "Соломія" — це не лише жіноче ім’я, а й зашифрований код, замисел нашої справи: садиба, оповита лісом, оздоблена мальвами — іскорка Яремівки. Разом виходить — Соломія.

— Ліно Тимофіївно, бачу багато вишивки, картин, предметів старовини. Це випадковість?

— Річ у тому, що це наша родзинка. Наша оселя не лише місце для відпочинку, а й своєрідний музей народної творчості. Ми хотіли зберегти, наскільки це можливо, історію колишніх поколінь, показати, як жили раніше у нашій Яремівці, зберегти дух тих часів. У хаті є груба й лежанка, застелені домотканими ряднами, ліжка, прикрашені підузорниками. Більшість речей нам принесли односельчани, щоб поділитися сімейними скарбами з іншими. Велика частина колекції вишивки складається з робіт моєї нині покійної свекрухи Ніни Миколаївни Кошульки. На відкриття до нас приїхала жителька села Глинськ Катерина Сербин і подарувала картину й вишиту скатертину, то скатертину ми відразу постелили на стіл, і вона вже радувала наших гостей.

— Які цікавинки Ви можете запропонувати своїм гостям?

— Ми не вишукували чогось надзвичайного. Як не дивно це звучить, найкраще в усьому — це простота. Як я вже говорила, садиба знаходиться на околиці села, до того ж з усіх боків вона доволі далеко від інших дворів. Тож перш за все вона стане знахідкою для тих, хто втомився від гамірного міста, хоче насолодитися тишею і відпочити душею. Поруч ліс, озеро, річка Цибульник. Можна просто гуляти, можна рибалити, збирати трави, гриби.

— І ви знаєтеся на цих рослинах, можете навчити, допомогти?

— Так, добре знаю, коли яку траву збирати, як правильно сушити. Я досвідчений грибник, збираю, сушу, консервую, солю гриби.

— А почастувати зможете, наприклад?

— Звісно, усе за бажанням відпочиваючих. І не лише грибами. Вони можуть готувати їжу самі, а можуть замовити її приготування у нас. Це традиційне меню: борщ, вареники, пампушки, млинці з різними начинками. Ми тримаємо корову, тож можемо напувати парним молоком, свіжезготованою сметаною, ряжанкою. До речі, це теж свого роду цікавинка — можемо представити майстер-клас з їх приготування, пряження молока, можемо навчити пекти хліб у справжній печі або орудувати рублем і качалкою, якими раніше "прасували" сорочки та штани. Або показати, як витягти з гарячої печі рогачем великий казан за допомогою звичайної скляної пляшки.

— А як щодо зимового відпочинку?

— Так, чекаємо на гостей і взимку, у нас прекрасні місця для катання на лижах і санчатах. І взимку, і влітку можна покататися на конях.

— Село не можливо уявити без пісні…

— І ми зможемо це довести. Я гарно співаю. Активний учасник сільської самодіяльності, тож і розважимо, і посумуємо з піснею.

— Ви щойно відкрилися, але хочеться запитати про плани на майбутнє.

— Це питання мене не дивує, адже планів дійсно багато. Хочемо облаштувати дитячий майданчик, зробити дитячу та дорослу гойдалки, поставити біля садиби тин, по-іншому висадити квіти. У нас є ткацький верстат, під який треба облаштувати місце, і тоді в нас додасться ще один майстер-клас.

— Як поставилися односельці до того, що у селі з’явився такий незвичайний об’єкт?

— Люди дуже доброзичливо реагують на нашу діяльність, допомагали і продовжують допомагати, чекають на наших відвідувачів. Радіють, що село розвивається, і у ньому з’являється щось нове. Допомагали організувати відкриття садиби, а по закінченню заходу ще довго не розходилися, співали, танцювали та просто говорили один з одним. І ми їм за це вдячні. А ще я дякую своєму синові, зятеві та онукові, які підтримували нас і вклали багато зусиль у нашу сімейну справу.

— Яка вартість послуг, як добратися до "Соломії" і як з Вами зв’язатися?

