Понеділок, 23 січня 2017
Політика

Чорна сторінка українського парламентаризму

У Верховній Раді України написано чорну сторінку в історії українського парламентаризму. Про це заявив народний депутат України, член депутатської групи "Воля Народу" Олесь Довгий, коментуючи провальне подолання вето Президента на законопроект 2093.
"Єдиний законодавчий орган не зміг захистити права своїх громадян, постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС. Особливо цинічно це виглядає у переддень 30 роковин аварії", – заявив він.


Політик констатував, що парламент відмовився подолати вето Президента на законопроект 2093, який відновлював конституційні права чорнобильців.

"У народних депутатів не вистачило волі для виправлення власних помилок, зроблених півтора роки тому ухваленням антинародного закону 76-VIII, яким було зруйновано соціальний захист ліквідаторів і постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС", – зауважив він.


"Я щиро вірив, що цього року ми повернемось до чорнобильців обличчям. Законопроект 2093 був виважений, без краплі популізму. Навіть більше. До внесення в парламент – узгоджений з урядовою стороною", – наголосив О.Довгий.


Нардеп переконаний, що вся повнота відповідальності за зрив подолання вето Президента лежить на фракції БПП.

"Приходячи до влади, політики забувають про проблеми людей", – сказав він.


"За розгляд законопроекту на пленарному засіданні проголосувало 279 голосів депутатів, із яких з президентської сили дали голоси 90 депутатів. І буквально за декілька хвилин у подальшому голосуванні за подолання вето від БПП проголосувало всього 29 депутатів. Куди в один момент поділосяпонад 60 президентських "штиків"? Влада має публічно довести до людей свою позицію, а не ховатись за кулуарними ігрищами", – підкреслив він.


"Парламент з подачі найбільшої фракції БПП вкотре грубо порушив Конституцію України", – констатував народний депутат.


"Основний закон говорить, що забезпечення подолання наслідків Чорнобильської катастрофи і збереження генофонду українського народу – це обов'язок держави", – заявив він.


"Діти, які проживають у безпосередній близькості до 30-кілометрової зони, втратили єдину надію кожного року виїхати за межі цієї території для оздоровлення, щоб дихати свіжим повітрям. Вже, як наслідок, згідно статистичних даних сьогодні захворюваність серед цих дітей 95%. Сьогодні онкохворі люди втратили юридичну можливість підтвердити те, що їх хвороба пов'язана з Чорнобильською катастрофою", – обґрунтовував необхідність прийняття законопроекту Олесь Довгий.

Депутатська група "Воля народу" засудила системне ігнорування владою проблем чорнобильців.

"Закликаємо народних депутатів відмовитись від голослівних заяв до 30 річниці Чорнобиля, не підкріплених реальними діями. Інакше бутафорська шана перетвориться у палаючі шини чорнобильців під Верховною Радою!", – підсумував політик.


Прес-служба народного депутата України
Олеся Довгого

Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:

Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top