Субота, 20 січня 2018
Корисна інформація

Найнебезпечніша хвороба свиней — африканська чума на порозі!

Найнебезпечніша хвороба свиней — африканська чума на порозі!
Африканська чума свиней — найнебезпечніша хвороба свиней, від якої не існує ліків і вакцин. Зараження нею свиней означає знищення всього поголів'я в епіцентрі інфекції та в радіусі 20 — кілометрової зони що, призводить до непомірних збитків, як для власників тварин, так і загалом для економіки країни.
В останні роки, перші випадки захворювання серед диких свиней на африканську чуму свиней (АЧС) були зареєстровані в Грузії у 2007 році, а потім на території Росії. З часу виникнення, Росія має понад 100 млрд. рублів прямих і непрямих збитків від АЧС. Не оминула ця хвороба Білорусь, Литву, Польщу. Фактично по всьому кордону з Україною реєструють це небезпечне захворювання.

В липні 2012 року захворювання свиней на африканську чуму зареєстровано в особистому приватному господарстві с. Комишуватка Приморського району Запорізької області.Збитки від оздоровчих робіт в наслідок знищення та вимушеного забою поголів’я свиней, склали 2 млн. 535 тис.гривень.

Дикі кабани з Ростовської області Росії занесли АЧС у Луганську область, як наслідок у Станично-Луганському районі виявлено труп дикого кабана і 06.01.2014р. встановлено позитивний діагноз на АЧС. У Краснодонському районі в с.Давидо-Микільському загинуло 5 домашніх свиней в індивідуальному підсобному господарстві.

В серпні місяці 2014 р року захворювання свиней на африканську чуму зареєстровано в особистому приватному господарстві с. Тихоновичі Щорського району Чернігівської області.

Хворобу зареєстровано на Чернігівщині, Київщині, Рівненщині, Сумщині, Житомирщині. В кінці липня 2015 року виявлено два випадки захворювання свиней в приватних господарствах Чернігівщини – в м. Ічня (підтверджено діагноз експертизою від 23.07.2015р.) та с. Лісне, Чернігівського району (підтверджено діагноз експертизою від 29.07.2015р). 17.07.2015 р. зафіксовано захворювання свиней на АЧС в ПАТ АК "Калита" смт. Калита, Броварського району, Київської області, підприємство має потужності в 60 тис. голів. За оперативною інформацією СБУ протягом 01.07 – 27.07.2015р з ПАТ АК "Калита" було реалізовано живих свиней загальною вагою більше 40 600кг, тварини реалізовані в Київську, Львівську, Полтавську, Житомирську та Дніпропетровську області.

Джерелом хвороби є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіканнями з носа та іншими виділеннями. Передача захворювання здоровим тваринам може здійснюватися через заражені вірусом корми, підстилку, гній, трупи і продукти забою тварин (м'ясо, м'ясопродукти, кров).

Клінічні ознаки захворювання: від зараження до появи клінічних ознак проходить 2-7 днів; у тварин підвищується температура тіла до 420С, з’являються задишка, кашель, пропадає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п'ятачку і хвості стають помітні червоно- фіолетові плями. Смерть настає на 1-5 день, рідше пізніше.

Щоб уникнути виникнення і розповсюдження африканської чуми свиней необхідно дотримуватися таких заходів:
  • проводити щоденний огляд свиней з метою своєчасного виявлення можливого захворювання тварин;
  • не згодовувати свиням харчові відходи і відходи, отримані після забою свиней, проводити утилізацію відходів у встановлених місцях;
  • не купувати корми і кормові добавки невідомого походження у невстановлених торгових місцях (обов’язкові наявність документів, що підтверджують походження та безпеку кормів, наявність дозволу на торгівлю і т.і.);
  • не купувати живих свиней, м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених торгових точках, без ветеринарних супровідних документів;
  • допускати ветеринарних лікарів на територію приватних подвір’їв для огляду свиней та проведення заходів;
  • негайно повідомляти про всі випадки захворювання свиней фахівцям ветеринарної служби або сільським, селищним виконавчим комітетам;
  • не допускати відвідування особистих подвір'їв сторонніми особами;
  • постійно вести боротьбу з гризунами;
  • не завозити свиней без узгодження з Державною ветеринарною службою міста, району з інших регіонів.

ПАМ'ЯТАЙТЕ: виконання Вами цих рекомендацій — спрямоване на попередження заносу АЧС на територію Ваших подвір’їв та запобігання економічних збитків.
Для того, щоб залишити коментар, увійдіть на сайт через свій профіль у одній з соціальних мереж:
Інформація
Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Top