— Вартість проживання однієї особи на добу — 60 грн., усе інше за домовленістю, залежно від уподобань наших гостей.

Наша адреса: Світловодський район, село Яремівка, вул. Лесі Українки, 30. З міста Світловодська курсує автобус Світловодськ — Арсенівка.

Завжди на зв’язку за телефонами: (097) 556 70 36 — Ліна Тимофіївна Кошулька, (096) 389 69 31 — Наталія Юріївна Саламашенко.

Чекаємо на вас!
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.
 • Засранетц 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  Засранетц-фото
  андріс, нацизм и национализм - это одна и та же говнина, обернутая в разную обертку. Фанаты этих идей, по сути - говноеды. Никто из них в истории не выжил. Это суровая правда бытия. Такие дела.
 • андріс 24 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  андріс-фото
  vishnewsky.costia у відповідь на ваш коментрарій можу тільки вам поспівчувати. Прикро що ви вважаете патріотів які пішли захищати свою батьківщіну від зовнішнього агресора та волонтерів "наци" хоча я впевнет навіть незнєте навіть значення цього слова. Виключно для підняття рівня вашої освіти "Що таке нацизм і націоналізм
  Нацизм – політична ідеологія націонал-соціалізму, де соціалістичне устрій держави і суспільства тісно переплетено з націоналістичними ідеями. Це дозволяє проповідувати перевага одного народу над іншими, обгрунтовувати расову дискримінацію та етнічні війни. Найважливіші атрибути такої ідеології – тоталітаризм, відмова від ринкової економіки, введення загальної військової повинності, атмосфери тотальної нетерпимості та однодумності.

  Націоналізм – політична течія, найважливішим принципом якого є захист нації і першорядне додержання її інтересів. При цьому народ може бути сформований як за принципом «однієї крові», так і за принципом «однієї землі», «однієї віри». Політична ідеологія стійко захищає інтереси нації, проте не завжди проповідує її перевагу над іншими народами.

  Різниця між нацизмом і націоналізмом
  Здоровий націоналізм дозволяє ідентифікувати етнічну чи соціальну групу на тлі інших, дотримати її інтереси, організувати ефективне управління. Нацизм агресивніший, в його плани входить широке поширення однієї біологічної групи, яка нібито володіє перевагою над іншими. Етнічне досконалість одного народу дає йому «право» гнобити інші, аж до повного їх знищення.

  Націоналізм більш терпимо ставиться до представників інших народів. Крім того, він може бути сформований за територіальним (США) або релігійною (ісламістські держави) принципом. Націоналізм не завжди суперечить ринковій економіці, свободі слова і вільнодумства. Він цілком здатний впоратися з конструктивною критикою і вклинитися в правове поле. Націонал-соціалізм – це ідеологія тоталітарної держави, де не може бути й мови про особисту свободу.

  відмінність нацизму від націоналізму полягає в наступному:
  Визначення етносу. Нацизм ставить в основу біологічне походження, а націоналізм – ще й єдність поглядів, релігію.
  Ставлення до інших народів. Націоналізм більш-менш терпимо ставиться до чужих етносів, однак не прагне до злиття з ними. Нацизм несе расову дискримінацію, ідею перевага одного народу над іншими.
  Державний устрій. Націоналізм може проявлятися в будь-яких політичних формах: від демократії до авторитаризму, нацизм – завжди тоталітарен і прагне до знищення інших партій."
  А стосовно нападу начали "освобождать" "для расы господ нашу землю" то подивіться ось це https://www.radiosvoboda.org/a/28476186
  .html .
  А взагалі більше читайте на розмірковуйте, та меньше дивіться "Киселев ТВ"
 • Zelik 23 червня 2017
  Наші футболісти — чемпіони! 1
  Zelik-фото
  МОЛОДЦЫ!!! настоящие чемпионы!! тренерам респект!!!
 • vishnewsky.costia 23 червня 2017
  Волонтерський Корпус Світловодська вирішив провідати світловодських патріотів які проходять службу в ... 3
  vishnewsky.costia-фото
  Когда ещё на сайте может появится статья про современных наци, как не в день, когда 76 лет назад, их идейные вдохновители начали "освобождать" для расы господ нашу землю.
  Совпадение? — Не думаю! ))))
 • val.dolgorukov 19 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  val.dolgorukov-фото
  Те кто пишут о газете, "роздержавлення" и т.д. просто отводят тему в сторону... Главное в статье не "СВ", а то как мЭР (пишу с маленькой буквы специально) может себя так вести! Во первый - лицо служащее, во вторых - с женщиной, а в третьих - толерантность где? Та позволял ли хоть один чиновник такой бардак во власти?! Угрозы, нападения, травля... - "рыба гниет с головы"!!! Люди сделайте выводы!!!
 • editor 16 червня 2017
  Валентин Козярчук: «Ви про це дуже пошкодуєте!..» 2
  editor-фото
  Друзі, процедура "роздерджавлення" тривала майже рік, ми про це весь час писали. Все відбувалося згідно Закону, міська рада вийшла зі складу засновників, Кабмін включив редакцію до списку тих, хто реформується на 1 етапі і т.д. Шкода, що ви демонструєте зараз повну необізнаність у справі і "допомагаєте" меру сваритися з друкованим ЗМІ. Мер сам встановив правило: тільки за його підписом можна направляти матеріали в газету. Не направляв, а ображається, що у приватному виданні немає його портрета. Це неправда, фото його є (з кращим другом Саакашвілі) на 1 стоінці у номері за 8 червня і розміщено воно безкоштовно, як ілюстрація до репортажу. За особисті привітання, які не несуть ніякого інформаційного навантаження всі платять, мер також.
  Газета потребує паперу, витрат на друк, передплату і доставку газети - це виробництво! Без грошей - ніяк.Тому ми і заробляємо на рекламі чи корисній інформації, обов'язковій до друку. Ірочка Степанова, сумно від ваших постів. Якщо газета виходить в світ 9впевнена, що ви її ніколи не тримали в руках), значить ми виконуємо свої обов'язки добре, а керівник підприємства я. Міський голова має можливість співпрацювати з редакцією за договором, який він сам підписав і оплачувати наші послуги за рахунок коштів, виділених міською радою на висвітлення її діяльності. Такі правила гри, а диктувати, погрожувати - це протизаконно.
 • Засранетц 15 червня 2017
  У частині збереження «білого дому» для громади мер і спікер «закопали сокиру війни» 1
  Засранетц-фото
  Как там было в первоисточнике, у Кобзаря - "Доборолась Україна до самого краю. Гірше ляха свої діти її розпинають". Как в воду смотрел, да.
 • Засранетц 13 червня 2017
  "А я кажу: воно само не розсмокчеться", — провідна теза мера на понеділковій нараді 12 червня 1
  Засранетц-фото
  Ви меня слышите?! Я буду принимать серъёзные меры, вплоть до увольнения руководителей падразделений

  Звучит как славноприсное "За это, можно и партбилет на стол положить!" wink

  Бить надо по самому больному месту чиновника (это и мэра касается) - по карману! Накосячил - занеси бабла в оркестр. А все эти "увольнения", "выговора" и прочие "серьезные меры" - это цирк с конями.
 • Bzik 13 червня 2017
  АФИША: Первый OPEN AIR 2017 1
  Bzik-фото
  А что такое SHOOW? Light show, bass SHOOW и т.п.? Шоу что-ли? Ну тогда это пишется немножко по-другому )))))
 • editor 12 червня 2017
  «Перцівка» для голови планово-бюджетної комісії 1
  editor-фото
  Готуємося до чергової сесії? Каменюка у двері, побиті вікна, попередження про долю малої дитини у разі чого - таке вже було. Перцем в очі - вперше. Але найманець не впорався із завданням, мабуть, тремтіли руки і боліли ноги (ймовірно, "ломка"). Чи буде дубль №2?

Top